Jezgro ljudskog bica

seducer

Aktivan član
Poruka
1.399
(samo da naglasim, da ce postojati najverovatnije veliki demant ovoga sto cu napisati).

Kao sto je vidjeno na krstarici svi smo se nekada zapitali zasto postojimo sta smo zapravo mi, koji je nash smisao postojanja, sta treba da radimo.

Svako od nas je sigurno, na neki nacin sebi nashao krajnji odgovor, koji je nashao recicu trenutno zadovoljavajuci. Ako ste 'slobodan duh', podrazumevajuci ppd time da niste pod okovima bilo kakvih preuzetih saznanja limitirane prirode tipa religije ili pak drugih od coveka stvorenih "institucija", gore navedeno pitanje ce vam se uvek ponovo vracati.

Daklem, podjimo od nama svima poznate materijalne osnove.

Po nauci, ako joj za toliko mozemo verovati, sve je nastalo onog trenutka kada se desio Veliki prasak u sveobimnosti naseg svemira koji je bio ispunjem vodonikom i helijumom. Usled tog praska napravio se vrtlog u oblaku vodonika i helijuma i time stvorivshi fizicke sile, milionima godinama, vodonik se meshao, spajao, pravio jedinjenja da bih na kraju stvorio zvezdu. Od trenutka supernove nastajale su nashe planete, a na planetama usled dugo miliona godina komesanja i sjedinjavanja raznih hemijskih elemenata, prvo nastajali neorganski elementi a zatim i organski. Nakon svega toga nastao je i ono sto mi zovemo organski zivot. Od prastarih jednocelijskih zivotinja ameba, zatim prabicara i ostalih, preko morskih predaka a zatim i kopnenih konacno doslo je do vrhunca materijalne kreacije i postojanja 'superinteligentnog' bica koga mi zovemo covek.

Nekim ljudima ovo do ovde je najprihvatljivija cinjenica o zivotu i jedina istina. U potpunosti se slazem i postujem to. To je jedina dokazana stvar.

Ali mnogim ljudima ovo nije dovoljan odgovor.. Ovo cu pitanje morati svima da postavim a to je..

Sta Vama najvishe ukazuje da ovo nije jedna i jedina istina o zivotu?

dalje... u sledecem postu...
 
Poslednja izmena:
Jezgro ljudskog bića... po onome što ja vidim je volja za kontrolom... kontrolom nad životom/ sudbinom... najpostojanija volja u čovjeku...

Filozofija je oblik volje za kontrolom, usmjerena na kontrolu umova drugih ljudi, ali doduše bazirana na aksiomatičnim istinama o ljudskom biću i životu, s ciljem da se spriječi propadanje i samouništenje ljudske vrste...
 
Kontrola za zivotom je isto koliko i nemoguca.. Svako dovoljno sirokog gledanja moze to da uvidi... Zapravo ta kontrola sto spominjesh je samo slepilo i anomalija onog sto zapravo je nasa potreba, iako priznajem ljudi u vecini funkcionishu na taj nacin. Ali takve su i sve medjusobne borbe... Kako borba za novcem, tako i borba za znanjem i uopste bilo kakvim prestizom.

U nedostatku informacija za ono sto nam je zapravo potrebno, nastaje ustaljenje a iz nje nastaje nesigurnost, iz nesigurnosti nastaje borba. To je jedan od glavnih problema uopste ovosadanjeg sveta. Ljudi zanemaruju osecaj prave grandioznosti, osecaj pravog saznanja. Ko to ne oseti, nikada nece ni moci da uvidi neke stvari. Iznosio bih ovde dosta stvari ali moracu da idem redom. Ali cini mi se da ljudi bash ne vole ovakve diskusije :)
 

Back
Top