Da li ikoga zanima Veterina?

ko ima predrasude oko veterine...nema nista bolje nego kad upadnes u stalu kod seljaka da telis kravu ili da dajes injekcije svinji koja se tek oprasila pa moze lako da bude k`o u izreci pocepace te k`o svinja masan dzak...s tim sto si ti taj dzak :lol: :D
a ko misli da je veterina samo kuce i mace onda bolje neka ide u frizeraj pa da sisa kucice k`o surda:mrgreen: :lol: :D
 
ko ima predrasude oko veterine...nema nista bolje nego kad upadnes u stalu kod seljaka da telis kravu ili da dajes injekcije svinji koja se tek oprasila pa moze lako da bude k`o u izreci pocepace te k`o svinja masan dzak...s tim sto si ti taj dzak :lol: :D
a ko misli da je veterina samo kuce i mace onda bolje neka ide u frizeraj pa da sisa kucice k`o surda:mrgreen: :lol: :D

da...ja cu bash u bg-u da lechim svinje i poradjam krave....daj ne lupetaj
uostalom i konj i krava i svinja i ovca su zivotinje....ne vidim sta ima lose u lechenju istih....meni je gadnije da lechim ljude nego zivotinje
 
Neko vreme sam razmisljala o tome da zelim da budem veterinar,jer mislim da je to divan posao ako ga volis,pomazes zivotinjama...A sad to sto se drugi podsmevaju tom pozivu dovoljno govori o njima.

Ako ti se to svidja,ne razmisljaj o predrasudama drugih,tvoj je izbor i niciji drugi...
 
Veterina (ili preciznije studije veterine) kod nas na zalost nema bas puno veze sa ljubavlju prema zivotinjama, mnogo vise veze ima sa ekonomijom...studirala, odslusala 5 godinu, ostalo mi 9 ispita i batalila kad sam pocela da radim, posao i studije se ne slazu bas najbolje...ako ti se dopada samo napred, a na te sto imaju predrasude ne obracaj paznju, kreiraj sopstveni zivot po sopstvenim zeljama, najbitnije je da stvarno volis ono sto radis, sve ostalo je nebitno...
 
Veterina (ili preciznije studije veterine) kod nas na zalost nema bas puno veze sa ljubavlju prema zivotinjama, mnogo vise veze ima sa ekonomijom...studirala, odslusala 5 godinu, ostalo mi 9 ispita i batalila kad sam pocela da radim, posao i studije se ne slazu bas najbolje...ako ti se dopada samo napred, a na te sto imaju predrasude ne obracaj paznju, kreiraj sopstveni zivot po sopstvenim zeljama, najbitnije je da stvarno volis ono sto radis, sve ostalo je nebitno...

Tacno tako, ja sam htela veterinu da upisem a posto se za prijemni polagala hemija sa kojom sam u svadji, ja otisla na zootehniku. Ako nisi gadljiv/a mozes lagano, jer moras da imas stvarno dobar zeludac!!!!
 
i to u salonu kod nekog pederka gde uvatis i ojadis neku pudlicu ili jos gore kad ti dovedu dobermana da mu seces usi :lol: :D i ostave te samog unutra sa njim :lol: :D:mrgreen:

Uši kupira veterinar dok je pas u totalnoj narkozi.

Nije uopšte slatko, znam o čemu pišem, muž mi je veterinar a ja sam veterinarski tehničar. Plate su kao i svuda, radnog vremena nema, ništa mi nije gore kad mu usred noći zazvoni mobilni da ide da teli kravu i vrati se pred zoru sav krvav, sluzav i govnjiv. A to nije ni najsmrdljivija varijanta. Tačno znam po smradu kad je bio kod jednog svinjara tu u okolini ili kad je kravi zaostala posteljica posle teljenja. Ujedan je, udaran rogovima, šutiran, jurile su ga krmače... I nije uopšte humano kao što mnogi misle, pa i ja dok se nisam susrela sa praxom.
 

Back
Top