Kako naci pristojan stan u Beogradu?

Znaci i u Kini su fashisti zato sto su zabranili da imas vise od jednog deteta???? Da nisu sada bi umirali od gladi i sl. I ovako planeta ima problem sa manjkom hrane.
Tako ti je u BG. Ako se ne smanji broj ljudi koji hrle u BG sam BG vise nece moci da funkcionise a i za ostatak Srbije to sto ljudi odlaze u BG nije bas dobro.
nisu zabranili vise od jednog deteta, nego su zabranili vise od jednog deteta na 10 godina... svejedno - ne bih ja uporedjivala kinu i srbiju, i ne bih pravila analogiju izmedju ta dva primera.

ti hoces da zabranis ljudima van beograda da dobijaju radne dozvole u beogradu, cime sprecavas zadravu konkurenciju radne snage na trzistu. to NIJE dobro.
da si rekao sledece - hajde da izgradimo puteve po srbiji i da RAZVIJEMO provinciju, umesto sto se fokusiramo na beograd, te da tako afirmisemo zivot u drugim sredinama - to bih razumela.
ja sma rodjena u beogradu, kao i moji matorci. ali mi uopste ne bi smetalo da radim npr u kraljevu, za dobre pare i sa super brzim autoputem koji bi povezivao kraljevo i beograd.
 
A sve ti te stvari uticu i na ono sto je tema a to je na cenu stana. Pa normalno da ce vlasnik stana kad vidi da ima gomila onih kojima treba stan da digne kiriju u nebesa jos sad plus ovi crnogorci prodaju siptarskoj i ruskoj mafiji neke kuce u onom kamenjaru za nevidjene pare i dolaze u BG da pazare stanove.
kirija i kupovina stana su dve razlicite stvari.
cenu stana u bg dosta odredjuje ovo sto si ti napisao, ali cenu kirije moze da odredi samo ispativost da se umesto iznajmljivanja stana uzme kredit za stan. to je granica, i zato kirije ne mogu da idu do neba, vec samo do tacke u kojoj ce se nekome vise isplatiti da za isti novac placa sopstveni stan.

ali nije cak rec ni o tome, vec je rec o tome da se izdaju rupe i to u besprizornom stanju.
neko pomenu njujork (koji je urnebesno porediti sa beogradom), a ja pitam da li je u njujorku - i bilo gde drugde u zapadnoj civilizaciji VLASNIK STANA PRIJAVIO DA IZDAJE STAN I UBIRA PRIHODE?
posto u srbiji to ne cine, a cene stanova su astronomske.
 
nisu zabranili vise od jednog deteta, nego su zabranili vise od jednog deteta na 10 godina... svejedno - ne bih ja uporedjivala kinu i srbiju, i ne bih pravila analogiju izmedju ta dva primera.

ti hoces da zabranis ljudima van beograda da dobijaju radne dozvole u beogradu, cime sprecavas zadravu konkurenciju radne snage na trzistu. to NIJE dobro.
da si rekao sledece - hajde da izgradimo puteve po srbiji i da RAZVIJEMO provinciju, umesto sto se fokusiramo na beograd, te da tako afirmisemo zivot u drugim sredinama - to bih razumela.
ja sma rodjena u beogradu, kao i moji matorci. ali mi uopste ne bi smetalo da radim npr u kraljevu, za dobre pare i sa super brzim autoputem koji bi povezivao kraljevo i beograd.

Da si pazljivo citala sta sam pisao videla bi da sam i to napisao( mislim na ovo boldovano)

Pa tim radnim dozvolama bi se jedino mogao zaustaviti priliv ljudi posto ako zna da nece moci da se zaposli nece ni dolaziti inace drugacije ne moze. Pa ja na primer vec uveliko razmisljam da palim iz BG posto mi ovde postaje nepodnosljivo.
 
ali nije cak rec ni o tome, vec je rec o tome da se izdaju rupe i to u besprizornom stanju.
.

Pa sto se ne bi izdavale kad ima onih koji te rupe iznajmljuju.Znam jedan primer lik je iz unutrasnjosti gde inace njegovi imaju kucu i sve ali bi decko da je u BG i zivi u nekoj rupetini i isto tako kuka .I sta ja sad treba da ga zalim??? Ne nego treba jos cena da mu se digne pa kad je kreten neka placa.
 
gospodjo, to sto vi dajete sebi za pravo da otpravljate sve u "svoja sela" ne menja cinjenicu da beograd JESTE skup grad.
skup u odnosu na primanja, skup po mnogim stavkama u odnosu na druge evropske metropole.
frustracije su frustracije, a cinjenice su - cinjenice. i daju se proveriti.

Da ... Beograd je skuplji od Beča kada su stanovi u pitanju .....

Bilo bi mnogo lepše da je prevoz normalan i da svi živimo u provincijama ... imaš svoju kuću, svoje dvorište, svoju oazu ... i dolaziš u grad kada ti hoćeš ..... A ne ovako ..... u gradu ne može da se diše ... suviše je i ljudi i automobila .... svega je u Beogradu postalo previše.
 
Da si pazljivo citala sta sam pisao videla bi da sam i to napisao( mislim na ovo boldovano)
videla sam da si napisao, i to je bila lepa ideja. :heart:
ali one zabrane - no, no.

svi gradovi se sire. gradovi sa manje ratova u okolini i pametnijim vlastima to rade planski i tako da sirenje preti razvoj infrastrukture. beograd malo nije imao srece, a malo nije imao pameti. bice valjda bolje.
 
gospodjo, to sto vi dajete sebi za pravo da otpravljate sve u "svoja sela" ne menja cinjenicu da beograd JESTE skup grad.
skup u odnosu na primanja, skup po mnogim stavkama u odnosu na druge evropske metropole.
frustracije su frustracije, a cinjenice su - cinjenice. i daju se proveriti.

Pa to nije samo sa BG vec sa celom Srbijom.Ovde sve placamo daleko skuplje nego bilo ko u Evropi.
 
Pa sto se ne bi izdavale kad ima onih koji te rupe iznajmljuju.Znam jedan primer lik je iz unutrasnjosti gde inace njegovi imaju kucu i sve ali bi decko da je u BG i zivi u nekoj rupetini i isto tako kuka .I sta ja sad treba da ga zalim??? Ne nego treba jos cena da mu se digne pa kad je kreten neka placa.
ma nikako, ne bi svet odmakao ni mrvu kada bi se oslanjao na sazaljenje takvih kao sto si ti.
ali sve stvari u drustvu, pa i izdavanje stanova treba da se urede. i oporezuju.

ja ne kukam, nego zivim u vrlo lepom stanu koji uredno placam. pritom sam rodjena u jednom isto tako lepom stanu, u istom centru istog grada.
ali ja ne mislim da svet pocinje i zavrsava se beogradom.
i vidim i drugu stranu price...
 
Poslednja izmena:
gospodja je tvrdila da beograd nije skup.
moj odgovor je bio da jeste.
ne znam troskove zivota u svakom pojedinacnom mestu u srbiji, zivim u beogradu.
pretpostavljam da su stanovi jeftiniji, a ovo drugo (hrana i odeca) podjednako skupo.

jeste....
u bajinoj bashti npr... stanovi su jeftiniji,mleko npr kosta isto ko u bg-u ali su im plate manje...
u bgu plata u kladionici na primer je oko 17 hiljada,tako nesto a u bajinoj bashti je 10 hiljada.....
 
Koliko BeOgradske istripovanosti ima ovde... :roll:
Ja se selim u oktobru u Bg, i to ne zato sto zelim da zivim u BeOgradu, nego zato sto zelim da studiram, a informatiku ne mogu da studiram u Krusevcu. I jel je zbog toga ok da me neko dere za neku rupu? :roll: Ili, neka, tako mi i treba, kako mogu ja iz unutrasnjosti da studiram, treba da se povucem u neku planincinu i da cuvam domace zivotinje, ko sto neko rece :lol:
Inace mi se Beograd ne svidja, super je za par godina studiranja i zezanja, ali ne bih volela da zivim tamo...ali sta ako za 4 godine promenim misljenje? Sta ako se udam u Beogradu? Sta ako budem dobar strucnjak pa neka firma hoce da zaposli mene , bez obzira sto nisam BeOgradjanka, a meni taj posao odgovara? Jel neko treba da mi ne da dozvolu za rad zato sto nisam BeOgradjanka? Nema ,,mesovitih'' brakova, i nema za provincijalce zanimanja za koja nema posla u provinciji , a? :roll:
Stvarno nema logike...
A sto se teme tice...jel moze neko da mi kaze okvirno za koje pare moze da se iznajmi pristojna garsonjera, lokacija mi nije previse bitna, bitno je da lici na stan, a ne na rupu?
 
Sad ste vec bezobrazni :confused:. Ima stanova, Beograd nije pun rupa samo sto kostaju a i neces sigurno iz unutrasnjosti pravo na Trg Republike, kao sto ja necu pravo na Menhetn.
Svi koji su studirali ne u svom gradu su se mucili u pocetku ali to nije razlog da se bas toliko pljuje po Beogradu.
Ja nemam nista protiv pridoslica, zaista. Ali ako nemas materijalnih mogucnosti za dobar stan, nista ti nece faliti i u malo dronjavijem jer dolazis da studiras, nadjes posao i slicno. Pomiri se sa nedostatkom komfora na koji si navikla. A neces biti ni kuci toliko cesto, nije to tako strasno, videces.
Beograd ima sigurno vise mogucnosti od Krusevca, treba da se preselis ako hoces da napredujes ali nemoj tako ruzno u startu o Beogradu, to daje prilicno bezveze sliku o tebi.
 
Bilo bi lepo da ostane na ovom delu foruma, jerbo misljenje ove ciljne grupe i njihova iskustva su mi od znacaja.

Kako familija sa malim detetom (ili jedna zaposlena osoba) nadju smestaj u Bg?

Nisam ironicna i ne trazim preporuke agencija, ali... ako ljudi zaradjuju pristojno, treba da zive u skladu s tim. Dakle realno da plate ali realno i da dobiju to sto placaju -smestaj, a ne prinudni smestaj.
Agencije trace vreme i vode vas kao medvedica po necemu sto je van svake pameti. S druge strane oglasi ne prikazuju realno stanje pa "potpuno opremljen i topao" cesto znaci "ostali su babini kauci i od toplote razvijamo gljive po plafonu".
Dakle kako ne potrositi vreme obilazeci mesta koja vam se zgade kad vidite vrata... sto opet po ceni niste mogli da zakljucite. Kako naci prazan ili polunamesten stan ako nemate kontakte, a bezuspesni ste vec nedeljama sa oglasima?

Meni je vecina stanova u ponudi ispod svakog nivoa. Prosto sam tuzna sto je trziste nametnulo kao...izbor :sad2:

Memljive rupe, lezajevi po dve decenije stari, nikad renovirana kupatila. Daleko najgori su mi ... oni koji ne izbacuju te stvari +onemoguce stanare da to rade :dash: Dakle ajd' i da pomislim da nekad baba zivi od te kirije, ali zar nije logicno da neko ko udje pozeli da spava na svom krevetu a ne na nekom... diskutabilnog porekla... i to ne znam koliko godina :eek: Ili one vlazne i smrdljive kuhinje -elementi koji su se raspali... ali oni jesu ponudjeni pod "namesten stan", e to sto ti sad imas poriv da to spalis pa da uneses nesto svoje u cemu ces ziveti 5 godina to je tvoj problem ako razumem?

Izvinite na duzini posta, prosto me interesuje KAKO doci do pristojnog stana a da vam se dete ne zarazi i da se ne gadite +da ne gubite ocajno mnogo vremena iduci na apsolutno lazno opisane stanove? Jel' postoje oglasi sa slikama za koje ja ne znam ili neka caka koju sam propustila?

a sad epp:
Ako neko ima ponudu za jednu osobu, praznog ili elementarno popunjenog stana prakticno gde god se ne gaje paprike, uzgaja grasak ili koze svejedno nek' mi baci slicicu na pp.

p.s. ako premestate post... jel' mogu u zenski cosak jerbo mi treba iskustvo pre neg' mislim da ce mi se neko realno javiti... iako nada umire poslednja :klap:

Godinu dana sam potrošio ne bi li našao normalan stan u BG...
Ljudi svašta peureuđuju za stanovanje u besparici...
Ludnica i baš tako,ludnica...
Stanovi za iznajmljivanje se mogu naći jedino ispod žita /kako se kaže/.
Dobvri stanovi nisu u ponudi nego agencije između sebe dele--
 
ahahahah..e najvise volim kad se oko necega sto je iskuljicivo tryisna kategorija, razvije filozofska prica sa primesama sociolosko-moralnih dilema:mrgreen:
o ljudi moji..rupe se izdaju, jer ih neko na kraju uzme..ljudi dolaze u bgd jer traze bolji zivot..ljudi iz bgd idu, jer je postao previse napucen..sve je to normalno, sve ok...
neprihvatljivo mi je pljuvanje..ko zeli da zivi u bgd, placa cenu. i to je tako. :neutral:
 
ma nikako, ne bi svet odmakao ni mrvu kada bi se oslanjao na sazaljenje takvih kao sto si ti.
ali sve stvari u drustvu, pa i izdavanje stanova treba da se urede. i oporezuju.

ja ne kukam, nego zivim u vrlo lepom stanu koji uredno placam. pritom sam rodjena u jednom isto tako lepom stanu, u istom centru istog grada.
ali ja ne mislim da svet pocinje i zavrsava se beogradom.
i vidim i drugu stranu price...

Opet ne citas pazljivo?? Koje sazaljenje takvih kao sto sam ja.Ajde citaj pazljivo ili bolje ne citiraj nikad nikoga.
 
Opet ne citas pazljivo?? Koje sazaljenje takvih kao sto sam ja.Ajde citaj pazljivo ili bolje ne citiraj nikad nikoga.
sarkazam, momak.
znas sta je to?
a procenu mog razumevanja procitanog nisam trazila, niti je moguce dobiti je od nekog ko ne kapira sta sam napisala.

@devojka iz krusevca - najbolja opcija ti je da iznajmis bolji i veci stan, ali da ga delis sa jos npr 2 cimerke. ako hoces da budes sama, podnosljivo, ali bas na samoj periferiji, moze da se nadje za 200-250 evra.

za ove sto pricaju o trzistu - ne zasmejavajte me. prica o izdavanju stanova u beogradu je prica o sivoj ekonomiji. izdaju se rupe i vlasnici stanova se ponasaju bahato zato sto niko svoj prihod ne prijavljuje i zato sto se citava ta aktivnost obavlja "na crno".
to sto je vama hit zivljenje izvan sistema, to je vas problem.
 
Koja frustriranost!
Kol`ko para je moje dete dalo u inostranstvu dfok je ziveo kao podstanar pa nije kukao jer je to bio izbor njegove porodice!

Kome je skupo sve u Bgdu nek` se vrati u svoje selo!
Nema tu mnogo filozofiranja!

e ... aj sta drndash tu ???
kad mi prijatelj iz Nemachke kazhe da je skupo ... onda stvarno ...
a njivoa primanja mesechno su 2500e + ....
nemoj vishe da laprdash ...
 
Koliko BeOgradske istripovanosti ima ovde... :roll:
Ja se selim u oktobru u Bg, i to ne zato sto zelim da zivim u BeOgradu, nego zato sto zelim da studiram, a informatiku ne mogu da studiram u Krusevcu. I jel je zbog toga ok da me neko dere za neku rupu? :roll: Ili, neka, tako mi i treba, kako mogu ja iz unutrasnjosti da studiram, treba da se povucem u neku planincinu i da cuvam domace zivotinje, ko sto neko rece :lol:
Inace mi se Beograd ne svidja, super je za par godina studiranja i zezanja, ali ne bih volela da zivim tamo...ali sta ako za 4 godine promenim misljenje? Sta ako se udam u Beogradu? Sta ako budem dobar strucnjak pa neka firma hoce da zaposli mene , bez obzira sto nisam BeOgradjanka, a meni taj posao odgovara? Jel neko treba da mi ne da dozvolu za rad zato sto nisam BeOgradjanka? Nema ,,mesovitih'' brakova, i nema za provincijalce zanimanja za koja nema posla u provinciji , a? :roll:

A sto se teme tice...jel moze neko da mi kaze okvirno za koje pare moze da se iznajmi pristojna garsonjera, lokacija mi nije previse bitna, bitno je da lici na stan, a ne na rupu?

Kad ti je vec u startu takav stav o Beogradu,mozda bi bilo bolje da razmisljas o nekom drugom gradu
Znas,BEOGRADSKI UNIVERZITET NIJE JEDINI

pitam se koliko logike ima ovaj tvoj post :roll:
 

Back
Top