...civilni pilot...

grand_caffe

Zainteresovan član
Poruka
191
kako se u srbiji najlakse postaje civilni pilot?
koja civilna vazduhoplovna skola u srbiji ima medjunarodnu licencu? sajt pls ako ima neko!
koliko je tesko/lako doci do posla posle zavrsenog skolovanja?
koja je prosecna plata jednog pilota:D kod nas (u jat-u) i negde sa strane, npr u british airweys-u?:whistling:
 
jednostavo,nabavi jedno 50 000evra koliko kosta dozvola za civilnog pilota i to je to :)...ima JAT i Prince avio skole kao i u inostranstvu

sto se tice zaposlenja,ono kod nas tesko jedino kako imas vezu,a sto se tice plata ne treba porediti domace i strane jer razlika je prilicna
 
Poslednja izmena:
jednostavo,nabavi jedno 50 000evra koliko kosta dozvola za civilnog pilota i to je to :)...ima JAT i Prince avio skole kao i u inostranstvu

ne razumem to sa pilotskom dozvolom?:eek::eek::eek:
kako se tacno dobija pilotska dozvola?
zar ne postoji ni jedna vazduhoplovna u srbiji koja nije privatna i gde ne deru?
a gde je konkretno sa strane jeftinije dobiti dozvoli i skolovati se?
tnx na brzom odgovoru!!!
 
pa nekada su postojale stipendije koje je davao JAT ako ti sto mozda cuo i tako su vecina sadasnjih pilota jata dobili svoje dozvole,medjutim situacija se promenila i sada kao u 98% sveta svako placa svoju dozvoli jel te kao sto placas bilo koju skolu,a cena skolovanja za pilota je oko 50 000EUR,znaci od pocetnika do dozvole za saobracajnog pilota sto traje negde oko 2 godine.....e sada kada dobijes dozvolu i sve to platis ti opet moras da platis(ako ti ne plati firma u kojoj mozes da nadjes posao) Type Rating,odnosno obuku za odrdjen tip aviona koji kosta zavisno od aviona za koji obucavas,ali recimo od 10-20 000 dolara....evo ti JATov cenovnik

http://www.jatfa.com/active/en/home/glavni_meni/price_list.html
 
u inostranstvu nije nista jeftinije npr linterkokpit sve to daje za 67 000 eur,moze kredit da se uzme ali moras da imas EU pasos...a ako hoces da budes pilot za svoju dusu da se vozikas u uzivas u carima letenja za to ti je dovoljan PPl koji kosta oko 7000EUR
 
Poslednja izmena:
-skolovanje=pilotska dozvola,znaci kada zavrsis skolovanje za to dobijes pilotsku dozvolu i dozvola traje odrdjeno vreme,ali mora sveke godine da se obnavlja a to obnavljas tako sto moras da naletis odredjen broj sati,sto znaci moras da imas posao ili da sam placas dodatne sate leta
-pa plata je rastegljiv pojam,ali recimo plata kopilota je oko 1500-2000eur nisam sada siguran ali tu negde,dok kapetana je dosta visa recimo od 2000-3500 eur mada sve to zavisi od satnice(ne uzima ove podatke kao tacne)...naravno u inostranstvu to je vece,sve zavisi od aviona ali ide i do 12-13000 dolara mesecno za long range avione
-pa za pocetnike je najteze naci posao,jer ko hoce mladog ne iskusnog pilota bez mnogo sati leta.....naravno mora malo da se cima ovo ovno ako ne mozs ovde onda u inostranstvu konkursa ima,naslo bi se nesto sigurno ali doci dotle je dug proces
 
Lol.
Neke informacije i nisu bas najtacnije.
Najbliza pilotska akademija jeste u Vrscu, ali znam iz prve ruke da je JAT u poslednje 2 godine u stalnoj potrazi za 40+ pilota i kopilota, jer su pre nepune dve i po godine nekoliko desetina iskusnih i starijih pilote presli da rade za jednu Indijsku aviokompaniju za 4 puta vece plate.
Kad smo vec kod plata, kapetan Boinga 747 Air Franca ima platu 35000 evra. :bye:

Pozdrav :bye:
 
Ovde vecina nema pojma o cemu lupa!!!! Civilni pilot moze biti bilo ko ko je zdravstveno sposoban i ima 1200evra i navrsenih 18 god ako zeli da bude motorni pilot ako zeli da bude jedrilicar onda 16 god!!!!. Civilni pilot znaci da: dobijas dozvolu za malog aviona(za 2-3 osobe)!!! saobracajni pilot znaci:da dobijate dozvolu za putnicke i teretne avione! i ta dozvola je 50000evra+oko 7000evra obuka za odredjeni tip aviona. Vazno je znatida postoji 2 vrste dozvole: jedna je FAA koja se dobija u Americi(tamo je obuka 50000dolara+7000dolara sto je jeftinije od evrope) i nista ne vazi u Evropi,ali i te kako vazi u africi aziji australiji i americi.Druga dozvola je(kako vec mozete pretpostaviti) JAA koja vazi u evropi ali ne i u Americi, i koja je mnogo skuplja(50000+7000eura)isto se cini ali preracunajte u dinare i dolare i evre pa ce te videti razliku.A i obuke su mnogo jace u Americi nego u Evropi.U Srbiji ima mogucnosti za skolovanje ali u JAT-u nema mogucnosti za zaposljavanje,i da se kojim slucajom tamo zaposlite,ni kopiloti ne bi bili a kamoli piloti. Jako se dobro placa,nema sta ali od zivota NEMA NISTA!bukvalno nista.Naporan je i zahtevan posao.Za ovaj posao je potrebno celo bice i od svojih 100% treba da se pruzi 110% da bi se nesto postiglo,a kad se postigne treba 120% da se zadrzi osvojeno mesto.Ako vas jos nesto zanima javite se.
 
Ovde vecina nema pojma o cemu lupa!!!! Civilni pilot moze biti bilo ko ko je zdravstveno sposoban i ima 1200evra i navrsenih 18 god ako zeli da bude motorni pilot ako zeli da bude jedrilicar onda 16 god!!!!. Civilni pilot znaci da: dobijas dozvolu za malog aviona(za 2-3 osobe)!!! saobracajni pilot znaci:da dobijate dozvolu za putnicke i teretne avione! i ta dozvola je 50000evra+oko 7000evra obuka za odredjeni tip aviona. Vazno je znatida postoji 2 vrste dozvole: jedna je FAA koja se dobija u Americi(tamo je obuka 50000dolara+7000dolara sto je jeftinije od evrope) i nista ne vazi u Evropi,ali i te kako vazi u africi aziji australiji i americi.Druga dozvola je(kako vec mozete pretpostaviti) JAA koja vazi u evropi ali ne i u Americi, i koja je mnogo skuplja(50000+7000eura)isto se cini ali preracunajte u dinare i dolare i evre pa ce te videti razliku.A i obuke su mnogo jace u Americi nego u Evropi.U Srbiji ima mogucnosti za skolovanje ali u JAT-u nema mogucnosti za zaposljavanje,i da se kojim slucajom tamo zaposlite,ni kopiloti ne bi bili a kamoli piloti. Jako se dobro placa,nema sta ali od zivota NEMA NISTA!bukvalno nista.Naporan je i zahtevan posao.Za ovaj posao je potrebno celo bice i od svojih 100% treba da se pruzi 110% da bi se nesto postiglo,a kad se postigne treba 120% da se zadrzi osvojeno mesto.Ako vas jos nesto zanima javite se.



Dozvole su jedinstvene i vaze za ceo svet. Da je tako kako kazes ni jedan avion iz USA ne bi smeo da slece na aerodrome u EU i obrnuto.

Nije to bas tako strasan posao, 880 sati naleta godisnje je max...
 
Ja od prilike 3 godine nisam bila u srbiji jer nemam vremena,odspavam ono obavezno vreme pa letim dalje,Dozvole se ne odnose na to da ni jedan avion ne moze u Evropu iz Amerike i obratno,nego na to da sa FAA dozvolom ne mozes da se zaposlis u Evropskoj firmi a sa JAA u Americkoj firmi.Ako ne veruje polozi jedno pa pokusaj da se zaposlis na onom drugom kontinentu,a posle toga mi se javi...Znam kako ide,imam obe dozvole takodje kao i moj muz.Ta plata je minimum,a onaj ko leti 880 sati ima srece.
 
Nemoj da se pravis vazan,ako nesto ne znas.Odrasla sam sa avionima isla sam na takmicenja,i trenutno sam saobracajni pilot,tako da nemoj ti meni da lupas.Uf imas dozvolu za pilota,i sad mislis da si popio pamet sveta.E pa da ti kazem da nisi.Taj ko ne zna razliku izmedju civilnog i saobracajnog pilota,ne bi trebao da ima dozvolu.Znas postoji stranica google e tamo lepo upises vrste dozvole ili saobracajni pilot pa proveri informacije koje sam napisala.Pa kad budes imao takvu pilotsku proslost kao sto imam ja,javi se da nastavimo ovu diskusiju, a do tada me postedi svoje gluposti i lazi.Nisam na forumu tebe da slusam(citam).Ako imas nesto osobno,postoji privatna poruka pisi,jer nemam nikakvu potrebu da raspravljam s tobom na forumu.
 
Ja od prilike 3 godine nisam bila u srbiji jer nemam vremena,odspavam ono obavezno vreme pa letim dalje,Dozvole se ne odnose na to da ni jedan avion ne moze u Evropu iz Amerike i obratno,nego na to da sa FAA dozvolom ne mozes da se zaposlis u Evropskoj firmi a sa JAA u Americkoj firmi.Ako ne veruje polozi jedno pa pokusaj da se zaposlis na onom drugom kontinentu,a posle toga mi se javi...Znam kako ide,imam obe dozvole takodje kao i moj muz.Ta plata je minimum,a onaj ko leti 880 sati ima srece.

Ako nisi bila u Srbiji 3 godine, veruj mi na rec, nista propustila nisi...

Sto se dozvola tice, u prvom postu si navela da FAA dozvole ne vaze u Evropi, sto bi upravo znacilo da covek kome je ATPL izdala FAA nema prava da leti iznad vazdusnog prostora u kome vazi JAR. Sto se zaposljavanja tice nisam siguran, ali mislim da dobijanje dozvole po jdrugom kriterijumu (konverzija) nije tako strasna stvar, tj. ako si mislila na ovo:

http://www.horizon-sfa.ch/licence2/Conversion ICAOATPL.htm

Sto se IRE i AMS mehancara tice, mislim da sa istom dozvolom moze da se radi bilo gde.

OK, plata od oko 40K€ je minimum, ali, kao sto rekoh, godisnje. Sto se 880 sati tice...ima ih koji to 'ladno nabiju vec pocetkom septembra, pa je posle tokom tri meseca "tanka" plata i, veruj mi, uopste nisu srecni zbog toga. To sigurno nije slucaj sa pilotima u JAT-u.
 
Ovde vecina nema pojma o cemu lupa!!!! Civilni pilot moze biti bilo ko ko je zdravstveno sposoban i ima 1200evra i navrsenih 18 god ako zeli da bude motorni pilot ako zeli da bude jedrilicar onda 16 god!!!!. Civilni pilot znaci da: dobijas dozvolu za malog aviona(za 2-3 osobe)!!! saobracajni pilot znaci:da dobijate dozvolu za putnicke i teretne avione! i ta dozvola je 50000evra+oko 7000evra obuka za odredjeni tip aviona. Vazno je znatida postoji 2 vrste dozvole: jedna je FAA koja se dobija u Americi(tamo je obuka 50000dolara+7000dolara sto je jeftinije od evrope) i nista ne vazi u Evropi,ali i te kako vazi u africi aziji australiji i americi.Druga dozvola je(kako vec mozete pretpostaviti) JAA koja vazi u evropi ali ne i u Americi, i koja je mnogo skuplja(50000+7000eura)isto se cini ali preracunajte u dinare i dolare i evre pa ce te videti razliku.A i obuke su mnogo jace u Americi nego u Evropi.U Srbiji ima mogucnosti za skolovanje ali u JAT-u nema mogucnosti za zaposljavanje,i da se kojim slucajom tamo zaposlite,ni kopiloti ne bi bili a kamoli piloti. Jako se dobro placa,nema sta ali od zivota NEMA NISTA!bukvalno nista.Naporan je i zahtevan posao.Za ovaj posao je potrebno celo bice i od svojih 100% treba da se pruzi 110% da bi se nesto postiglo,a kad se postigne treba 120% da se zadrzi osvojeno mesto.Ako vas jos nesto zanima javite se.


hmmm....
u kojoj avio kompaniji radis?
a, po kom sistemu uopste ide "radno vreme"?
 
Zar postoji direktno skolovanje za saobracajnog pilota, ili se vremenom to postaje od profesionalnog pilota kada se steknu uslovi za ispit za tu licencu (2000h naleta i 8 god. letackog iskustva, cini mi se) !?
 

Back
Top