Roditeljski dodatak za prvo dete

pošto ćeš ti biti u Šapcu,proveri sve i tamo,jer ovo što ti je Espi kačila je za BG,recimo već u NS je malo drugačije i zbog toga,što recimo ovde dobijamo nadoknadu od grada,pokrajine i republike,a u BG samo od grada i republike...proveri ti još sve u Šapcu...
a što se ovih novčanih nadoknada tiče nije potrebno biti u braku,jedino majka može da preda zahteve za svu novčanu nadoknadu,tako da to nije problem ako roditelji nisu venčani,ili recimo otac deteta nije poznat ili slično..
 
sve papire iizjave prilaze majka a ne otac
najbolje da se raspitas u Tirsovoj ili u GZSR. Ja sam iznad ostavila broj,al evo kopiracu ti ga ponovo:ok:
Pravo na roditeljski dodatak građani Beograda ostvaruju u Sekretarijatu za socijalnu i dečju zaštitu, Tiršova 3. telefon: 268 8655

Gradski centar za socijalni rad

Ruska 4
tel. 2650-329, faks 2650-542
www.gcsrbg.org

Hvala :super:
 
koliko se ceka na novac za prvo dete

мени је колегиница рекла да је чекала тачно 2 месеца од кад је предала захтев, а нама су кад је муж предао захтев рекли да ће исплата бити неких месец и по након предаје захтева, али видећемо...
 
Ми у моменту подносења захтева пре 9 година нисмо имали право јер је наш приход превазилазио за 8 динара горњу границу прихода, изнад којих не дају додатак. То је било пре 9 година.
Како се у овој шашавој земљи то све мења на сваких годину дана, данас је вероватно нешто сасвим пето.
Ја лично не размишљам да се уздам у њих ни за какву пшомоћ ако се одлучим још да рађам.
Само у себе
 
Ми у моменту подносења захтева пре 9 година нисмо имали право јер је наш приход превазилазио за 8 динара горњу границу прихода, изнад којих не дају додатак. То је било пре 9 година.
Како се у овој шашавој земљи то све мења на сваких годину дана, данас је вероватно нешто сасвим пето.
Ја лично не размишљам да се уздам у њих ни за какву пшомоћ ако се одлучим још да рађам.
Само у себе

Право да ти кажем, ја се нисам ни у кога уздала, али што мој муж каже "ако имамо право да нешто узмемо од државе, зашто не бисмо и узели". Ми, хвала Богу, имамо оно што је нашој беби најпотребније - НЕОГРАНИЧЕНУ ЉУБАВ!!! А све остало колико можемо:)
 
Da li neko moze da protumaci ovo >
Под кривичном и материјалном одговорношћу потврђујем да ја и чланови породице са којима живим не плаћамо порез
на имовину i пореску основицу већу од 12.000.000 динара

Ovo je izjava koja se podnosi na obrascu za roditeljski odadatak. Koliko sam ja razumela - ispada da ne smes da posedujes nekretninu (na osnovu cega placas porez na imovinu) ??? Nadam se da gresim?
 
Da li neko moze da protumaci ovo >
Под кривичном и материјалном одговорношћу потврђујем да ја и чланови породице са којима живим не плаћамо порез
на имовину i пореску основицу већу од 12.000.000 динара

Ovo je izjava koja se podnosi na obrascu za roditeljski odadatak. Koliko sam ja razumela - ispada da ne smes da posedujes nekretninu (na osnovu cega placas porez na imovinu) ??? Nadam se da gresim?


Radi se o tome da neces dobiti roditeljski dodatak ukoliko placas porez veci od 120 000din (mislim da ti se omakla jedna nula :) )
sto ce reci
ukoliko nemas vilu na dedinju nemas brige :D
 
Da li neko moze da protumaci ovo >
Под кривичном и материјалном одговорношћу потврђујем да ја и чланови породице са којима живим не плаћамо порез
на имовину i пореску основицу већу од 12.000.000 динара

Ovo je izjava koja se podnosi na obrascu za roditeljski odadatak. Koliko sam ja razumela - ispada da ne smes da posedujes nekretninu (na osnovu cega placas porez na imovinu) ??? Nadam se da gresim?

upravo tako kako pise,znaci ukoliko posedujes nepokretnu i pokretnu imovinu na koju placas porez a cija je osnovica veca od 12.000.000 dinara nemas pravo na dodatak
 

Back
Top