Mobing ,kao sredstvo maltretiranja zaposlenih....

MOBING

  • Jel ima kod vas na poslu mobinga?

  • Dali vas sef primenjuje mobing?

  • Dali ste zrtva mobinga?

  • Nisam zrva mobinga.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
da odgovorim prethodnom: MOBING JE ZLOSTAVLJANJE OD STRANE PRETPOSTAVLJENIH. Mobing moze biti na poslu, u skoli, na fakultetu, a moze biti i u autobusu i slicno.

Ove gospodje sto su se zalile, zasto nisu napisale imena firmi, ili tih ljudi, a ne samo da napsu ovako, jer ko zna da li je to istina!

Mobing nije samo zlostavljanje od strane nadeđenog ka podređenim, mobing može biti i u sistemu linijski povezanih radnih mesta.I vezan je u glavnom za odnose između zaposlenih u firmi.U firmi u kojoj postoji objektivan menadžment takve stvari se ne dešavaju, ali ja još nisam čula da kod nas takvo timsko čudo postoji.
Primer:
Dva zaposlena na istim poslovima, jedan ima podršku nadređenog i radi šta i kad hoće, dok drugi odrađuje i njegov i tuđ (onog koji ima podršku šefa) posao a imaju istu platu.Jednom se posao gomila dok drugi češe jaya,još se ovom koji radi nabaci da nije dovoljno efikasan i da je spor i skine mu se sa plate recimo 10%.
Ovo je samo banalan primer, ima ih mnogo težih i zlosrećnijih a ljudi nemaju kome da se žale.
Gospođe su imale pravo što nisu napisale jer toga ima gotovo u svakoj firmi kod nas i taj spisak bi Boga mi bio poprilčan,kada bi sad svaki forumaš stavio bar po jednu dve firme.
Zašto im ne bi verovala!?
 
po meni otkad su privatnici postali zastupljeni mobinga ima vise nego ikad,placa te bedno,a vidi se da mlati lovu,zove te kad mu se cefne da radis,moja drugarica je radila cak i za 1.maj,naravno niko joj nije dosao od gostiju,ali sta ces kad je gazda alav na pare.Ako im nije dan izderu se na tebe,bude i muvanja sef-radnica,pogotovo ako sef ima 40,a radnica 20 godina...nemas godisnji,nemas bolovanje,nemas zdravstveno osiguranje,nisi prijavljen plata je mala,pa te jos i gazde vuku za usi.

Joj ovo kao moj gazda zvuci :neutral:
 
Ajmo o zlostavljanju koje se i dalje toleriše jer su ljudi primorani da trpe:

Firma Eko Elektrofrigo Zemun, Altina, gazda psihopata, svakodnevno ima neviđene napade besa i urlanja, na ljude koji u tim trenucima postaju bledi od neprijatnosti i straha da će biti otpušteni, jer tada ume da daa otkaz.

Naravno postoje i zaštićeni/e, koje takođe donose presudu o tuđem životu. Šta ćeš, misle da će večno biti mlade i nalaziti žrtve - matorce u kritičnim godinama.

Plate, ako imaš visoku spremu vrlo male i iskijaš ih što od količine posla što od neopravdane dreke sujetnog i psihički poremećenog čoveka.
 
"људи " су хтели "демократију", "капитализам", "тржишну" привреду , а уз то иде ново схватање посла са свим могућим злоупотребама послодавца, нултим правима, као резултат супер убрзане акумулације капитала која се није догодила кад требало или је прекинута због доласка партизана на власт 1944 године...

нек трпе боље нису ни заслужили :kafa:
 
Poslednja izmena:
"људи " су хтели "демократију", "капитализам", "тржишну" привреду , а уз то иде ново схватање посла са свим могућим злоупотребама послодавца, нултим правима, као резултат супер убрзане акумулације капитала која се није догодила кад требало или је прекинута због доласка партизана на власт 1944 године...

нек трпе боље нису ни заслужили :kafa:

Hteli, pa se prešli, nego dajte firme gde se zlostavlja i ko u njima zlostavlja, kako bismo se nekako informisali i možda počeli da se borimo protiv zlostavljanja.
 
Radim u državnoj firmi.Kod mene je situacija sledeća:Poslovođa je čovek koji nema nikakv smisao za organizaciju u tome ga podržava ne šef nego upravnik pogona.A zajedno teraju nas radnike da kršimo zakon.Kada mi to odbijemo onda smo neradnici.A ako bi kojim slučajem uradili i pritom nas otkrila neka služba,onda je odgovor"ko je vama rekao da teko radite to nije po zakonu".Šta raditi u takvim slučajevima.Samo da napomenem da se u mom poslu samo jednom greši druge šanse nema.
 
Uhvati ga na delu...bar oprema za snimanje u ove dane nije skupa, a i da se lako naci

Samo, ako ces da se teras, prvo ti treba prijava, pa onda od milicije dobijas opremu kako bi ti priznali to kao dokazni materijal, tako nekako valjda

Ako ne to, dovoljno je da snimis, pa kad pocne da vice "ko vam je to reko", a ti pusti snimak...

samo...treba biti baja :mrgreen:
 

Back
Top