Ko ste Vi, gospodine Gurdjijev?

Milena_9

Primećen član
Poruka
501
Veliki, pomalo sakriven od javnosti, mislilac, mistik, covek neslucenih znanja i sposobnosti u sagledavanju ljudske psihologije i sveta oko sebe.

Poznat po svom ucenju o transfomaciji energije, putovanjima po zaboravljenim svetovima, u kontaktu sa Esenima, Ahl- i0 Haqq , Rus, Grk ?... Ko bi ga znao. Ali fascinantan.Dela: " Belzebubove price ", " Vesnik buduceg doba " Susreti sa izuzetnim ljudima".

Da li neko hoce da prica o Gurdjijevu?
 
Milena_9:
Veliki, pomalo sakriven od javnosti, mislilac, mistik, covek neslucenih znanja i sposobnosti u sagledavanju ljudske psihologije i sveta oko sebe.

Poznat po svom ucenju o transfomaciji energije, putovanjima po zaboravljenim svetovima, u kontaktu sa Esenima, Ahl- i0 Haqq , Rus, Grk ?... Ko bi ga znao. Ali fascinantan.Dela: " Belzebubove price ", " Vesnik buduceg doba " Susreti sa izuzetnim ljudima".

Da li neko hoce da prica o Gurdjijevu?

Milenice, hocu, samo da nadjem malo vremena. Zao mi je sto te ne pohodim na maloj nocnoj igri, ali nisam narocito inspirativna, imam milion promena u zivotu u ovom trenutku.
Veliki pozdrav
 
ja o njemu znam uglavnom iz "usmenih predanja" ljudi koji su godinama tamo...i nisu bile samo price nego i neka vrsta prakticnog rada.

malo mi je tesko da pricam o tome sa knjizevne strane...kapiras...

da li si probala da nesto od njegovog ucenja primenis na svoj zivot?
 
Nisam , Anakin.
Ja sam iz neke nase price, pa ne bih da se izmestam odatle.
Za G. sam cula od satudenata psihologije i filozofije.Kazu da je znatno uticao na ucenje velikog Berdjajeva. Prosle godine je kod nas izdata knjiga o njegovom zivotu koja je krajnje impresivna i u njoj je on pretstavljen kao veliki mislilac pre svega.
 
Goga_NS:
Pozdrav,Milenice vidim da cemo imati o cemu caskati :) I ja sam nekada bila u potrazi da sto vise pronadjem podataka o Gurdjijevu a na netu mozes ga naci pod nazivom Gurdjieff....pozdravljam temu

Drago mi je da si tu.Kao i uvek, citamo isto stivo.
Prvo sam bila impresionirana izvorima znanja kojima se Gurdjijev obracao.Trebalo je zaista potrositi celi jedan zivot samo za to. A posle toga, sve to sazeti i upotpuniti svojim vidjenjem sveta i zivota. Meni deluje plamenito. Posebno stav da svaki covek treba da odvoji deo svoje energije za dobrobit celog covecanstva.
 
Nietzsche:
Ne mislim da je neki narocito vazan "mistik"... Citao sam sa 12 godina delo R. Spit, "Rad Gurdjijeva"... i nesto sam zapisao pa kad to danas citam... nisam bas odusevljen. Ima mnogo ozbiljnijih mistika u filozofiji, knjizevnosti, mnogo uzbudljivijih gurua...

No, dobro. Mozda bih mogao da prepisem (prekucam) nesto odatle?!

Ti si, Nice, jedan vrlo pametan momak ako si sa 12 leta mogao da skapiras gospodju koja je pisala o Gurdijevu.
No, tema nije postavljena da bismo vrednovali njegovo mesto u odnosu na druge mislioce, nego da bismo pricali o njegovom delu. Sigurno da od svakoga postoji neko bolji i neko gori.Sine qva non. Naravno, bice mi drago da cujem tvoje misljenje.
 
Milena_9:
Goga_NS:
Pozdrav,Milenice vidim da cemo imati o cemu caskati :) I ja sam nekada bila u potrazi da sto vise pronadjem podataka o Gurdjijevu a na netu mozes ga naci pod nazivom Gurdjieff....pozdravljam temu

Drago mi je da si tu.Kao i uvek, citamo isto stivo.
Prvo sam bila impresionirana izvorima znanja kojima se Gurdjijev obracao.Trebalo je zaista potrositi celi jedan zivot samo za to. A posle toga, sve to sazeti i upotpuniti svojim vidjenjem sveta i zivota. Meni deluje plamenito. Posebno stav da svaki covek treba da odvoji deo svoje energije za dobrobit celog covecanstva.

Da je sreće da svi ljudi podare bar jedan sat svog života za DOBROBIT ČOVEČANSTVA....sve bi bilo lepše i imalo bi više smisla....

p.s. - bila bih vam zahvalna ukoliko biste ostavili ovde nešto o njemu...nemam vremena da sama kopam....sad radim nešto treće....

Pozdrav svima... :lol:
 
josh jedan od nekolicine njih....ima najjednostavnije principe...ali kada se inicirash (da sama) sve se odvija samo po sebi.....kao skok...mislim da je bitan samo korak u tom pravcu......
mada bi bilo lepo da su svi svesni....imali bi milijarde lepih puteva...ali mislim da ce tako i biti
 
Pa za osobe sklone Znanju, Gurdjijev je zaista prenosnik izuzetnih info vremena kad se istorija nije pisala na ovaj nacin.
Preporucujem ga svima koji smatraju da treba da nesto urade u ovoj inkarnaciji. Takodje za dalje info malo proci po Fulcaneliju i Kastanedi... svi su pricali o istim stvarima.
 
" Jesam... Šta se dogodilo sa onim celovitim osećajem celoga sebe što bih ga nekad osetio čim bih tu reč izgovorio kao opomenu? Je li moguće da je ta unutrašnja sposobnost, stečena uz cenu tolikog odricanja i mučenja sebe na sve načine, danas kada je njeno delovanje na moj bitak neophodnije od samog vazduha koji udišem,išćezla bez ikakvog traga?
Ne, to nije moguće.
Sigurno ima nešto drugo...ili je pak sve,u svetu Razuma ,nelogično.
Ne- moć svesnih napora i dobrovoljne patnje još uvek nije u meni usahnula.
Sva moja prošlost i sve što me još čeka zahteva da još uvek budem.
Hoću... biću još.
Tim pre što je moj bitak potreban ne samo mom ličnom egoizmu nego i dobru celog čovečanstva.Moj bitak stvarno je ljudima potrebniji od svih njihovih zadovoljština i sve njihove sreće danas.
Hoću da još uvek budem... Još uvek jesam. "

Uvod u Život je stvaran samo dok jesam- G. Gurdjijev
 

Back
Top