"Agroživ" štrajkuje!

1234

Domaćin
Banovan
Poruka
4.833
"Agroživ": Afere, dugovi i štrajk
17. jun 2008. | 18:36 -> 20:08 | Izvor: B92
Beograd -- Zaposleni u preduzeću "Agroživ Juko" iz Žitišta, koje je deo pančevačke kompanije, od ponedeljka štrajkuju.

Osim što im plate kasne tri meseca, radnici traže da se država zauzme za očuvanje proizvodnje u "Agroživu”, koji potresa velika afera i čiji su vlasnici i glavni menadžeri u pritvoru zbog sumnje da su umešani u brojne finansijske malverzacije. U preduzeću "Agroživ Juko" radi trećina zaposlenih u opštini Žitište.

Oni, međutim, već tri meseca ne primaju platu, a boje se i da će zbog problema u kompaniji kojoj preti bankrot, trajno ostati bez izvora prihoda.

Zaposleni su, zbog toga, od ponedeljka u štrajku i u kompaniji, koja snabdeva oko 60 odsto tržišta Srbije pilećim mesom, obavlja se samo minimum procesa rada.



Predstavnici reprezentativnih sindikata "Agroživa Juko" navode da bi u ovoj klanici i na deset farmi pilića mogli potpuno da obustave rad u ponedeljak.

Oporavak kompanije međutim, po svemu sudeći neće biti nimalo lak - klanica je u finansijskoj blokadi od preko milijardu dinara, a ceo sistem "Agroživa” poveriocima duguje 11 milijardi dinara.

Bukvalno sva imovina kompanije je pod hipotekom, a brojna poljoprivredna mehanizacija, automobili i kamioni kupljeni su na lizing.
 
Jbte, svi strajkuju, niko nista ne radi, a ona se kuka kako su u Srbiji velike cene, male plate, kako ovo kako ono.....

Kada ce jednom ti glupavi radnici koje neko i te kako efikasno koristi za svoj racun da shvate da se strajkom nista ne resava.
 
Malo mi je čudno da sami ne mogu da se organizuju, nastave proizvodnju, priveden je direktor i još nekolicina, ali nije razlog da staju sa proizvodnjom.
Dosta čudna stvar.
Uvek postoji neko ko ih menja, uvek...
Ili su napravljeni preveliki dugovi, da ne mogu da nabave sirovine( živinu) ili je organizacija posla očaj, gde jedna osoba drži sve.
Teško je odgovoriti.
ali da sami ne mogu da nastave.... to mi nije jasno
 
od kojih para kad ne primaju plate..i sa kojim znanjem kada su obicni radnici? nego brate, evo ti prilike da se proslavish..pomozi ljudima..

Pa upravo to, ne rade to oni, nego nekkavo udruzenje, sindikat, nazovi ga kako hoces.
Koji normalno ima svoj interes, ali je njegov interes ne vezan za radnicki, ili jeste, ali mu odgovora da se radi i da radnici budu zadovoljni.
 
Jbte, svi strajkuju, niko nista ne radi, a ona se kuka kako su u Srbiji velike cene, male plate, kako ovo kako ono.....

Kada ce jednom ti glupavi radnici koje neko i te kako efikasno koristi za svoj racun da shvate da se strajkom nista ne resava.

upropastise demokrate i agroziv :( :( :(

ode nam agroziv u bankrot zahvaljujuci demokratskim lopinama koje su oni doveli na vlast u toj firmi nakon 5. oktobra 2000te godine :( :(

agroziv pasteta 20 dinara, slovenacka pasteta argeta 60 dinara, a ustaska podravkina 50 . i vreme je bilo da se upropasti taj agroziv da mogu Demokrate da uvoze slovenacko i ustasko djubre i prodaju srbima po 3 put vecim cenama :(
 
agroziv je pukao iz drugih razloga
trenutno je jerry piletina meso sa kojim se prave najvece malverzacije
agroziv je muljao nesto,i pali su
ali gle,gomila snabdevaca ide beogradom,i fast fudovima nudi topiko ili agroziv piletinu u po cene,cisto belo tj file,ili sta god hoces
agroziv je snabdevao i klinicki centar piletinom...verovatno u dilu sa direktorom tog oura..opet ostecene obe fireme...i jos sijaset slucajeva
znaci,tu je neko uzimao lovu
onda konkurencija
eto,ti bi mogao da znas,kako ulazi piletina sa kosova
stize iz brazila i drugih egzoticnih mesta,u bar
odatle na kosovo,ovi kombijima prevoze u srbiju,neretko i sleperi nasi...tako ta roba putuje do bgd recimo nekoliko dana...jer uzme onaj,pa preuzme ovaj...i odledjuje se i zaledjuje nekoliko puta
zato kada uzmes u ruku onaj mali delic filea,ispod belog mesa,kida se...nemoze da se oblikuje kao kod kvalitetnog
ali je cena niza
znaci,neko je namerno unistavao agroziv...pa je zato i uhapsen...krao i mazao i varao
cena belkog mesa je u proidaji 440 din.....kod snabdevaca ide oko 350 do 390
neki tu brazilku nude i za 250
evo,pre neki dan je miskovic uvezao neko belo meso,i davao ga po 350 mislim u tempu
toliko je ljudi bilo,da je saobracajac morao da regulise saobracaj
znaci,sve je vise ljudi koji rade sa piletinom.....moras pratiti trendove,i kvalitetom i cenom,inace ode pod led:)
 
agroziv je pukao iz drugih razloga
trenutno je jerry piletina meso sa kojim se prave najvece malverzacije
agroziv je muljao nesto,i pali su
ali gle,gomila snabdevaca ide beogradom,i fast fudovima nudi topiko ili agroziv piletinu u po cene,cisto belo tj file,ili sta god hoces
agroziv je snabdevao i klinicki centar piletinom...verovatno u dilu sa direktorom tog oura..opet ostecene obe fireme...i jos sijaset slucajeva
znaci,tu je neko uzimao lovu
onda konkurencija
eto,ti bi mogao da znas,kako ulazi piletina sa kosova
stize iz brazila i drugih egzoticnih mesta,u bar
odatle na kosovo,ovi kombijima prevoze u srbiju,neretko i sleperi nasi...tako ta roba putuje do bgd recimo nekoliko dana...jer uzme onaj,pa preuzme ovaj...i odledjuje se i zaledjuje nekoliko puta
zato kada uzmes u ruku onaj mali delic filea,ispod belog mesa,kida se...nemoze da se oblikuje kao kod kvalitetnog
ali je cena niza
znaci,neko je namerno unistavao agroziv...pa je zato i uhapsen...krao i mazao i varao
cena belkog mesa je u proidaji 440 din.....kod snabdevaca ide oko 350 do 390
neki tu brazilku nude i za 250
evo,pre neki dan je miskovic uvezao neko belo meso,i davao ga po 350 mislim u tempu
toliko je ljudi bilo,da je saobracajac morao da regulise saobracaj
znaci,sve je vise ljudi koji rade sa piletinom.....moras pratiti trendove,i kvalitetom i cenom,inace ode pod led:)

da znam za tu piletinu. al nije mi jasno kako agroziv moze da propadne. to nikako ne mogu da shvatim. to moze samo kao sto ti kazes neko namerno da unisti.

ta brazilska piletina je smece i to ne savetujem nikome da kupuje.a l sto ti kazes cena odlucuje :(
 
da znam za tu piletinu. al nije mi jasno kako agroziv moze da propadne. to nikako ne mogu da shvatim. to moze samo kao sto ti kazes neko namerno da unisti.

ta brazilska piletina je smece i to ne savetujem nikome da kupuje.a l sto ti kazes cena odlucuje :(

vidi kako je pukao,ja sam ecimo gazda...ti si moj prijatelj,da bih zaobisao zakon,poreze i ostalo,nedam piletinu u tvoj kraj preko legalnih radnji
vec dam tebi,a ti ides od radnje do radnje i nudis piletinu po 350 din...sa svom propratnom dokumentacijom,u agrozivovim radnjama je file recimo 440 din,ili vise,a ti takvi trgovci,za zivi kes je daju od 350 do 390
zavisno od kolicine i to koliko si blizak sa tim kome prodajes,pa hoces a mu spustis cenu
e tu su pali izmedju ostalog direktori agroziva
pazi,renutno je od firmi,najjaci topiko i neki iz jarka
i oni muljaju,ali ne kao agroziv
pritom je agroziv recimo,bas tom klinickom centru davao piletinu,koja se vodila kao rostiljska,sto znaci totalno ociscena,a zapravo je bila obicna,ofrlje ociscena,u kesama za rostiljsku...mislim,da te negnjavim,jednostavno kralo se,razumes

sto se tice uvozne piletine,jeste opasna...sanitarni inspektor kada ti udje u lokal,ne pita te nista drugo,vec,da ti vidim papire i dekleracije a piletinu
cim vidi da je od neog domaceg proizvodjaca,sa danasnjim ili jucerasnjim danom,nepita dalje nista,sve je ok
znaci,inspekcije znaju za taj jadac.....
 
upropastise demokrate i agroziv :( :( :(

ode nam agroziv u bankrot zahvaljujuci demokratskim lopinama koje su oni doveli na vlast u toj firmi nakon 5. oktobra 2000te godine :( :(

Kakva zamena teza:roll::klap:

Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da je danas izvršeno hapšenje petorice osumnjičenih, koji se terete da su zloupotrebama službenog položaja, nezakonitim privatizacijama i pranjem novca oštetili budžet Srbije za 18 miliona evra.
 
Lobiranjem odgovarajuceg cilja.
TO zahteva predstavnika, relativno mocnog i zahteva placanje tog predstavnika.

Odakle se javljaš ti, prijatelju? Norveška?
Pa ovde se ništa ne dešava U KORIST radnih ljudi. Radnici nemaju platu. Nekad ni m... Najbolji i najsvežiji primer ti je VODAVODA. Je l divac upisao da je vlasnik? Je l neko nešto smeo da šušne? Je l sad Trgovinsi sud doneo rešenje da se divac bespravno upisao kao vlasnik VODAVODE? I je l nekom fali dlaka s glave? a šta misliš zašto radnici ne štrajkukju zbog nanete nepravde i sl? Jer se boje da ne izgube i taj poslić koji imaju i to malko para koje imaju. Tako da mi je ova naša demoNkratija prejadna.
 
Odakle se javljaš ti, prijatelju? Norveška?
Pa ovde se ništa ne dešava U KORIST radnih ljudi. Radnici nemaju platu. Nekad ni m... Najbolji i najsvežiji primer ti je VODAVODA. Je l divac upisao da je vlasnik? Je l neko nešto smeo da šušne? Je l sad Trgovinsi sud doneo rešenje da se divac bespravno upisao kao vlasnik VODAVODE? I je l nekom fali dlaka s glave? a šta misliš zašto radnici ne štrajkukju zbog nanete nepravde i sl? Jer se boje da ne izgube i taj poslić koji imaju i to malko para koje imaju. Tako da mi je ova naša demoNkratija prejadna.
sta ima radnici da strajkuju kad je Voda Voda privatna firma oko koje se spore Divac i njen vlasnik Djordjevic sto se radnika i ne tice jer im je u sustini sve jedno ko ce im biti gazda posto se oni tu nista ne itaju ,kao sto ni treba da se pitaju bilo sta u tudjoj privatnoj firmi ,prosla su vremena cika Kardelja i druga Tite i sto pre to shvatite bice vam lakse
 
Шта ће им плата када је сада време демократије. Путујемо у ЕУ тако да можемо и њихове производе да конзумирамо, а уосталом шта ће нама уопште индустрија и пољопривреда јер када уђемо у ЕУ ништа нам од тога не треба.
Има много народа који уопште и не ради.
Мој предлог је да се задужимо до једно 100-120 милијарди евра па да онда кренемо да размишљамо шта смо све пропустили.
 
Plate za radnike Agroživa za sedam dana


Beograd - Radnici Agroživa u stečaju u narednih pet do sedam dana trebalo bi da dobiju prve plate posle nekoliko meseci. Predstavnici Ministarstva svakodnevno su u kontaktu sa stečajnom upravom Agroživa, koja odlično radi i učiniće sve da se proizvodnja u toj kompaniji, inače najvećem proizvođaču živinskog mesa u Srbiji nastavi. "Procenjeno je da kompanija može da radi i da opstane pošto je vrednost nedovršene ovogodišnje proizvodnje u Agroživu oko 16 miliona evra", kazao je ministar poljoprivrede Slobodan Milosavljević. Beta
 

Back
Top