Sve vase liste

MirjanaZ

Elita
Poruka
15.261
koje sve liste pravite u zivotu?je l ih pravite cisto da sredite misli ili ih pratite
ja imam nekoliko,koje pratim ili ne,al slatko mi je da ih kreiram
npr lista destinacija,imam zapravo dve,destinacije koje treba posetiti sa detetom i bez
mada cu cini mi se napraviti i jednu za destinacije na koje moram ici potpuno sama
zatim lista mojih licnih luksuzova:lol: sve te skupe stvari koje ne mozemo sebi da priustimo odmah nego moramo da skupljamo lovu,ili dizemo kredit:mrgreen:
lista za kupovinu,prehrambenih ili odevnih predmeta
lista bivsih:eek: no no,to ne pravim:mrgreen:
lista jela koje bih volela uskoro da jedem(to pravim u glavi,nisu sve liste na papiru)
lista filmova koje moram pogledati,to pisem na papiricima,knjiga koje moram procitati
moze da zvuci da je to odlika organizovane osobe,al cini mi se bas suprotno,pokusaj staviti malo red u svoje misli:)
soo vase liste?
mozete i copyrati neku ovde:mrgreen:
 
ja to nemam..
ciljevi su mi uvek jedan ili dva, ako su veliki..i za to mi ne treba lista..a za male ne trosim vreme da ih stavljam na papir
jela kuvam, ne popisujem:D
destinacije ne popisujem, jer znam da ionako nigde stici necu:thumbdown:
bivse pamtim..mada sam ih jednom bacila na papir:lol:
pravim samo liste za kupovinu..a i to dzabe, uvek zaboravim da ponesem:neutral:
 
Jedina lista je ona za nabavku namirnica,pred odlazak u market.....:lol:
Kad je nesto sigurno onda i planiram i pravim spisak,kao sada skice,slike itd....
Uglavnom nista mnogo unaprijed.....a nije lose postaviti sebi cilj,u bilo kom smislu,to je odlicna motivacija.....a kao djevojka sam znala to.....:lol:
 
I ja pravim samo listu za kupovinu. Doduše, uglavnom je ponesem, ali mi ne vredi puno iz dva razloga: prvo, zaboravim da sam je ponela, drugo, setim se da sam je ponela, ali je toliko zbrda - zdola sastavljena, da uopšte ne mogu da se snađem (a, pritom, zaboravim da ponesem olovku da precrtam šta sam uzela).

E, da, pravim listu kad treba da putujem negde, ali započnem sa tim bar sedam dana pre i stavim je na vidno mesto, jedino tako mogu da osiguram da neću zaboraviti nešto.
 
Obavezno pravim listu ispita koje treba poloziti......
Po tezini, pa po redosledu kako mi se cini da cu ih ispolagati, pa ovako pa onako.........
A onda dodje vrijeme ispitnog roka, a lista jedva da se malo promijeni u odnosu na prethodni mjesec....
Evo, upravo gledam u listu za ovaj rok....

Napravila sam listu i za sjutrasnji soping posle ispita.....bem mu sve, spiskacu sav novac koji imam:D
Ne pravim dugorocne planove, a trebalo bi....
 
Listu pisem uglavnom kad imam puno sitnica koje treba kupiti...bilo da se radi o prodavnici, kupovini kozmetike, pa cak i garderobe. Moram priznati da sam pre bila mnogo zavisnija od njih...Planirala sam i pisala unapred...Sada nekako sve radim stihijski...i to zato sto niko nema zivaca da se samnom svrcka po spiskovima i listama :sad2:

To sto ti Hani kazes za putovanja i sl., mesta obilaska, to je zaista super stvar...;)

Sve ovo me podseti na film " Bucket list "...ko nije pogledao od srca preporucujem.:D
 
Ja u kupovinu nosim lap-top, sa posebno programiranom aplikacijom za taj hepening.
Poodavno sam postavio temu o to-do listi, e' to mi je najkorisnija lista, samo što je ne
poštujem dovoljno a i update mi radi svaki treći dan. (:
Zašto nema smajli za (: ? Kad' smo već kod (:
 
samo spisak za kupovinu namirnica u prodavnicama, koji obicno zaboravim, jer ne zaboravim mobilni:mrgreen:,ali nikakve koristi obicno ostane zaboravljen na stolu, a ukoliko ga ipak ponesem, opet nesto zaboravim da kupim kad ugledam police s kozmetikom...tek kad se vratim kuci...:rtfm:
 
Opaa nova tema:D
Inspiracija verovatno potekla od liste za rodjendanske poklone....Mirke cini mi se...
Pa sta da ti kazem...
Bez papira sa podsetnicima ne znam da zivim
Udahni...izdahni...(znate.. onaj vic ):mrgreen:
Alhajmer totalni ili sto moja koleginica kaze
Krecana...
 
Poslednja izmena:
To do lista za posao, pa recrtavam obavljeno
Pravim i za kupovinu, ali se po dolasku u market ta lista nekako uvek produzi
Lista pred putovanje..., e ta je najdetaljnija, od garderobe, knjiga, lekova, kozmetike, sve grupisem pa pakujem
Lista zelja..., svakakvih
I crna lista, tu lupam recke
 
Svoje prioritete i ciljeve koje imam zacrtani su u glavi..Za sve druge liste imam program Never Forget u kompu..kako ukljucim komp..on me podseca dnevno..mesecno i godisnje.I bez toga ne bih mogla..a za kupovinu onoga sto mi je poterebno pravim spiskic..i kada idem na put..obavezno napravim spisak onoga sto nosim i treba da spakujem u kofer.
 
Najduza lista je "sta treba uraditi u kuci" - najduza je jer nikada nista ne uradim, samo dodajem nove stvari (dodati policu u kuhinji, okaciti zavesu u radnoj sobi, popraviti civiluk, uramiti mapu, itd).
Imam i listu filmova koje treba naci i pogledati, razne liste pisaca i knjiga, listu dugova, listu neprijatnih duznosti (sve vezano za cekanje na salteru) i tako...
A najvise volim da pravim listu ljudi koje zelim da pozovem na sledecu zurku. I listu namirnica za istu :)
 
Svoje prioritete i ciljeve koje imam zacrtani su u glavi..Za sve druge liste imam program Never Forget u kompu..kako ukljucim komp..on me podseca dnevno..mesecno i godisnje.I bez toga ne bih mogla..a za kupovinu onoga sto mi je poterebno pravim spiskic..i kada idem na put..obavezno napravim spisak onoga sto nosim i treba da spakujem u kofer.

kakav ti je to program, Kuco??! :eek:Oću i ja!!! :worth:
 
Meni kao dokazanom kontrolfriku sve je u listama...
Imam ih svuda oko sebe...

Ovako ..ispred mene jednu sa spiskom sta danas uraditi..
Na frizideru...šta nema u istom :mrgreen:
Na pluti ...koje racune još treba platiti
Na planeru...lista ispita u ovom roku...
Na svakoj ispitnoj knjizi...lista ispitnih pitanja po danima ...

Osim toga...lista pozorišnih predstava koje nisam gledala a trebalo bi,
Lista filmova koje treba skinuti sa neta i spakovati u arhivu,
Lista metropola koje samo mene čekaju,
Lista nekupljenih cipelica...

Imam ja i one ozbiljne liste...
Za i protiv braka
Za i protiv ljubavnika
Za i protiv kredita
Za i protiv odlaska iz zemlje...

Eto ja to onako napamet...sad kad bi prosetala kucom sigurno bi nasla da negde visi bar još neka lista !
 

Back
Top