Sta raditi

Tinkerbell

Zainteresovan član
Poruka
162
Mozda bih ovu temu trebala postaviti u zdravlju, ali ovde mi je nekako.... sladje :)

Verovatno ste bar jednom u zivotu bile u nezgodnoj situaciji...
Treba da dobijem 25-og u mesecu s tim da se to nikad ne desi tacno u dan... Hocu reci da nemam bas redovne menstruacije... Na more treba da idem 29-og. Nista ne bi bilo strasno da ne idem u Egipat i da ce mi propasti pola letovanja zbog vecitog "zenskog problema".
Imate li iskustva sa pilalama za odlaganje pomenutog problema i koje bi ste mi preporucile. Za ginekologa nemam vremena tako da... pooomagaaajte :)
 
mislim da ne treba na svoju ruku da uzimas bilo sta tog tipa...to su hormoni i ako sama uzimas mozes da zeznes sve i to dobrano....
mislim da egipat nije vredan tvog zdravlja
 
Pa ja bih našla vremena za ginekologa, pošto se radi o hormonskim tabletama .....

Moja drugarica radi to odlaganje, naročito kada su take neke situacije u pitanju, ali je prvi put išla na konsultacije kod ginekologa, te joj je on prepisao konkretno te tablete.
 
ja mislim da se svakog leta otvori 6 istih ovakvih tema
već 100 godina koliko krstarica postoji.

i mislim da nema ništa od odlaganja sad, na to si trebala da misliš mesec dana ranije, pa kontraceptivi i tako..
mada možda grešim, možda i postoje piule koje su namenski za odlaganje?????
+bez ginekologa ni u ludilu.

eventualno možeš seksom da pomeriš mecu jedan dan ranije ako ti to išta znači =D

p.s. deca moraju znati šta raditi, na putu od kuće u školui=)
 
nista bez odlaska kod ginekologa. iako je kolicina hormona jako mala u svim kontraceptivnim pilulama, ne bih ti savetovala da to radis na svoju ruku. ako imas dobrog apotekara, mozda tako, ali opet bolje kod lekara. i ako bi uzela pilule postoji sansa da imas malo ali ipak postojece ( na leku pise tackasto ili probojno :D) krvarenje.
 
Pa čak ni sa lekarskim uputom nisam pristalica bilo kakve hormonske terapije. Prepisao mi svojevremeno ginekolog-muška-svinja endometril i nisam ga uzela. Prošlog meseca, pošto su mi se isti ti problemi vratili neko vreme posle porođaja, žena-ginekolog mi prepiše Orvagil i samo sam prve večeri kad sam dobila morala da popijem analgetik. A to odlaganje... Pa kupi tampone i analgetike, ovde smem da uradim nešto što na zdravlju nije dozvoljeno: da ti preporučim Naproksen 375mg ili kombinaciju Rapten-K + Baralgetus.

Mada ne bi bilo naodmet da pitaš i na Zdravlju, imaš lepljivu Ginekologiju. Mislim da je baš Dr ginekolog.
 
zašto nisi, mimi's mom?
i hormonska terapija je terapija ko i svaka druga. ako je ispravno prepisana može da koristi i to još kako.
ne uče ginekolozi te silne škole valjda za nigde ništa..
 
i mislila sam da ce biti ovakvih odgovora jer se i sama slazem sa svima vama.
inace sam protivnik kljukanja tabletama tako da... tamponi su zakon!

Stota jubilarna najgluplja tema pred godisnje odmore...:roll: samo nemoj da zaboravis tampone sedam dana kao jedna sto je pitala isto pitanje prosle godine..pa satro njena drugarica zaboravila tampon.:eek::hahaha: a jedna druga je imala "sjajan"predlog nad predlozima..kupa se sa uloscima i dvoje gatja..eee..probaj mozda je i dobro..:dash:
 
Kako, bre, nemash vremena za ginekologa?????!!!!!!!!
Ne mogu da verujem...Pa on zna najbolje stra treba da radish...Pitash na forumu umesto kod ginekologa..Idi makar i pitaj DR na pdf. "Zdravlje" - ona ce ti reci...
Ali...Nemoj da se igrash....


Mozda bih ovu temu trebala postaviti u zdravlju, ali ovde mi je nekako.... sladje :)

Verovatno ste bar jednom u zivotu bile u nezgodnoj situaciji...
Treba da dobijem 25-og u mesecu s tim da se to nikad ne desi tacno u dan... Hocu reci da nemam bas redovne menstruacije... Na more treba da idem 29-og. Nista ne bi bilo strasno da ne idem u Egipat i da ce mi propasti pola letovanja zbog vecitog "zenskog problema".
Imate li iskustva sa pilalama za odlaganje pomenutog problema i koje bi ste mi preporucile. Za ginekologa nemam vremena tako da... pooomagaaajte :)
 
Tacno...Ali koliko ginekologa upozori zenu na nezeljene efekte hormonske terapije? Mali broj njih...

zašto nisi, mimi's mom?
i hormonska terapija je terapija ko i svaka druga. ako je ispravno prepisana može da koristi i to još kako.
ne uče ginekolozi te silne škole valjda za nigde ništa..
 
pa ako već toliko nemaš poverenja u hormone da ih samoinicijativno ne uzmeš iako su ti prepisani,
imaš valjda i usta da pitaš lekara koji su neželjeni efekti mogući, koliki su rizici i kako ih preduprediti.

ne opravdaavm ja njih, daleko od toga, trebali bi da upozore, al ni lekar opšte prakse te ne upozori da od antibiotika može da ti bude muka ili da dobiješ neke gljivice il nešto..
 
DUZNOST LEKARA je da pacijentu objasni sve u vezi sa lekom koji mu daje...U suprotnom bi svi mi trebalo da zavrshimo medicinu..
Ja, na primer, znam o tome koliko i ginekolog...Ali postoje zene koje zive u nekim selima i koje nisu informisane...
Ako lekar zna da ce neki lek izazvati kod pacijentkinje povishen pritisak i moguce stvaranje tromba i precuti to - pa ona dozivi npr. infarkt - ko je kriv za to? Ona? Ne, nego lekar...
Ne - nashi lekari su neozbiljni...Na zalost, za sve nas bilo najbolje da dobar deo njih prestane da se bave tom profesijom...
Za dijagnostiku treba imati dara...Osecaj...To nije samo ono sto ucish u knjigama...
 
Pa čak ni sa lekarskim uputom nisam pristalica bilo kakve hormonske terapije. Prepisao mi svojevremeno ginekolog-muška-svinja endometril i nisam ga uzela. Prošlog meseca, pošto su mi se isti ti problemi vratili neko vreme posle porođaja, žena-ginekolog mi prepiše Orvagil i samo sam prve večeri kad sam dobila morala da popijem analgetik. A to odlaganje... Pa kupi tampone i analgetike, ovde smem da uradim nešto što na zdravlju nije dozvoljeno: da ti preporučim Naproksen 375mg ili kombinaciju Rapten-K + Baralgetus.

Mada ne bi bilo naodmet da pitaš i na Zdravlju, imaš lepljivu Ginekologiju. Mislim da je baš Dr ginekolog.


Колико ми се чини, мени лаику, ендометрил и орвагил су лекови за сасвим другачије бољке...:confused:
А лекар ваљда и прегледа пацијента, и узме брис...не одвалљује терапију одокативно (да не спомињем да је завршио и неке школе и специјализације те да се малко боље од нас разуме у ту проблематику...)

Поготово ми смешно што ти себи дајеш за право да преписујеш лекове против болова као нешто чиме би она могла да одложи менструацију???!:eek:
 

Back
Top