POMOZITE!!!...Razvod ili ne???

Babyface

Početnik
Poruka
14
Zdravo svima...prvi put sam na forumu jer trebam pomoc od Vas...Imam 30 godina, vec sam 4 godina u braku koji od samog pocetka pa sve do sada opstaje bez aktivnog seksualnog zivota sto je mozda i razlog sto nemamo ni dece...Od pre godinu dana sam u tajnoj vezi sa covekom koji je 12 godina stariji od mene, iza sebe ima jedan propali brak i 15 godisnjeg sina...Ne radi se o avanturi-desila se ljubav-ovaj novi covek insistira da se razvedem, da napustim svoj grad i zivim sa njim u jednoj velikoj europskoj metropoli...Vec godinu dana prolazim kroz agoniju, horor- ne spavam, smrsala sam 15kg....ne znam sta je pametno raditi????..Moj muz je vrlo korektan i tolerantan covek- stvarno mi je drag, ali osecam da smo vise prijatelji, cimeri koji zajedno zive-nego muz i zena u pravom smislu...Posto mi nije prijatno i muci me savest sto zivim ovaj dvojni zivot-prije par dana sam sakupila hrabrost i priznala sam suprugu da sam zaljubljena u drugog coveka...Reakcija je bila neverovatna-ostao je sasvim "cool" i rekao mi da mozemo to prebroditi, da misli da jos nije sve izgubljeno i da ukoliko se oboje portudimo-da mozemo srediti svoj intimni zivot (u cemu ja sumnjam-nismo spavali godinu dana) ...I jos mi dao opciju-ako to odlucim-da se iselim-da ce me finansijski pomoci i da mogu da ga mirno napustim-da nece biti smak sveta....Sta da radim-dali da ostanem u braku sa tako divnom osobom, punom razumevanja i tolerancije-kao sto je moj suprug...ili da napustim sve i produzim zivot sa novim covekom koji me isto tako voli i sa kojim imam veliku fizicku privlacnost i normalnu intimu???

Molim za savet....Hvala unapred.
 
odluku moras da doneses sama.

ako uzmes - kajaces se, ako ne uzmes - kajaces se.

sa svojim suprugom nemas kompletnu vezu, ali pitanje je koliko je kompletno ono sto ti ljubavnik nudi..

sve to moze da bude veoma privlacno, ali sta kad zivot sa njim postane svakodnevica?
s druge strane, s obzirom da je razuman covek - iako se razvedes u sadasnjem suprugu mozes da imas prijatelja.

ili mozda ne?
 
Zdravo svima...prvi put sam na forumu jer trebam pomoc od Vas...Imam 30 godina, vec sam 4 godina u braku koji od samog pocetka pa sve do sada opstaje bez aktivnog seksualnog zivota sto je mozda i razlog sto nemamo ni dece...Od pre godinu dana sam u tajnoj vezi sa covekom koji je 12 godina stariji od mene, iza sebe ima jedan propali brak i 15 godisnjeg sina...Ne radi se o avanturi-desila se ljubav-ovaj novi covek insistira da se razvedem, da napustim svoj grad i zivim sa njim u jednoj velikoj europskoj metropoli...Vec godinu dana prolazim kroz agoniju, horor- ne spavam, smrsala sam 15kg....ne znam sta je pametno raditi????..Moj muz je vrlo korektan i tolerantan covek- stvarno mi je drag, ali osecam da smo vise prijatelji, cimeri koji zajedno zive-nego muz i zena u pravom smislu...Posto mi nije prijatno i muci me savest sto zivim ovaj dvojni zivot-prije par dana sam sakupila hrabrost i priznala sam suprugu da sam zaljubljena u drugog coveka...Reakcija je bila neverovatna-ostao je sasvim "cool" i rekao mi da mozemo to prebroditi, da misli da jos nije sve izgubljeno i da ukoliko se oboje portudimo-da mozemo srediti svoj intimni zivot (u cemu ja sumnjam-nismo spavali godinu dana) ...I jos mi dao opciju-ako to odlucim-da se iselim-da ce me finansijski pomoci i da mogu da ga mirno napustim-da nece biti smak sveta....Sta da radim-dali da ostanem u braku sa tako divnom osobom, punom razumevanja i tolerancije-kao sto je moj suprug...ili da napustim sve i produzim zivot sa novim covekom koji me isto tako voli i sa kojim imam veliku fizicku privlacnost i normalnu intimu???

Molim za savet....Hvala unapred.

Да, обично је недостатак секса разлог за немање деце...
Човек је у праву.
Треба више да разговарате.
Слажем се с Ољом али ја гласам за развод у овом случају...
Твој муж ће боље проћи од тебе...
 
Zdravo svima...prvi put sam na forumu jer trebam pomoc od Vas...Imam 30 godina, vec sam 4 godina u braku koji od samog pocetka pa sve do sada opstaje bez aktivnog seksualnog zivota sto je mozda i razlog sto nemamo ni dece...Od pre godinu dana sam u tajnoj vezi sa covekom koji je 12 godina stariji od mene, iza sebe ima jedan propali brak i 15 godisnjeg sina...Ne radi se o avanturi-desila se ljubav-ovaj novi covek insistira da se razvedem, da napustim svoj grad i zivim sa njim u jednoj velikoj europskoj metropoli...Vec godinu dana prolazim kroz agoniju, horor- ne spavam, smrsala sam 15kg....ne znam sta je pametno raditi????..Moj muz je vrlo korektan i tolerantan covek- stvarno mi je drag, ali osecam da smo vise prijatelji, cimeri koji zajedno zive-nego muz i zena u pravom smislu...Posto mi nije prijatno i muci me savest sto zivim ovaj dvojni zivot-prije par dana sam sakupila hrabrost i priznala sam suprugu da sam zaljubljena u drugog coveka...Reakcija je bila neverovatna-ostao je sasvim "cool" i rekao mi da mozemo to prebroditi, da misli da jos nije sve izgubljeno i da ukoliko se oboje portudimo-da mozemo srediti svoj intimni zivot (u cemu ja sumnjam-nismo spavali godinu dana) ...I jos mi dao opciju-ako to odlucim-da se iselim-da ce me finansijski pomoci i da mogu da ga mirno napustim-da nece biti smak sveta....Sta da radim-dali da ostanem u braku sa tako divnom osobom, punom razumevanja i tolerancije-kao sto je moj suprug...ili da napustim sve i produzim zivot sa novim covekom koji me isto tako voli i sa kojim imam veliku fizicku privlacnost i normalnu intimu???

Molim za savet....Hvala unapred.



Nisam shvatila, šta je problem sa vašim sexualnim aktivnostima? Zašto nemate redovan sex? Šta nedostaje?

U svakom slučaju sam za razvod ako u braku stvari ne štimaju od samog početka ..... ali ne zbog neke druge osobe ...Razvodiš se zbog sebe. Čovek sa kojim se vidjaš može da bude tvoja najveća greška, ako samo zbog njega odlučiš da odeš od muža ... Razmisli dobro šta očekuješ od obojice ... pa odluči.
 
Kao prvo, nemoj nas da slusas...

A sada, iskreno, bez dobre fizicke ljubavi, ja mislim da nema nicega. Ja zakljucujem da to tebi treba,a i deca...

Olja je u pravu, ako napustis muza, uradi to jer tako mislis da treba, a ne zato sto je neko naleteo koji ispunjava tvoju trenutnu potrebu.

Nekako mi se cini da kod tvog muza ti samo ispunjavas potrebnu sliku njegovog sveta. Ali sta ja znam, daleko od toga da sam imao savrsen zivot (but loving every minute of it).
 
Zdravo svima...prvi put sam na forumu jer trebam pomoc od Vas...Imam 30 godina, vec sam 4 godina u braku koji od samog pocetka pa sve do sada opstaje bez aktivnog seksualnog zivota sto je mozda i razlog sto nemamo ni dece...Od pre godinu dana sam u tajnoj vezi sa covekom koji je 12 godina stariji od mene, iza sebe ima jedan propali brak i 15 godisnjeg sina...Ne radi se o avanturi-desila se ljubav-ovaj novi covek insistira da se razvedem, da napustim svoj grad i zivim sa njim u jednoj velikoj europskoj metropoli...Vec godinu dana prolazim kroz agoniju, horor- ne spavam, smrsala sam 15kg....ne znam sta je pametno raditi????..Moj muz je vrlo korektan i tolerantan covek- stvarno mi je drag, ali osecam da smo vise prijatelji, cimeri koji zajedno zive-nego muz i zena u pravom smislu...Posto mi nije prijatno i muci me savest sto zivim ovaj dvojni zivot-prije par dana sam sakupila hrabrost i priznala sam suprugu da sam zaljubljena u drugog coveka...Reakcija je bila neverovatna-ostao je sasvim "cool" i rekao mi da mozemo to prebroditi, da misli da jos nije sve izgubljeno i da ukoliko se oboje portudimo-da mozemo srediti svoj intimni zivot (u cemu ja sumnjam-nismo spavali godinu dana) ...I jos mi dao opciju-ako to odlucim-da se iselim-da ce me finansijski pomoci i da mogu da ga mirno napustim-da nece biti smak sveta....Sta da radim-dali da ostanem u braku sa tako divnom osobom, punom razumevanja i tolerancije-kao sto je moj suprug...ili da napustim sve i produzim zivot sa novim covekom koji me isto tako voli i sa kojim imam veliku fizicku privlacnost i normalnu intimu???

Molim za savet....Hvala unapred.

Nemoj da si naivna. Kako bi reshili finansijski aspekt vasheg braka ukoliko bi doshlo do razvoda? Ko bi bio "oshtecena" strana? Da li bi on bio na dobitku ili gubitku?
Ja inache ne verujem u takvu vrstu dobrote posle takverpriche, i 100% smatram da iza te "finoce" stoji neshto....
 
Zdravo svima...prvi put sam na forumu jer trebam pomoc od Vas.......Sta da radim-da li da ostanem u braku sa tako divnom osobom, punom razumevanja i tolerancije-kao sto je moj suprug...ili da napustim sve i produzim zivot sa novim covekom koji me isto tako voli i sa kojim imam veliku fizicku privlacnost i normalnu intimu???

Molim za savet....Hvala unapred.

zašto imam osjećaj da ćeš ti izgubiti, bez obzira šta odabereš?

ti tog čovjeka ne voliš?
on voli tebe?
ti voliš svog muža?
ti ne želiš da napustiš muža, ili samo osjećaš krivicu?
misliš da će više on da pati ako odeš?
uf, ni meni ništa nije jasno :neutral:
 
Kad sam odlucila priznati da se nesto novo desava-da imam drugu vezu-bila sam kao u transu...Ocekivala sam olaksanje-da suprug pobesni, da mi postavi ultimatum-ozbiljni...Da ce mi to pomoci da donesem odluku...a ono-sve mirno, kao da je sve to normalna stvar...ja se borim sa sobom, pod kompletnim stresom godinu dana-poludela od razmiljanja, analiziranja...Ovaj drugi iako zivi na 1000km od mene-od samog pocetka nije hteo avanturu-insistirao i ostao na tome da zeli zajednicki zivot i dete...Ne bojim se za sebe-i tako se vec sve raspalo-ako se odlucim da odem ovom drugom-boricu se iz petnih zila da ta veza uspe...Samo ne zelim upropastiti zivot suprugu-uvek je bio maximalno korektan prema meni svih ovih godina (osim sto nije zeleo da spavamo, klasicno je odbacivao svaki moj pokusaj)...Dali zrtvovati sebe kako bi suprug imao svoj mir ili ici srcem i traziti svoju srecu i kompletno ispunjenje?
\Znam da je grozna dilema- mozda cete mi pomoci...moram brzo odluciti inace cu skroz poludeti...:-(
 
Znaci-ovako....4 godina u braku-7 godina zajednickoh zivota...Intima-specificna od samog pocetka...Sex-jednom u 2 meseci-na moje insistiranje...u najvecim brojem slucajeva-odbijanje sa njegove strane-bez objasnjenja...Nikada nije hteo da mi objasno zasto ne zeli da spava sa mnom??? BTW-izgledam normalno-bolje nego normalno-nemi stvarno nista ne fali-sreca da sam svesna toga inace bih se jako isfrustrirala ovih godina...Sve drugo u braku-OK..razumevanje, lagodni zivot, putovanja, finansijski i socijalni zivot-odlican...ali????..Kao najbolji prijatelji koji uvek paze da ne povrede jedan drugoga-idealno...
 
Znaci-ovako....4 godina u braku-7 godina zajednickoh zivota...Intima-specificna od samog pocetka...Sex-jednom u 2 meseci-na moje insistiranje...u najvecim brojem slucajeva-odbijanje sa njegove strane-bez objasnjenja...Nikada nije hteo da mi objasno zasto ne zeli da spava sa mnom??? BTW-izgledam normalno-bolje nego normalno-nemi stvarno nista ne fali-sreca da sam svesna toga inace bih se jako isfrustrirala ovih godina...Sve drugo u braku-OK..razumevanje, lagodni zivot, putovanja, finansijski i socijalni zivot-odlican...ali????..Kao najbolji prijatelji koji uvek paze da ne povrede jedan drugoga-idealno...

j.b.g., nemoj se ljutiti, to meni zvuči kao Will i Grace...
sa nekim malim razlikama....ne kontam, stvarno...
(preteče me Gazdarica)
 

Back
Top