Залуђеници НАТО (ЕУ)-ом...

branko.bl

Ističe se
Banovan
Poruka
2.186
...прочитајте ово и размислите још!...

...да ли сте заиста Срби и да ли волите Србију?

Zauvijek skinuli NATO uniforme, ogorčeni zbog stradanja srpskog naroda

Zbog svega što su on i njegov brat vidjeli i doživjeli Andrija Varajić smatra da ni Crna Gora, ni Srbija ne bi trebalo da pristupe NATO savezu.

Kao i mnogi iz Crne Gore, tako su i Varajići, odnosno braća Petar i Mirko, rodom iz Ozrinića kraj Nikšića, prije više od sto godina otišli u daleki svijet, u Ameriku, u potrazi za boljim životom. Tamo su osnovali porodice i izrodili djecu koja, iako imaju američko državljanstvo, nijesu zaboravila svoje korijene, tradiciju i kulturu. Petrovi unuci Andrija i Jovan, nedavno su boravili, kako kažu, u svojoj drugoj domovini, u rodnom mjestu svojih predaka, Ozrinićima… U ekskluzivnom razgovoru za ‘’Reviju D”, Andrija Varajić priča da su i on i njegov brat, slijedeći porodičnu tradiciju, postali vojnici, ali u Americi, tačnije oficiri NATO saveza. Za vrijeme službovanja u NATO-u, on i Jovan su kao mirovnjaci boravili u mnogim zemljama svijeta, gdje su, kako ističe, posao odrađivali onako kako su najbolje znali, trudeći se da uvijek budu pravični i da se izbore za istinu. Međutim, veoma teško su im pala dešavanja u periodu minulog rata na prostoru bivše Jugoslavije. Andrija kaže da su se on i njegov brat dobrovoljno prijavili da dođu u Bosnu i Hercegovinu sa snagama NATO-a, očekujući da će nakon jake američke propagande o tome kako su Srbi agresori na licu mjesta utvrditi pravo stanje stvari.
-To što smo ja i brat bili profesionalni vojnici u Americi, a onda i u NATO snagama, ne znači da smo se slagali s politikom zemlje u kojom živimo i drugih velikih sila. Vojska je tradicija u našoj porodici, pa smo i nas dvojica krenuli tim putem, nošeni mišlju da je u savremenom svijetu, u kakvom živimo, prava stvar biti mirotvorac. Nakon godina službovanja, te naše iluzije su se raspršile, upravo onog časa kada smo stupili na teritoriju zemlje naših predaka. U Bosnu i Hercegovinu smo došli poslije potpisivanja Dejtonskog sporazuma I boravili u nekoliko gradova i po više mjeseci. Mnogo toga smo vidjeli i mnogo toga nas je zaboljelo, priča Andrija Varajić.
U periodu od 1996. do 1999. godine braća Andrija i Jovan Varajić mirovnu misiju obavljali su u Tuzli, Vlasenici, Kladnju i Srebrenici. To je bilo vrijeme, kaže Andrija, kada se istraživalo ko je gdje napravio masakr i nad kim, a po nalogu istražitelja Haškog tribunala.
-Crna Gora je za nas drugi dom i kada god možemo dođemo ovdje da posjetimo rođake, što je bio slučaj i prije našeg odlaska u BiH. Kad smo došli u Bosnu i vidjeli neke natpise na ćirilici, osjetili smo olakšanje i rodila se nada da će tu sa srpskim narodom sve biti u redu. Međutim, naša misija je pokazala neko sasvim drugo lice. Konkretno, u Srebrenici za svaku žrtvu zvanični izvještaj je glasio da je to djelo srpskih ekstremista. Bilo je slučajeva, recimo, da nam dojave kako je negdje na teritoriji tog grada otkrivena masovna grobnica s nekoliko stotina ili preko hiljadu leševa. Naša jedinica ode tamo i zatekne sasvim drugu sliku- ili nema grobnice ili je ima, ali s daleko manjim brojem stradalih. Uvijek se potenciralo da su zločine počinili Srbi, a situacija je bila totalno drugačija. Naši pretpostavljeni, imao sam priliku da prisustvujem njihovim razgovorima, na pitanje šta se dešava znali su da kažu: “Masakr, rat je, ne zna se ko je koga ubio, treba dublje istražiti”. Nijesu, naravno, svi bili takvi. Međutim, kasnije su se pojavljivali izvještaji koji nijesu išli od nas, a u kojima su Srbi označavani kao počinioci zločina, a mi koji smo bili svjedoci znali smo istinu i to nas je mnogo boljelo. Ja i brat smo imali priliku da o tome razgovaramo s mnogim američkim vojnicima, pričali smo im o istoriji našeg naroda koji nikad nije bio genocidan, i oni su se slagali s nama. Ali, mi nijesmo mogli da utičemo na to da se prava istina otkrije. Kada je izbio rat na Kosovu i kad je NATO počeo da bombarduje SRJ, nama je bilo svega dosta! Opet je naš narod bio krivac za sve, i ja i Jovan smo tada dali otkaz i zauvijek skinuli NATO uniforme. Nijesmo imali nikakvih posledica zbog toga, jer naša misija je bila na dobrovoljnoj osnovi… Otišli smo zabrinuti i razočarani zbog svega što se zbivalo, priča Andrija.
Zbog svega što su vidjeli i doživjeli, i njihovo mišljenje o misiji NATO-a se potpuno promijenilo i Andrija Varajić smatra da ni Crna Gora, ni Srbija ne bi trebalo da pristupe tom savezu, jer on nije više ono što je nekad bio.
-Zbog cjelokupne situacije koja je tada vladala u B i H, većina od nas NATO vojnika nije znala zašto smo, u suštini, tamo. Neki pretpostavljeni su znali da kažu da nam je Bosna samo trening za Rusiju, zbog nafte i gasa, a u stvari to i nije neka tajna. Sve se drastično promijenilo i zato mislim da ni Srbija, ni Crna Gora ne treba da pristupe NATO savezu, jer on više nije tako jak. Da je to urađeno prije više od petnaest godina, bilo bi možda dobro, ali sada ne! Naš narod i ovdašnja vlast treba da shvate da Evropska unija i NATO ne mogu donijeti nikakvog dobra, niti će riješiti probleme, donijeti bogatstvo i demokratiju. Srbija i sve srpske zemlje će biti bogate jedino ako Srbi rade na tome. Nijesam zato da Americi, niti bilo kojoj zemlji budemo neprijatelji, naprotiv, ali mi prevashodno treba da budemo slobodni. Amerika ima svoje neke druge i više ciljeve, po meni, pogrešne iz razloga što neprijatelji Amerike nijesu ni u Iraku, ni Rusiji, ni u Srbiji. Njeni neprijatelji su unutar nje same… To se dokazalo i tokom rata na prostoru bivše Jugoslavije, kada su u u Americi postojali jaki lobiji, upereni konkretno protiv srpskog naroda. Postojale su čak i organizacije, legalne, u Vašingtonu koje su radile na tome da prikažu drugu sliku rata u bivšoj Jugoslaviji. To su bili profesionalci, uglavnom iz istočnih zemalja, zatim Albanije, pa albanski biznismeni s Kosova koji su radili u Švajcarskoj ili u nekoj drugoj državi, a naravno i Hrvati su u tome odigrali značajnu ulogu. Svi su lobirali i potplaćivali protiv Srba, čak i u Vašingtonu. Neki kongresmeni u Americi su za to primali velike pare. Jugoslavija tada nije imala svoj lobi, a ako je i postojao bio je mali i nemoćan da se suprotstavi takvim dešavanjima. Tako je sada i s Kosovom, jer lobi u Americi, izgleda, odlično radi i sve mu uspijeva. Srpski narod se sada mnogo bolje organizuje, ali bojim se da je kasno, jer Amerika je već priznala Kosovo. Teško mi je zbog sudbine srpskog naroda, imamo puno neprijatelja, ali se nadam da će se situacija promijeniti, jer, kao što se vidi, Rusija i Kina jačaju, kazao je Andrija Varajić, na kraju razgovora za “Reviju D”, upriličenog prilikom njegovog nedavnog boravka u Ozrinićima, zavičaju njegovih predaka.

све је објашњено, из прве руке.:ok:
 
http://www.revijad.cg.yu/?nivo=3&rubrika=5&datum=2008-06-04&brojms=310&clanak=362

neunato310v.jpg
 
лако је правити се паметан из Америке,и после 9 година причати о томе ..што нису пре 24.марта 1999 скинули те униформе и обукли униформе војске СРЈ

nisam ništa rekao po tom pitanju.

sve piše u textu...

opet napominjem,

sve ovo što su napisali je istina! jel tako?
 
branko..
pa mi smo danas potpisali ssp..
raduj se...:)

a ovi vojnici, kada su takvi domoljubi kako im je trebalo godine sluzbovanja da vide o cemu je rijec?
da li su razgovarali kuci na tu temu, da li su imali kontakte s rodbinom u zemlji ?

pusti amerikance koji prave sebi reklamu, zele se predstaviti u lijepom svijetlu,
i inace, zbog cega su dosli u ozirnice,
da nije kakvo nasljedstvo u pitanju ?
 
branko..
pa mi smo danas potpisali ssp..
raduj se...:)

нећу да кажем да ми није драго, али ми је заиста свеједно...

мислим да је ситуација са Србијом сасвим другачија од ситуације у БиХ.

мислим да Србија има бољу перспективу ако се још приближи Русији и наравно- нема одустајања од Косова, никада.

Босна и Херцеговина је, свеједно, вјештачка творевина (као и Америка и ЕУ) и надам се да ће се ускоро распасти...(и једно и друго и треће;))
 
Kad mogu protestanti i katolici zajedno, sto ne bi mogli vi i muslimani

мени не сметају...

али изгледа да ми њима сметамо, знаш како ислам говори и налаже...ко није муслиман, тај је невјерник, итд...

ја бих био најсрећнији када би се муслимани мало замислили и вратили се вјери својих предака- Православљу!
 
Čestitam, sad ste vi vi stavili Judin pečat i potpis, izdali republiku srpsku:lol:

ma kakvi izdali rs,
kako su se oni upeli iz petnih zila da to potpisemo,
ne bi ni vjerovao..
spiric je drzao govor tamo, koliko se zahvaljivao, oli renu, solani, pa i onom zlu od rupela..
gleda covjek i pomisli, sto je ta politika čudo..

ali idu izbori, morat ce oni brzo naci nekog neprijatelja...

sad ce dodik izbaciti neku izjavu da podigne napetost,
mozda opet teheran

:)
 
ma kakvi izdali rs,
kako su se oni upeli iz petnih zila da to potpisemo,
ne bi ni vjerovao..
spiric je drzao govor tamo, koliko se zahvaljivao, oli renu, solani, pa i onom zlu od rupela..
gleda covjek i pomisli, sto je ta politika čudo..

ali idu izbori, morat ce oni brzo naci nekog neprijatelja...

sad ce dodik izbaciti neku izjavu da podigne napetost,
mozda opet teheran

:)

znam ja sve to,ne brini;)
 
да, то ништа не мјења.
све ово што су рекли је истина

Sta je istina? Da je bosna samo trening za napad na Rusiju? E moj prijatelju, ne znam samo kako mozes da verujes u te price. Ono gore je samo misljene dvojice americkih drzavljana koji su sluzbovali u NATO-u i napustili sluzbovanje iz ko zna kojeg razloga. Ti mozes da se slazes sa tim njihovim misljenjem ali to ne znaci da je to istina.
 
a ko si ti?!?!?!?!:whistling:


nema veze ko je autor texta, važno je ono šta piše i da je to istina...!!!!:rtfm:


Ti znas sta je istina, supalj si ko zvono , yebo te voz koji te don'o.........
Sutra cu da postavim temu :" razmisljanja baba Kurane sa Kalenica , o globalizaciji i evroatlanskim integracijama" .....baba mantra ko luda o tim stvarima dok valja jaja:ok:
 

Back
Top