kako transportujete kucne ljubimce

donamileva

Buduća legenda
Poruka
30.635
Dakle
ljudi izmislili transportne kaveze u kojima se neki psi (svojim ocima gledala komsijske cane corsi o preso di canario) vrlo lepo na opste zadovoljstvo voze na daleke pute:super:, a bogami hoce i u njima da odmaraju u slobodno vreme:super:. Posto mio ne cuvamo takve mirne rase:nono: nego antihriste ukljucene na 220V :dash:takva vrsta prevoza je iskljucena :nono:posto ni za zivu glavu ne ulaze u takve male prostore:rtfm: ili kad su jednom iz ciste radoznaloti hteli da vide o cemu se radi podivljali su za 15 sekundi. Dakle kavez odpada. :rtfm:
Gepek karavana je velik i gotovo idealan pa je ranije mama Dona tako putovala sa nama. Onda je Antihrist Sin Baja uveo nove standarde,:bye: pa se i ona sve vise vlada po njima tako da posle svakog zajednickog izleta kola moraju na takvo usisavanje da je to strasno . To u nasem slucaju izgleda odprilike ovako

ovako se motri kakvo je stanje na putevima Srbije i kako Alfa vozi


ovako krenemo da se gnezdimo


a ovako najvise uzivamo

ana i baja u kolima
Osecaj je nezaboravan narocito leti
 
30hty13.jpg
 
Slatko sam se nasmejala, ne tuđoj muci jer to ne bi bilo lepo, nego duhovitoj prezentaciji. Mi smo taj problem, dok se Gizmo bojao vožnje, na dužim relacijama rešavali blagom sedacijom a na kraćim smo jednostavno išli peške.

BTW, Donamileva, long time no see, welcome back! :bye:
 
jao ubi me ispitni rok,za stare studente postoji juni I i juni II, za Bolonjce samo jedan rok (različit od ta dva) pa nastavni kolokvijumi, pa popravak kolokvijuma, pa doktoranti ma sve se skupilo. Dok sam se sa vama fino družila, prošao mi zadnji rok za neke raove za neke kongrese, pa se sada pokrijem ušima i vredno kuckam naučna dostignuća, ali eto mene tu i dalje.
Nećete me se tek tako rešiti.
POsebnu pažnju obratiti na deo dlaka po sedištima bočno.
Sada je u opticaju stari čaršav za bračni krevet, ali ni to ne pomaže.
Baja ima običaj i da se prebacuje na suvozačevo sedište, a dok niko ne sedi on je glavni vozač, što posle pecanja na Moravi gde je tri sata uživao u tek otkrivenim čarima reke, sedenje posle njeg ana tom mestu je .....
 
Mogu misliti muke kad ja posle četkanja ovog mog malog ne mogu da se očistim! Jedino što mi pada na pamet je četkanje pred polazak što, znam i sama, nije uvek izvodljivo. Gizmo se fino, uredno navikao na zadnje sedište tako da, kad treba još neko da se vozi, jednostavno pređemo onom "četkom" sa onim meblom, pisala sam već negde o njoj, i to bude manje-više u redu.

A to za obaveze koje ne ispunjavam zbog foruma... Živela supa iz kesice i moje dete koje je voli! :rumenko: I hvala ti, mama! :rumenko::rumenko::rumenko:
 
Hehehehehehe Donamileva ce se menjamo autimaa ti i ja....
elem moj afto je unutra svetliji a Doda (sto vie i ptice na grani znaju ) je crn ko ugalj!!!!!!Mosh misliti koja je situacija...... e sad sto se tice nacina transporta tu smo u istim g.........ma
sta ces, da su iste rase ili mesanci pomislila bi da su od istih predaka, stetocine!!!!!!!!
Ista situacija na putovanju sa spavanjem pozadi!!! Doda legne prvi, na njega se nasloni Bodin a na Bodina Balsa i hrcu sva trojica, e posle mi treba krpa da obrisem Dona od Bodinih bala, i Bodu od Balsinih!!!!, onda uzmem talk ili vodu(tlak prakticniji za ptovanja) Da se Dodine dlake odlepe sa njih dvojice jer su tu prilepljenje maloprepomenutom BALOM!!!!! Uzas!!!!!

Hehehehe Najludje je to sto smo mi srecni u celoj prici i to realno nikome od nas ne predstavlja nista sem blage smetnje pri izlasku iz kola zbog raznih usputnih radnji koje necu pominjati.......

Ali zato kad odvezemo makinu na pranje ovi mucenici tamo polude!!!!!!!!!!!Hehehehehehheh Castim ih uvek!!!( pri tom je auto tako cist samo dan do dva)
 
Hehe, Lepa se u pocetku plasila voznje jer je redovno povracala i konstatovana joj je morska bolest, narano ide prvo najlon pa njen peskiric za putovanja, ali sada samo peskiric i cim otvorim vrata od kola ona prvo na prednje sediste pa onda na zadnje!
Ako se vozimo same, ona uredno sedi napred ali ce mi naplatiti kaznu jer je bez pojasa
Snupi....on jadnicak ide kolima samo kod veterinara i to jos neko ide sa mnom da ga drzi a ja da vozim, mada je kad je bio odvojen od Lee kad je imala teranje a mi dosli po njega jadnicak sam usao u kola i za divno cudo bio miran, a nije mi jasno sto vole toliko da vire na otvorenom prozoru!
 
Ne prenosis ti drogu pa da ga krijes po koferima ili cemu vec.........
Potrebno je za prelazak preko granice da imas pasos za psa i da je vakcinisan protiv besnila.Sto se tice granice moze da bude i na mestu suvozaca a posto je duza voznja naprvi pauzu i izvedi ga malo iz kola .
Srecan put:sanke:
 
Ne prenosis ti drogu pa da ga krijes po koferima ili cemu vec.........
Potrebno je za prelazak preko granice da imas pasos za psa i da je vakcinisan protiv besnila.Sto se tice granice moze da bude i na mestu suvozaca a posto je duza voznja naprvi pauzu i izvedi ga malo iz kola .
Srecan put:sanke:

I još mikročip i njegov broj u pasošu, atest da se vakcina protiv besnila "primila", radi se u NS, i veterinarska potvrda da je pas zdrav, ne starija od 15 dana.
 
Bilo nam je najsmesnije kad smo prelazili Makedonsku granicu sad skoro pa je carinik onako naivno hteo da "zagleda" sta imamo pozadi.. a pozadi Daba!!!. Kad ga je video samo je odskocio tri koraka u nazad i rekao.. ajde teraj dalje :D

haha slican slucaj.. imamo taksistu koji nas vozi gde god i kada treba i nije mu nikakav problem ni frka od nje, cak sam i stane usput da je izvedem ako je dug put, postavi prostirku na sediste, ona ga njuska dok vozi z:lol: ali jednom prilikom poslali su drugog vozaca.. nije hteo ni da otvori vrata, digao je obe ruke, cinilo mi se kao da se predaje.. i mase glavom.. ne ne taj pas ne ulazi u moj auto sa mnom. z:D
 
i kako na kraju odoste?
mada moraš da priznaš nije ni malo prijatno da te toliki zver njuška ako se realno plašiš od pasa.

Naravno, razumem to zato se i ne ljutim, niti im zameram. Cak mi je bilo smesno, iako je padala kisa i cekale smo dugo da stigne drugi taksista.. i iako sam najavila da je ona sa mnom, sve ok. Drugi vozac je zaljubljenik u mace, pa je imao svoju pricu, zanimljivo je bilo sve u svemu. z:)
 
haha slican slucaj.. imamo taksistu koji nas vozi gde god i kada treba i nije mu nikakav problem ni frka od nje, cak sam i stane usput da je izvedem ako je dug put, postavi prostirku na sediste, ona ga njuska dok vozi z:lol: ali jednom prilikom poslali su drugog vozaca.. nije hteo ni da otvori vrata, digao je obe ruke, cinilo mi se kao da se predaje.. i mase glavom.. ne ne taj pas ne ulazi u moj auto sa mnom. z:D

Zasto nisi pustila kuce da se obracuna malo sa vozacem,da mu pokaze da ipak moze...:hahaha::hahaha:
 
U GSP te neće pustiti, možeš eventualno da ga prošvercuješ u torbi. U vozu plaćaš za njega pola karte i treba ti transporter za ne-daj-bože ako je neki baksuz od konduktera ali uglavnom nema problema. U međugradskim autobusima zavisi od firme do firme, najbolje da se raspitaš u samom predstavništvu.
 
U GSP te neće pustiti, možeš eventualno da ga prošvercuješ u torbi. U vozu plaćaš za njega pola karte i treba ti transporter za ne-daj-bože ako je neki baksuz od konduktera ali uglavnom nema problema. U međugradskim autobusima zavisi od firme do firme, najbolje da se raspitaš u samom predstavništvu.

Srce si!A jesi li ti vozila svoje kuce na relaciji Beograd Kraljevo u autobusu?To me najvise zanima jer mi je muz iz Kraljeva i tamo imamo silnu familiju!
 
Nisam ni pokušala, Gizmo nikad nije bio u BG, zapravo, najdalje što je išao je na Kopaonik ali autom. Ali čini mi se da ti za transport autobusom treba saglasnost firme, šofera koji vozi baš taj autobus i svih putnika. Tako nešto mi se čini da sam pročitala negde u nekom odeljku nekog zakona ali nemoj me držati za reč.
 

Back
Top