Kako pobediti `mamicu`?

M

Mistery

Gost
Pretpostavljate vec da se naravno ne radi o mojoj mami,jer ne bih ovo ovako sarkasticno rekla,vec o mami mog momka.Ona je uzasna zena,nikada goru nisam upoznala.Moj momak je njen mladji sin koji zivi sa njom i ocem dok se stariji brat spasao od ove zenturace tako sto je sa zenom otisao u Bg.S`obzirom da sad nema starijeg sina da mu dosadjuje i brani pojedine stvari,ona se okomila na mladjeg(mog momka)i mene!Posto ima mnogo toga da se isprica ja cu izdvojiti samo nekoliko.Kao prvo,pored nekada tri muskarca a sada dva, ona je gazda u kuci,sto u prevodu znaci da se ona za sve pita.Ako moj momak na bilo kakav nacin zaradi novac(privremeno zaposlenje,kladionica,dobije od rodjaka)njegova slatka mamica mu to pokupi.To se mene i ne bi toliko ticalo da kad dodje vikend on nema pare za grad.Mozda ona ocekuje da cu mu ja placati pice.U grad idemo kolima mojih roditelja i ako i njegovi imaju kola.Sacuvaj boze da izadjemo njegovim,cas se nema para za gorivo(on ih zaradi ali mu ona ili pokupi ili uzme da on ne bi potrosio na gorivo),cas su problem losi putevi(da slucajno ne ogrebe kola ili pukne guma)i td.Nju bas briga,devojka mu (ja)izlazi u grad kolima,ima se goriva,ima se para,sto bi ona njemu nekada pruzila zadovoljstvo da izadje novom Corsom.Zena mi se bukvalno smeje u lice a to me izludjuje.On inace ne sme da pusi pred njom da mu ne bi pokupila bas sve pare koje zaradi.E,sad dolazi pitanje zasto on sve to trpi.Njegovi nemaju bas nesto puno para pa je njemu zao sto mu roditelji toliko rade a prakticno im na kraju meseca nista ne ostane.Njoj je lepo ali ja ne znam da li se ona ikada zapitala da li se njen sin skoro svaki dan svadja sa svojom devojkom koja bi nekad pozelela da ubije tu zenu.Smeje mi se,jos pogotovo sto je za svoje sinove trazila bogate devojke a dobila je samo za mladjeg-mene.Kako da ga otrgnem od nje a da ga ne povredim jer je ona ipak njegova majka?Zar ne mislite da je ona bukvalno bestija od zene.Inace,oboje imamo po 20 god.
 
još si mlada...inače bi znala da pored mamice nemaš šanse, tvoj dečko je već izabrao mamicu , ali ti to ne vidiš.Možeš da ga voliš najviše na svetu, ne vredi.Dugo je godina to trenirano da bi se sad promenilo
 
I sta,sad treba da odustanem,da raskinem sa njim iako i sama znam da se on nikada `do kraja`nece otrgnuti od nje?!Ja to ne mogu,suvise ga volim i suvise dugo smo zajedno da bih tek tako odustala.Jel imate neki savet kako da ga barem malo `dozovem pameti`?
 
Znas ocigledno da je on strasno vezan za majku,kakava god ona bila prema njemu.Ti tu nemozes puno da uradis.Jedino sto mozes jeste da mu iskreno,i otvoreno kazes sta osecas,sta mislis o svemu tome,ali pazi ne smes biti gruba jer ga to moze povrediti......
Vidi se da je neki fin mladic...........
Ja nikada nisam bila sa takvima.....
 
Hvala!Puno mi znaci kad cujem(procitam) da me neko zaista razume.Situacija je sve gora iz dana u dan.Tesko mi je da prihvatim cinjenicu da sam potpuno nemocna u celoj ovoj situaciji.Ja na sve nacine pokusavam da ga uvedem u neko novo drustvo,nagovaram ga da dodje u Bg.da radi posto sam i ja ovde(studiram).On bi to bas voleo ali mama..........Uf,ta zena se svuda mesa!!!
 
Nije tacno da je on mnogo vezan za mamicu,vec MORA da bude,jer zivi kod roditelja,nije josh na svojim nogama i naravno nece da se svadja !!Mislim da svadje ne bi pomogle,jer i da ti "pobedish",kasnije bi uvek bilo"Ti si me odvojila od mojih".Po meni najbolje reshenje je da se on OSAMOSTALI,tj. dogje u BGD ,nadje posao,a pritom ostane u dobrim odnosima sa mamom!!(NA DALJINU STO JE NAJVAZNIJE).Cak mislim da je tu u prednosti jer odlazi u drugi grad,da je o istom gradu rec,to bi za nju bilo odvajanje "bez razloga",ovako visa sila,trazi posao u velegradu,odlazi od kuce,ne moze mu prigovoriti!!!Znaci,bez svadje,promena sredine,posao,a kuci na 20 dana(kasnije i redje),na kratko se sve izdrzi!!Njoj onda ne daje materijal da ga kritikuje(pa zar nije normalno da mlad covek ide svojim putem??-uvek ovom recenicom moze da joj zatvori usta)!!!Pozdrav!
 
Tara Ana:
Nije tacno da je on mnogo vezan za mamicu,vec MORA da bude,jer zivi kod roditelja,nije josh na svojim nogama i naravno nece da se svadja !!Mislim da svadje ne bi pomogle,jer i da ti "pobedish",kasnije bi uvek bilo"Ti si me odvojila od mojih".Po meni najbolje reshenje je da se on OSAMOSTALI,tj. dogje u BGD ,nadje posao,a pritom ostane u dobrim odnosima sa mamom!!(NA DALJINU STO JE NAJVAZNIJE).Cak mislim da je tu u prednosti jer odlazi u drugi grad,da je o istom gradu rec,to bi za nju bilo odvajanje "bez razloga",ovako visa sila,trazi posao u velegradu,odlazi od kuce,ne moze mu prigovoriti!!!Znaci,bez svadje,promena sredine,posao,a kuci na 20 dana(kasnije i redje),na kratko se sve izdrzi!!Njoj onda ne daje materijal da ga kritikuje(pa zar nije normalno da mlad covek ide svojim putem??-uvek ovom recenicom moze da joj zatvori usta)!!!Pozdrav!
Slazem se sa svime sto ti je rekla Tara Ana – on je za nju vezan jer i dalje zivi u roditeljskoj kuci, jer MORA.
A da li je vezan za majku i koilko – e, to mozes zakljuciti na osnovu toga KAKO prica o njoj. Da li je uvek brani, da li osecas da je ona DALEKO iznad tebe (naravno, uvek ce biti ispred tebe, skoro uvek, ali je pitanje KOLIKO daleko).
A sa druge strane – jako si mlada. Ipak, bes obzira na duzinu veze, mladi ste da biste se previse vezivali. (to sto on ima samo 20 godina i sto nije svoj covek vec govori o tome da nije zreo)
Ako ti zaista ne odgovara njegovo ponasanje, onda ga ostavi. Kazes ‘dugo ste zajedno’. Pa, nije sve u tome… Sta mislis, zbog cega se raspadaju veze koje su trajale 5-6 godina, ili brakovi? Zapamti, sto duze budes bila sa njim, njegova majka ce ti i dalje sedeti na grbaci.
Jedino resenje je da on ode u Beograd. Da studira, ako to vec ne radi. I da se udalji od majke. Tek tad mozes videti stepen vezanosti za nju.
Ako ne… trpeces njegovu majku dokle god se on ne bude osamostalio. A mozda i duze, ako po inerciji bude nastavio da joj povladjuje…
 
Slažem se sa prethodnim komentarima. Potrebno je da se udalji od svoje majke, ali to nista ne vredi ako on u svojoj glavi ne prelomi i odluči da svaku od vas dve postavi na svoje mesto. Posle je važno koliko će biti jak i da li će odoleti provokacijama.
 
Ne mogu da verujem da postoje muskarci od 20 godina koji moraju da budu sa roditeljima... Cisto sumnjam da se on ne bi otrgao da mu je lose... On je onda slabic, ili je mamin sin, a folira se da mu nesto tu ne odgovara. Ako je mamin sin, onda ti ja iz iskustva kazem da ce on uvek, ali uvek biti mamin sin! Ja sam sa jednim takvim raskinula posle 7 godina! Nikako nisam mogla da se otrgnem njegove dobronamerne mamice. Ona je odlucivala gde cemo da letujemo, sta cemo da jedemo, i svakakve gluposti, a on je inace veoma pametan, zavrsio fakultet, zgodan itd. Ali sta vredi kad ga je mamica vezala za ceo zivot, taj se nikad nece otrgnuti.
A, ako je taj tvoj slabic, onda tek treba da palis, mlada si jos, tebi treba MUSKARAC!
 
Sedi sa njim i porazgovaraj o vama!Reci mu da ti smeta sto ti se njegova mama smeje u lice itd.Ako ni od toga nema vajde raskini! :( Znam da ga puno volis ali ako sada ne uspes da ga otrgnes od mamice neces nikada!Uvek ce ti biti na grbaci..Pokusaj...ako uspes-uspes ako ne uspes raskidaj sto pre! 8)
 
Snezna_kraljica:
Tara Ana:
Nije tacno da je on mnogo vezan za mamicu,vec MORA da bude,jer zivi kod roditelja,nije josh na svojim nogama i naravno nece da se svadja !!Mislim da svadje ne bi pomogle,jer i da ti "pobedish",kasnije bi uvek bilo"Ti si me odvojila od mojih".Po meni najbolje reshenje je da se on OSAMOSTALI,tj. dogje u BGD ,nadje posao,a pritom ostane u dobrim odnosima sa mamom!!(NA DALJINU STO JE NAJVAZNIJE).Cak mislim da je tu u prednosti jer odlazi u drugi grad,da je o istom gradu rec,to bi za nju bilo odvajanje "bez razloga",ovako visa sila,trazi posao u velegradu,odlazi od kuce,ne moze mu prigovoriti!!!Znaci,bez svadje,promena sredine,posao,a kuci na 20 dana(kasnije i redje),na kratko se sve izdrzi!!Njoj onda ne daje materijal da ga kritikuje(pa zar nije normalno da mlad covek ide svojim putem??-uvek ovom recenicom moze da joj zatvori usta)!!!Pozdrav!
Slazem se sa svime sto ti je rekla Tara Ana – on je za nju vezan jer i dalje zivi u roditeljskoj kuci, jer MORA.
A da li je vezan za majku i koilko – e, to mozes zakljuciti na osnovu toga KAKO prica o njoj. Da li je uvek brani, da li osecas da je ona DALEKO iznad tebe (naravno, uvek ce biti ispred tebe, skoro uvek, ali je pitanje KOLIKO daleko).
A sa druge strane – jako si mlada. Ipak, bes obzira na duzinu veze, mladi ste da biste se previse vezivali. (to sto on ima samo 20 godina i sto nije svoj covek vec govori o tome da nije zreo)
Ako ti zaista ne odgovara njegovo ponasanje, onda ga ostavi. Kazes ‘dugo ste zajedno’. Pa, nije sve u tome… Sta mislis, zbog cega se raspadaju veze koje su trajale 5-6 godina, ili brakovi? Zapamti, sto duze budes bila sa njim, njegova majka ce ti i dalje sedeti na grbaci.
Jedino resenje je da on ode u Beograd. Da studira, ako to vec ne radi. I da se udalji od majke. Tek tad mozes videti stepen vezanosti za nju.
Ako ne… trpeces njegovu majku dokle god se on ne bude osamostalio. A mozda i duze, ako po inerciji bude nastavio da joj povladjuje…
Ao devojke... Nista se ne mora!!! Sve je stvar licnog izbora pogotovo kada napunis 18. Tvoje je da li ces reci "ne" onome ko te ugrozava. Ja sa 27 zivim kod roditelja, pa... i moji jedva krpe kraj sa krajem jer moj cale ne radi(koja porodica u Srbiji ne?!),ali mi niko ne konfiskuje moj novac, jer ja znam koliko sta kosta, placam racune i kupujem hranu... Ja znam majci i ocu da kazem kada su prevrsili svaku meru i to radim od 18 godine i ni jednom recju me nisu ucenili da ako ne dam pare ili ne radim ono sto oni zele letim napolje i sl. Inace, taj njen mladic bi sa 20 godina trebalo vec nesto da radi, ako ne studira (mada i ako studirauvek ima poslica koji mogu da se rade uz studije), a ne da "zivi" od para sa kladionice ili rodjaka i to osamostaljivanje nije neophodno da bude u Beogradu. Neka kod kuce prvo pocne da rasprema nered, jer u Bg ipak iznajmljivanje stana kosta 150-200 evra + troskovi 200 evra (ako ce vecito da bude na dijeti), sto je skoro vise od prosecne plata ovde. Trebalo bi da se zaposli u svom gradu i da stedi za prvo vreme. Roditeljima, ako su vec toliko nerazumni, ne mora da kaze koliko zaradjuje ili neka sa svojima napravi dil sta ce ko da placa.
A ne znam sto se ona toliko uzbudjuje oko svega, pa tek im je 20 godina. Da sada ulazi u konflikte sa nekom zenom koja joj za neko odredjeno vreme nece nista znaciti u zivotu samo je nepotrebno bacanje zivaca. A ne znam kako moze da ga trpi tako neodlucnog i ... sto Baby rece "da li si sigurna da je on musko" ?!
 
trejsi:
Slažem se sa prethodnim komentarima. Potrebno je da se udalji od svoje majke, ali to nista ne vredi ako on u svojoj glavi ne prelomi i odluči da svaku od vas dve postavi na svoje mesto. Posle je važno koliko će biti jak i da li će odoleti provokacijama.

JA NE :!:
on je nesposoban da živi bez mame.
takvima ne odgovara samostalnost jer ne znaju šta je to ,takvi se ne znaju snaći sami.takvi su primjer kako roditelji naprave idiote od svoje dijece.
takvi ,kad moraju nešto da odluče ili učine ,a mama im nije tu ,obavezno traže pomoć i savijet od nekog drugog jer tako su kodirani.
kad jednog (lijepog :wink:) dana mama više neće moći živjeti njegov život on će to očekivati od svoje životne saputnice i vjerovatno će je stalno uspoređivati sa svojom mamicom i to na kritički i nekorektan način.tako će mamica i dalje biti prisutna u vašim životima .
ne trudi se da ga okreneš na svoju stranu jer kod takvih ne prolazi ona vječita ženska želja da promijeni muškarca.
a možda ja nisam u pravu :roll:
ko zna...
niko ništa ne zna
ah ,krhko je znanje!
 
Pazi ovako. Da imam godina koliko i ti ja takvog ne bi trpela ni pet sekundi. Na zalost, ne kaze se "nikad ne reci nikad". Ja sam se bas za jednog takvog slicnog udala. Mamin sladak sincic, koga ona obozava.
Sva sreca su moji pravi "konjski" zivci i veliki prag trpeljivosti. Ja sam na pocetku mislila da tu nesto moze da se promeni, ALI na zalost da te odmah razocaram nemoj ni da pokusavas.
Ja sam se jednostavno pomirila sa sudbinom, dozvoljavam njegovoj mamici po neki hir, ali kako narod kaze "tiha voda breg roni" tako ja malo po malo i sve VISE uspevam da dobijem ono sto je MOJE.
Inace, njegova "dobrocudna" mamica, uspela je upravo da napravi takvo sr*nje pa se njegov stariji brat vec razvodi. Mamica ce ponovo da ga primi pod svoje krilo. Uspela je drugoj snaji da toliko zgadi zivot, da se jadna pokupila i otisla.
Naravno, ja joj takvo zadovoljstvo necu pruziti. Ako nekoga volis, voli ga sa svim njegovim manama i bori se za njega, ako smatras da je toga vredan.
Inace, takva vrsta muskaraca je jako dobra, jednostavno ne umeju da kazu NE i to je njihova jedina mana.
I nema veze da li zive sa roditeljima ili ne. Kada ih njihova mamica nazove telefonom oni ce dotrcati.
Jednostavno se pravi kako te to ne dotice. Kad god je moj dragi zurio kod mame, ja sam se spremala u grad. Nisam ga cekala kod kuce. Onda se on zapita: "A gde ces ti?"
A ja onako bezveze kazem nesto i izadjem. Inace su takvi sincici jako, jako ljubomorni, posto im je tu ljubomoru prenela njihova mamica.
I moj dragi umesto kod mamice krene zamnom. I mamica zove i zove, kao bajagi JAKO je bolesna, inace je bolesna svaki dan od kako sam je upoznala, ali moj dragi ipak ostaje sa mnom.
Ako ga budes cekala, placala mu itd on ce pristati i njegovoj mamici ce biti lepo.
Izadji sama ako doticni ne moze, ako nema para, ti izadji a on neka gleda TV kod kuce. UDARAJ MU KONTRU, i sve vreme se prelepo zabavljaj.
Videces da ce uspeti. Potrebno je samo strpljenje i mozak.
Pa nece valjda jedna baka da bude pametnija od tebe.
I jos nesto, neka se zaposli ako ne studira, sta ce ti neko ko je lezilebovic. Ako je takav teraj ga od sebe.

Puno zivaca i puno strpljena i puno srece
 
Kratko i jasno: odmah pokazi zube, povuci crtu i ne odstupaj ni za milimetar.
Sve ih nauci, i gospodju majku i tog tvog dragog da kod tebe nema zezanja,dobro pazi sta ces da kazes, a to sto kazes sprovedi u delo da ne bi bile samo prazne reci. To isti trazi i od njega.
Neko je vec pomenuo da se njemu bas i ne ide od kuce, ima tu istine. Mislim, meni ni kad sam imala 5 godina niko iz moje kasice prasice nije smeo ni da pomisli da marise kintu a ne tom tvom dragom od 20 g.
 
Odmah bezi.Savet iz licnog iskustva.Prosto, kad nekog upoznas pa ti se dopadne, obavezno nadji nacin da odmah upoznas i njegovu majku.Posle toga proceni da li mozes da izadjes na kraj sa njom ili ne, ako ustanovis da je uzasna, odmah ga ostavi, bolje odmah nego kad se udas i dodju deca.Majke deluju i "na daljinu" tako da uopste ne mora da zivi sa njom ako ona hoce da ti unisti zivot unistice ga i sa distance.Zato je mnogo vazno kakva mu je mama.Muskarci su prvo sinovi pa tek onda muzevi.
Dobro pazi.
 
Imam slicno iskustvo, mozda cak i gore jer je tvoj momak star samo 20 a moj 26 a jos uvek zivi kod roditelja. Sto i ne bi bio problem da mu majka naprosto receno nije vestica. I to je najblazi naziv koji imam za nju. Kada smo poceli da se zabavljamo mislila je da sam prolazna stvar posto mu je pre ili kasnije uvek unistavala malo ozbiljnije veze. Kada je vrag odneo salu i moj decko poceo da sve vise vremena provodi samnom i kod mene kuci (nismo u istom gradu) ona je naprosto poludela! Pocela je da paranoise, svasta mu napricala, pa kako se on odjednom jako promenio, pa kao ubledeo (a u stvari se kod mene cak i ugojio bar za kilogram) pa kao on je i do sada imao devojke ali nikada nije bio takav da zaboravlja na porodicu i prijatelje, pa kakva sam to ja jel imam mozda dve glave ili sta da sam toliko posebna..Onda je krenula jos losija prica..Krenula je sa pricama da sam ga ja izgleda omadjijala, alarmirala sve njegove prijatelje, cak otisla tako daleko da je isla kod psihijatra i belog maga (?!!) jer joj se sin 'cudno ponasa' ali kada je videla da nista od svega postavila mu je cak jedan dan ultimatum da ako ne dodje kuci da ce ona da dodje kod mojih na vrata! Mozete da zamislite? Zena je zrela za neku mentalnu ustanovu definitivno! On jednostavno nije uspevao pa ma koliko se trudio na pocetku da joj dokaze koliko je srecan samnom, koliko se smejemo, koliko se volimo...za nju je sve to bilo sumnjivo jer odjednom je izgubila paznju svog sina jedinca. Nevidjeno mnogo puta je zvala, histerisala, plakala, kao ona nije zasluzila da se on tako ponasa i da zaboravlja na nju i...ma uzas... Moj decko je ignorisao, svadjao se, kad je video da lepim ne ide ali ona nije prestajala...A sto se tek novca tice....koliko samo puta je moj decko morao da joj da zadnji dinar na 'zajam' koji naravno nikada nije vratila. Priredila nam je pakao tri meseca, okrenula i njegovog oca protiv mene sve pod izgovorom da sa njenim sinom od kada je samnom nesto nije ok jer se ne ponasa kao sto se do sada ponasao u vezama. Sve to je otislo tako daleko da je pocela da mu preti da ce se meni nesto desiti ako i dalje bude samnom, te smo onda poceli da se vidjamo krisom...neko vreme bar. Ali meni je iskreno receno dosta. Jer vidim da jesam u stvari sa maminim sinom cim ona njega uspeva da uceni na takav nacin. On sa 26 nije uspeo da sebi stvori nikakve uslove za zivot, i mora da zivi sa njima a oni ga zato ucenjuju i ucenjuju. Ne znam sta ce biti sa nama, ali ne verujem da cemo ostati zajedno. U zadnje vreme se cak i jako promenio, postaje grublji prema meni i polako nestaje onaj predivni decko u koga sam se jako zaljubila..Izgleda da ce bar ova mamica da pobedi. Ona za svog sina zeli devojku koju ce on da vidja dva-tri puta nedeljno a svo ostalo vreme da bude ili sa drustvom ili sa njom, ali da svako vece obavezno dolazi kuci.
Sta kazete na ovo iskustvo?
 

Back
Top