Makedonske narodne pesme

Drugari,

Pokrenula sam ovu temu o makedonskoj muzici, ali kontaktiralo me je Ministarstvo spoljnih poslova Grcke i zatrazilo da naglasim da je muzika iz Bivse Jugoslovenske Republike Makedonije. Posto sam ja u Grckoj veoma poznata nisam htela da pravim medjunarodni skandal, pa bih htela da kazem da je ova tema posvecana Bivse Jugoslovenske Republike Makedonske pesme.

Izvinjavam se vama i mojim grckim prijateljima i sugradjanima.

Volim ritam tih pesama. Nisu sve tuzne, ali poseduju neku setu. 8)
 
Poslednja izmena:
Drugari,

Pokrenula sam ovu temu o makedonskoj muzici, ali kontaktiralo me je Ministarstvo spoljnih poslova Grcke i zatrazilo da naglasim da je muzika iz Bivse Jugoslovenske Republike Makedonije. Posto sam ja u Grckoj veoma poznata nisam htela da pravim medjunarodni skandal, pa bih htela da kazem da je ova tema posvecana Bivse Jugoslovenske Republike Makedonske pesme.

Izvinjavam se vama i mojim grckim prijateljima i sugradjanima.

Volim ritam tih pesama. Nisu sve tuzne, ali poseduju neku setu. 8)

Posebno izvinjenje duguješ Karamalisu , u srce si ga ujela ...
 
Gdje se mogu sa interneta besplatno "skinuti" makedonske pjesme?
I ja ih volim.Za mene je pjesma nad pjesmama-Zajdi,zajdi. Ko to zna da otpjeva,on je pravi pjevac.
Niko kao pokojni Tose nije mogao tu pjesmu da otpjeva,a da se ne najezis?
 
Pošto su Makedonci Srbi,ova tema je trebala da se zove Narodna muzika sa prostora Vardarske Makedonije...Od takvih pesama ubedljivo mi je najtužnija Ako umram il' zaginam- onaj efektivan kraj- KE OSTANU SPOMENI,ŠTO SUM MNOGU LUDUVAO,NA MLADITE GODINI...


Ova tema je o muzici iz BJR Makedonije, a ne o tome ko je ko. Molim vas, razgovarajmo o tim lepim, neznim setnim pesmama a ne o glupostima. :cool:
 

Back
Top