Pitanje u vezi sa Kjerkegorom

Deki_Stankovic

Početnik
Poruka
2
Da li bi neko mogao da mi kaže u kom svom delu Kjerkegor napada Novi zavet kao institucionalizovanu kanonsku prevaru iz 4. veka i izrazava cudjenje kako su apostoli za tako kratko vreme uspeli da pokrste toliko ljudi, dok je Hrist u toku svoje misije uspeo da preobrati samo nekoliko desetina? Naime, poznato da je on kao anticrkveni covek ukazivao na to da hrišćanstvo Novog zaveta (vise) ne postoji, a ovamo je napadao i Novi zavet kao crkvenu redakciju svetih spisa iz 4. veka i izrazavao sumnju u apostolsku misiju. Gde on, zapravo, kaže da je Hrist preobratio samo nekoliko desetina ljudi?

Hvala!
 
Ne znam za ovo prvo, ali za ovo što kažeš šta je Hrist uspeo ja imam da kažem sledeće: Johann Adam Weishaupt, osnivač Reda iluminata, rekao je da je Bibliju pisalo četrdeset pisaca u toku 1600 godina, a da će on dokazati da samo jedan čovek može sve to srušiti za vrlo kratko vreme. Francuska buržoaska revolucija (1789-1794), koja je njegovo delo, i njene tekovine, pokazale su da je bio u pravu. Druga stvar (primer). Jednom ludaku u nekoj ludnici doktori su dali da čita Bibliju. On ju je čitao i mislio je da može da hoda po vodi. Izašao je napolje, došao do bazena - da hoda po njemu - upao u njega i udavio se.
 

Back
Top