Muslimanski tradicionalni bonton

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
Muslimani sad dozivlajavaju jednu ekpsanziju razlicith stilova ponasanja u bontonu dozivljavaju deobu u regionalnoj podjeljenosti jednog covjeka.Na pirmjer mi znamo cesto podijeliti covjeka po kulturi na juznjaka i sjevernjaka i onda zatim mi postupamo na osnovu naseg saznanja, kako se trebamo ponasati.
Muslimani nemaju pojma o tome sta Evropljani cine, ali mi mladi muslimani smo vaspitani po patrijarhalnom sistemu, pa zato mi znamo ono osnovno kako su se nasi stari udvarali i zaljubljivali.Zaljubljivali bi se ocima i pogledima i emociju prikazivali kroz blage osmjehe a nekada i placom.Drage nemuslmanke vi trebate da se upoznate sa nasom kulturom i da nam pomognete da razumijemo i Evropsku kulturu.Karakteristika muslimana je da rodietlji ne daju kcer i ljuti su, a rodbina muskarceva zahtjeva mladu kroz prosnju i nekako ubjedjuju buduce prijatelje da daju kcer.
Kako vi razmatrate taj nacin udvaranja koja je srpska kinematografija prikazala u Zoni Zamfirovoj i Ivkovoj Slavi.
 
Muslimani sad dozivlajavaju jednu ekpsanziju razlicith stilova ponasanja u bontonu dozivljavaju deobu u regionalnoj podjeljenosti jednog covjeka.Na pirmjer mi znamo cesto podijeliti covjeka po kulturi na juznjaka i sjevernjaka i onda zatim mi postupamo na osnovu naseg saznanja, kako se trebamo ponasati.
Muslimani nemaju pojma o tome sta Evropljani cine, ali mi mladi muslimani smo vaspitani po patrijarhalnom sistemu, pa zato mi znamo ono osnovno kako su se nasi stari udvarali i zaljubljivali.Zaljubljivali bi se ocima i pogledima i emociju prikazivali kroz blage osmjehe a nekada i placom.Drage nemuslmanke vi trebate da se upoznate sa nasom kulturom i da nam pomognete da razumijemo i Evropsku kulturu.Karakteristika muslimana je da rodietlji ne daju kcer i ljuti su, a rodbina muskarceva zahtjeva mladu kroz prosnju i nekako ubjedjuju buduce prijatelje da daju kcer.
Kako vi razmtrate taj nacin udvaranja koja je srpska kinemoatografija svela na Zonu Zamfirovu i Ivkovu Slavu.

Evo ovako boldovano. Kad upoznaju vas, mlade i dicne, nase devojke briznu u plac :mrgreen:
 
to kako se nekad devojka prosila skoro d aje isto i medju srbima. ali to je bilo pre 100 godina, na primer. opasno je ako neka zajednica (verska, nacionalna itd) ne napreduje i ne ide u korak s avremenom.
da li je tema smisljena kao diskusija o religijama? u tom slucaju je izlisna, bar na ovom pdf.
 
Zelim se izvinuti muslimanima a i srbima na ovom forumu, mozda na neumjesnoj temi.Namjera mi je bila da se malo posalim ili da se relaksiram nekom odredjenom temom koja mi je u tom trenutku pala na pamet.
Muslimani su kulturan narod i imaju svoje narodne obicaje a pozitivna je stvar da pocnemo razmjennjivati medjusobne obicaje kako bi se bolje upoznali i eventualno korigirali za nesto sto je mozda mana i ostatak ranijih naroda koji su bivstvovali na ovim balkanskim prostorima.
Hvala Lijepa
 

Back
Top