Prosveta i nauka - poslednja rupa na evropejskoj svirali

propelerhead

Primećen član
Poruka
549
"Ono što DS nudi SPS jeste mesto zamenika premijera i ministarstvo policije, kao i ministarstvo za infrastrukturu koje bi vodio Milutin Mrkonjić, dok bi prosvetu vodio Žarko Obradović, a nauku Petar Škundrić, dok bi socijalistima pripalo ministarstvo za Kosovo."(Blic)

Prosveta i nauka su izgleda najmanje bitna stvar u očima evropejskih vizionara i još jednom su ovi resori ispali najobičnija Tadićeva moneta za potkusurivanje. SPS-ovci na čelu srbijanske nauke i prosvete - ima li veće uvrede za mlade stručnjake i naučnike i otvorenijeg poziva da se beži odavde bilo kuda?
Ko li će ostati da razvija ovu nesretnu zemlju?
Ako se ovome doda Dačić kojeg BT postavlja da hapsi Mladića,rasvetljava ubistva,reformiše službe i sarađuje sa Hagom,mislim da će ova vlada biti najveća prevara i tragedija u istoriji srpske demokratije.
 
propelerhead, slazem se, a jel bolje ministarstvo policije,nauke i prosvete SRS u vladi SRS-DSS-SPS? Losa je alternativa.

oni iz vladeuvladu prave ustupke oko prosvete i ima tu mnogo zabrinjavajućeg osim ako je tebi svejedno što lonćar judinpečat brine o obrazovanju budućih generacija.

mislim da se to više ne sme tolerisati. pa šta, neka prave vladu, baš davidim kako će se snaći.
 
Aha, sigurno.
Samo ne znam kako ce preci cenzus posle.

može on skroz i da urniše školstvo i da im to za izborne rezultate ne smeta, ovde ne postoji interesovanje javnosti za to pitanje.

tačnije, političari ne dozvoljavaju da prosveta zaista postane tema ozbiljne debate jer ds zna da su sami dozvolili da dođe do ovakvog stanja a ostalima to i nije dovoljno bitno.

nije samo pitanje bolonje, fakulteti kod nas moraju da se transformišu pa moraju ali oni još i imaju autonomiju. školstvo je mnogo veći problem.
 
Stari sistem studiranja bolji?? Mamutski ispiti,program iz Titovog vremena,profesori koji se iživljavaju do mile volje,totalna nebriga za studente,studiranje po 15 godina..to je bilo bolje?

Bolje i to nego palamudjenje, rascepkano, skraceno gradivo, ocenjivanje ko u osnovnoj skoli ako dizes ruku i sl.
Ono sto sam ja zavrsio i ono sto se radi po Bolonji sad na mojoj grupi je nebo i zemlja.
Oni su im pola stvari, bitnih, izbacili.
 
Cekaj, tebi niko ne brani da se sama obrazujes, ako mislis da na fakultetu nemas dovoljno obrazovanja.
Jedina i najveca stvar koju zameram fakultetima su ogromne skolarine.
To nije normalno.

moraju da postoje standardi u obrazovanju na osnovu kojih se dodeljuje diploma, uostalom kako bi ta diploma drugačije mogla da bude vrednovana u inostranstvu, recimo. to i jeste ideja bolonje.

to sa školarinama je opet problem i sa autonomijom fakulteta i sa finansiranjem. ovde se fakulteti velikim delom finansiraju sami, država nije sposobna da ih dovoljno pomaže.

zakon ponude/potražnje, jedino realno rešenje bi bilo masovna neposlušnost recimo, da studenti na samofinansiranju masovno odbiju da plaćaju, ne bih rekla da će se to desiti.
 
Bolje i to nego palamudjenje, rascepkano, skraceno gradivo, ocenjivanje ko u osnovnoj skoli ako dizes ruku i sl.
Ono sto sam ja zavrsio i ono sto se radi po Bolonji sad na mojoj grupi je nebo i zemlja.
Oni su im pola stvari, bitnih, izbacili.

Ne znam šta ti studiraš,ali gradivo treba da bude rascepkano,suvišne i zastarele stvari treba da budu izbačene,programi treba da idu u korak s vremenom,studente treba terati da drže ritam i uslovljavati redovnim radom,profesorima ne treba dati da se ponašaju samovoljno,a studiranje nije socijalna kategorija ni večito opravdanje za gubitnike od 30 godina.
 
Ne znam šta ti studiraš,ali gradivo treba da bude rascepkano,suvišne i zastarele stvari treba da budu izbačene,programi treba da idu u korak s vremenom,studente treba terati da drže ritam i uslovljavati redovnim radom,profesorima ne treba dati da se ponašaju samovoljno,a studiranje nije socijalna kategorija ni večito opravdanje za gubitnike od 30 godina.

Pise lepo, zavrsio sam.
Nisam znao da u knjizevnosti ima zastarelih stvari.
Sta ti imas protiv onih koji studiraju duze, ako je njima lepo, ne vidim kako to tebi pravi problem.
Znaci po tebi ne bi ni trebalo neko ko ima 40+ godina da upisuje fakultet, jer je njegovo vreme proslo?
 

Back
Top