smrtonosno?

Nije, ali moze da bude. Mog strica je jednom jedan ujeo na celo, sledecu noc je jedva preziveo a izuzetno jak i cvrst momak je on. Zato pazite, nemorate biti ni alergicni a nastradati je moguce. Ako vas ujede, koliko god je moguce sprecite dalje sirenje otrova po telu i pravac prva ambulanta!
 
neki kazu da jeste, neki kazu da nije.....zanima me vase misljenje, da li mislite da je ujed strsljena smrtonosan ako se ne deluje u roku od pola sata???:think:

mozes li da se testiras na neki nacin u dz-u prije odlaska na more?

mada to ne mora da bude pouzdano,

mami se otkrila alergija na ose&pcele tek prije 2-3 godine
a porodica pravi vino generacijama i bezbroj je puta ranije
bila u plikovima ali bez ikakve alergijske reakcije
 
Nije, ali moze da bude. Mog strica je jednom jedan ujeo na celo, sledecu noc je jedva preziveo a izuzetno jak i cvrst momak je on. Zato pazite, nemorate biti ni alergicni a nastradati je moguce. Ako vas ujede, koliko god je moguce sprecite dalje sirenje otrova po telu i pravac prva ambulanta!


nadala sam se drugacijim odgovorima...........:roll: ..pa.......lepo.......:sad2:
a kako mogu da sprecim sirenje otrova..jel on ne ujeda ako ga ne diramo.?
 
Niko ga ne dira slatka mala, kad ima vrucine napolju leti ko muva bez glave i ako kojim slucajem naleti na vas i sudari se o vasu ruku ili sta bilo velika je sansa da ce vas ubosti. Retko se desava, i njegov ubod nije cesci od uboda zmija, raznih otrovnih pauka i ostalih opasnih po zdravlje uboda, pa nema ni opravdanog razloga za strah, osim ako nemate nameru bas da trazite njihova gnzeda i nezasticeni ceprkate po njima. Moj stric je kosio jednu luku gde su sanse za ubod strsljena neuporedivo vece od jene hladne prostorije pored mora u kojoj se vi tada nalazite. Inace ako se ubod bas desi, svakako da se ne umire u roku od pola sata, a otrov koliko je moguce treba istisnuti napolje, stiskanjem pa i usisavanjem ustima, pa malo 'pritegnuti' ubodeno mesto i sto pre otici do najblize ambulante.

Pozdrav :)
 

Back
Top