Roditeljski dodatak za prvo dete

pele27

Primećen član
Poruka
959
Kakva su vasa iskustva povodom ovog dodatka? Jel to iole funkcionise? Po nekim sajtovima sam procitao koji su nam sve papiri potrebni..da li majka mora licno da podnosi zahtev? Ja tek treba ovih dana da idem do optine Zvezdara da prijavim dete i da uzmem izvod iz maticne knjige..a kazu da Gradska bolnica strasno razvlaci ceo proces..
 
Kakva su vasa iskustva povodom ovog dodatka? Jel to iole funkcionise? Po nekim sajtovima sam procitao koji su nam sve papiri potrebni..da li majka mora licno da podnosi zahtev? Ja tek treba ovih dana da idem do optine Zvezdara da prijavim dete i da uzmem izvod iz maticne knjige..a kazu da Gradska bolnica strasno razvlaci ceo proces..

Kad sredjujes onda vidi sve odjednom....znaci i za djecji dodatak
Prvo prijavi dijete u opstinu,uzmes izvod....ako radis ...iz firme uzmes prosjek plate,tako i supruga,ako ne radis onda potvrdu iz biroa da se nalazis na njihovoj evidenciji....e sad za porodiljsku novcanu pomoc.....za to nisam sigurna jer se stalno mjenja....ali mislim da majka podnosi zahtjev......bar sam ja tako.....i ide sve brzo.....a pare malo kasne......
 
Pravo na roditeljski dodatak građani Beograda ostvaruju u Sekretarijatu za socijalnu i dečju zaštitu, Tiršova 3.



Pravo na roditeljski dodatak ostvaruje majka za svoje prvo, drugo, treće i četvrto dete, pod uslovom:

da je državljanin Republike Srbije;
da ima prebivalište u Republici Srbiji;
da ostvaruje pravo na zdravstvenu zaštitu preko Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje.
Redosled rođenja utvrđuje se prema broju živorođene dece majke u momentu podnošenja zahteva za novorođeno dete.

Zahtev za ostvarivanje prava na roditeljski dodatak može se podneti najkasnije do navršena tri meseca starosti deteta.



Pravo na roditeljski dodatak ostvaruje se na osnovu podnetog zahteva majke i sledećih dokumenata:

originalnih izvoda iz Matične knjige rođenih za svu decu, koji ne mogu biti stariji od 6 meseci;
fotokopije prijava prebivališta za decu;
originalnog uverenja o državljanstvu Republike Srbije za majku koje ne može biti starije od šest meseci;
fotokopije lične karte;
fotokopije overene zdravstvene knjižice majke;
uverenja Centra za socijalni rad po mestu stanovanja da: neposredno brine o detetu za koje je podnela zahtev, da nije lišena roditeljskog prava u odnosu na decu prethodnog reda rođenja;
dve fotokopije kartice tekućeg računa kod "Poštanske štedionice". Korisnicima koji nemaju otvoren tekući račun, službenim putem biće otvoren tekući račun kod "Poštanske štedionice".

kad to sve predas,stize ti na kucnu adresu resenje,sa kojim odes u bilo koju postu i uz licnu kartu oni ti isplate tih 20tak hiljada.Nije neophodno da ide majka licno,a ako negde to i traze,neka te ovlasti,to mozete overiti u bilo kojoj opstini (ne mora u sudu) i onda mozes ti to da pozavrsavas.Preko 988 pitaj za broj telefona centra za socijalni rad na vasoj opstini i tamo idi po uverenje.Sto se tice krstenice,odmah uzmi nekoliko komada,trebace ti pa da se ne setas sto puta,onda obavezno uzmite i zdravstvenu knjizicu za dete i to ces predati u racunovodstvu firme u kojoj radis
 
isplata bude za oko mesec ,mesec ipo dana
sto se tice proseka plate,ona ti treba za ostvarivanje prava na naknadu zarade za vreme porodiljskog odsustva i to ne za tebe ,vec prosek plate (zadnja 3 meseca koja prethode mesecu u kom je bio porodjaj) tvoje zene,za to ti treba gomila dokumentacije,ali mi prvo reci da li je privatnik ili je zaposlena i koliko dugo je radila pre porodjaja jer se dokumentacija razlikuje
 
Pele,iz Gradske treba da stigne u opstinu na kojoj si detetovi papiri i to traje otprilike 15 dana. Onda Opstina salje u Ljermontovu njegov izvod i tamo mu dodeljuju JMBG.Neki dobiju odmah,a neki kao mi cekaju 15 dana. U svakom slucaju uzmi telefon od maticara na tvojoj opstini i raspitaj se dal su papiri iz GB stigli kod njih i kad bi trebalo da oni posalju za jmbg.Kad izvadis detetov Ivod iz maticne knjige rodjenih treba da odes prvo u miliciju da izvadis njegovo prebivaliste pa u Sud koji se nalazi ispod pozorista na Crvenom Krstu i uzmes za zenu potvrdu da joj je to prvo dete i da nije davala decu na usvajanje.
evo sta ti jos treba:
originalnih izvoda iz Matične knjige rođenih za svu decu, koji ne mogu biti stariji od 6 meseci; fotokopija vencanog lista, fotokopije prijava prebivališta za decu;
originalnog uverenja o državljanstvu Republike Srbije za majku koje ne može biti starije od šest meseci; fotokopije lične karte sve 4 strane; fotokopije overene zdravstvene knjižice majke; uverenja Centra za socijalni rad po mestu stanovanja da: neposredno brine o detetu za koje je podnela zahtev, da nije lišena roditeljskog prava u odnosu na decu prethodnog reda rođenja; dve fotokopije kartice tekućeg računa kod "Poštanske štedionice". Korisnicima koji nemaju otvoren tekući račun, službenim putem biće otvoren tekući račun kod "Poštanske štedionice
Pravo na roditeljski dodatak građani Beograda ostvaruju u Sekretarijatu za socijalnu i dečju zaštitu, Tiršova 3. telefon: 268 8655

Gradski centar za socijalni rad
- ovde pitaj sta ti sve treba od papira (kad pribavis izvod i prebivaliste)
Ruska 4
tel. 2650-329, faks 2650-542
www.gcsrbg.org

Sve paire mozes ti da uzmes,da odneses suprugi da ih popuni i da ih ponovo predas. Tako je moj suprug uradio.Cekace te oko mesec dana na 23.000. Kad dobijete Resenje iz Tirsove supruga nek ode u vasu postu i sa tim Resenjem nek podigne parice.
Puno srece
 
isplata bude za oko mesec ,mesec ipo dana
sto se tice proseka plate,ona ti treba za ostvarivanje prava na naknadu zarade za vreme porodiljskog odsustva i to ne za tebe ,vec prosek plate (zadnja 3 meseca koja prethode mesecu u kom je bio porodjaj) tvoje zene,za to ti treba gomila dokumentacije,ali mi prvo reci da li je privatnik ili je zaposlena i koliko dugo je radila pre porodjaja jer se dokumentacija razlikuje

SM, moram ti reci da te ama bas nista nisam razumeo povodom ovog posta!!!! Supruga uredno prima porodiljsko jer je zaposlena...
 
Jedno pitanje: ako sam ja rodjena u Beogradu, a tokom trudnoce cu ziveti u Shabcu, ja vadim papire u Beogradu ali dete i svoje trenutno prebivaliste prijavljujem na Shabac?! :???: sad sam samu sebe zbunilaa... :dontunderstand: pa u koji onda Zavod ja da idem?! Upomoooccc... :dash:

Svoja lična dokumenta (izvod iz MKR, državljanstvo) uzećeš na opštini na kojoj si i rođena, kao i do sada. Dete i sebe prijavljuješ u Šabac i za sva socijalna davanja, nadležna je opština u kojoj živiš, mesto rođenja nema veze sa tim.
 
Jedno pitanje: ako sam ja rodjena u Beogradu, a tokom trudnoce cu ziveti u Shabcu, ja vadim papire u Beogradu ali dete i svoje trenutno prebivaliste prijavljujem na Shabac?! :???: sad sam samu sebe zbunilaa... :dontunderstand: pa u koji onda Zavod ja da idem?! Upomoooccc... :dash:

da da da,obavezno prijavi prebivalište za sebe i dete u Šabcu,jer ćeš inače trčkarati,a naročito što ti je muž u Kini,a jedino vas dvoje imate pravo potpisa da sredite papire za dete..znači,ti izvadiš izvod za državljanstvo i MKR u Beogradu,tamo u policiji izjaviš prebivalište,i prijaviš se u Šabcu,i naravno onda po rođenju i dete ćeš prijaviti u Šabcu,i time ostvaruješ pravo na parice za prvo dete...:super:
 
da li je neophodno biti u braku da bi se ostvarilo pravo na dodatak?

sve papire iizjave prilaze majka a ne otac
najbolje da se raspitas u Tirsovoj ili u GZSR. Ja sam iznad ostavila broj,al evo kopiracu ti ga ponovo:ok:
Pravo na roditeljski dodatak građani Beograda ostvaruju u Sekretarijatu za socijalnu i dečju zaštitu, Tiršova 3. telefon: 268 8655

Gradski centar za socijalni rad

Ruska 4
tel. 2650-329, faks 2650-542
www.gcsrbg.org
 

Back
Top