vaspitanje dece

  • Začetnik teme marijamarija
  • Datum pokretanja
Ja svoju decu retko kad kaznjavam, vise se trudim da objasnim u cemu su pogresili. U svakom slucaju muz se ne mesa, niti se ja mesam kad je on u situaciji da mora da reaguje. Medjutim, ono sto mi smeta je kad iskrsne neki problem muz se obicno povuce i ceka da ja reagujem. Imam osecaj da se plasi da ce ga deca manje voleti ako ponekad podvikne.
 
Nikada se ne mesamo jedno drugom pred detetom ako i imamo neku primedbu onda to ostavimo za kasnije kad dete nije prisutno. Uglavnom se slazemo oko vaspitanja mada sam ja malo stroza i vise insistiram na nekim pravilima koja moraju da se postuju.
 
Blago vama :D Moj muz je retko u kuci, i kada je tu dozvolio bi detetu sve. Medjutim, kada i njemu, sto se retko desava, pukne film, zna i on da kazni. Ja se tada povlacim, ali to njemu nije dovoljno da uvidi svoju gresku. Svaki razgovor njemu, kao svakom detetu, vredi do prve sledece situacije, a onda po starom: "Dodji kod tate", "Nisi u pravu" i tome slicno.
 
Mislim da vasa dvoje treba da sednete da se dogovorite ozajednickom nastupu.On ne sme da dovodi u pitanje tvoj autoritet bas kao i ti njegov.Kod nas postoji pravilo,kada ja pricam muz cuti i podrzava ili ako se ne slaze izadje iz sobe,ali nikako ne sme da kontrira,i obrnuto.Tvoj muz deci pravi odstupnicu a to je medvedja usluga a u decijim ocima tvoje rasudjivanje dovodi pod znak pitanja.
 
carica:
Mislim da vasa dvoje treba da sednete da se dogovorite ozajednickom nastupu.On ne sme da dovodi u pitanje tvoj autoritet bas kao i ti njegov.Kod nas postoji pravilo,kada ja pricam muz cuti i podrzava ili ako se ne slaze izadje iz sobe,ali nikako ne sme da kontrira,i obrnuto.Tvoj muz deci pravi odstupnicu a to je medvedja usluga a u decijim ocima tvoje rasudjivanje dovodi pod znak pitanja.
Sve je to meni jasno, ali kako muzu objasniti da je to greska? Probala sam, ali to nije imalo efekta 2 dana. Razgovarala sam cak i sa psihologom, otprilike je isto rekla, ali mom muzu je valjda lakse da ide linijom manjeg otpora.
 
marijamarija:
Sve je to meni jasno, ali kako muzu objasniti da je to greska? Probala sam, ali to nije imalo efekta 2 dana. Razgovarala sam cak i sa psihologom, otprilike je isto rekla, ali mom muzu je valjda lakse da ide linijom manjeg otpora.
Naravno da mije lakse, pogotovo sto je posle on dobri tata a mama samo nesto gundja. Mora postojati dogovor oko vaspitanja dece koji ce oba roditelja postovati. Objasnite mu da je to u interesu deteta.
 

Back
Top