Najzad neka dobra vest za Srbiju

Torrente-Bgd

Domaćin
Banovan
Poruka
3.335
CRNOGORSKI STUDENTI ŠKOLOVAĆE SE U HRVATSKOJ

PODGORICA , ZAGREB, 18. juna (Tanjug) - Crna Gora i Hrvatska potpisale su danas u Zagrebu memorandum o saradnji u oblasti obrazovanja, koji će crnogorskim studentima omogućiti školovanje na hrvatskim visokoškolskim ustanovama.

Memorandum su potpisali ambasador Crne Gore u Hrvatskoj Branko Lukovac i državni sekretar za visoko obrazovanje Radovan Fuk, posle susreta hrvatskog ministra prosvete, obrazovanja i sporta Dragana Primorca i predsednika crnogorske Skupštine Ranka Krivokapića. Primorac je rekao da je Hrvatska odlučila da do 2010. godine ima najkonkurentniji obrazovni sistem u tom delu Evrope, i da je spremna da taj kapacitet deli \„sa prijateljima, sa kojima ima dobre odnose\”.

On je dodao i da će to doprineti pokretanju naučne saradnje u oblastima od interesa dveju država.

Krivokapić je ocenio da je potpisivanje memoranduma za Crnu Goru \„prvi korak dugog puta u državu znanja\” i dodao da želi da njeni studenti \„dobijaju to znanje u Hrvatskoj\”.

Ranije danas Krivokapić je razgovarao i sa hrvatskim ministrom inostranih poslova Gordanom Jandrokovićem, koji je ocenio da se odnosi Crne Gore i Hrvatske \„kreću uzlaznom putanjom\” uz obostrano nastojanje da se učene još boljim.

Hrvatska je nešto dalje odmakla na putu EU, ali smo spremni da crnogorskim kolegama pomognemo našim iskustvima i znanjima, kazao je Jandroković.



Samo neka idu tamo. :D:D:D
 
:super::super::super::klap::klap::klap:
treba i mi da potpisemo ugovor sa Hrvatskom da im ustupimo i vec iskolovan rukovodeci kadar istog porekla i to za dzabe u znak napretka dobrosusedskih odnosa :mrgreen::mrgreen:

Mozemo i predsednika da im damo na pozajmicu.Ono ko u fudbalu kada klub ima nekog igraca koji im ni za k-urac ne valja pa ga daju drugom klubu da ne bi morali jos i da ga placaju.Tako mi mozemo Tadica da im damo na pozajmicu naredne 3-4 godine.Neka ga tamo .
 
To bi bila faza 2 naseg paklenog plana. Faza 1 je bila kad smo im izvezli Pink.
jadni Rvati ni ne shvataju sta ce ih snaci :mrgreen:
mada nisam bas siguran da ce se ovo primiti ipak su oni zatvoreniji i veci sovinisti od nas ,prica mi drugarica da po Zagrebu BBB mlati i studente koji imaju dalmatinski naglasak kada je onaj njihov derbi , a kontam da ce im ovi crnogroski biti posebana poslatica pred svaku tekmu ili nocni izlazak:sad2:
 
Свеједно,неће они ићи у ХР да студирају(само деца политичара у складу креирања будућих "елита" за владање ЦГ).Ако имају избор,већина ће се определити за Србију(а,и то је некако природно).
 
02lw3.jpg

06sr1.jpg


ХРВАТСКА ДО ТЕХЕРАНА
 
Mozemo i predsednika da im damo na pozajmicu.Ono ko u fudbalu kada klub ima nekog igraca koji im ni za k-urac ne valja pa ga daju drugom klubu da ne bi morali jos i da ga placaju.Tako mi mozemo Tadica da im damo na pozajmicu naredne 3-4 godine.Neka ga tamo .


Jes pa da nam uvale matorog Stipu ,mada to i nije lose jer on neguje autenticni cetno-look za razliku od ovog nalickanog manekena :mrgreen:
 
Ма нека њима тамо смрде. Ионако су почели опасно да загађују Београдски ваздух, а нарочито тамо око Студењака, на Новом Београду. Ако, ако, па онда лепо сви тамо, а могли би, што каже неко да повуку главоње своје. Беше овде неко рекао да је Тадић само рођен у Сарајеву, али да је одрастао у ЦГ? Па, ако је тако, ено вам га и Тадић.
 
Nemam nista protiv crnogorskih studenata u srbiji.....naravno.....
Ali, brate, da plate , kao sto placaju i sudanci.......a to nije slucaj.....koliko znam, i dalje se dzabe skoluju ovde, a i dzabe lece na VMA.....dok gradjani srbije ne mogu da overe knjizicu , ako nisu zadnju kintu uplatili za porez...........

One price, kako se , shatro , naplacuje lecenje i skolovanje na nivou ministarstava, odnosno da se dobar deo kompenzuje je smesan.....ne znam koliko se srba leci i studira u CG....ali, ne verujem vise od .........tri???
 

Back
Top