Ustav kosova stupa na snagu

1234

Domaćin
Banovan
Poruka
4.833
U PRIŠTINI STUPA NA SNAGU USTAV SAMOPROGLAŠENOG KOSOVA
DRUŠTVO - AKTUELNO - Nedelja, Jun 15, 2008 00:00
Ustav Kosova, koji je privremena kosovska skupština usvojila 9. aprila, skoro dva meseca posle jednostranog proglašenja nezavisnosti pokrajine, danas bi trebalo da stupi na snagu.

Uoči najave da će u Prištini biti obeleženo usvajanje Ustava jednostano proglašenog nezavisnog Kosova, Beograd poručuje da je takav ustav neprihvatljiv za Srbiju.

Srbi i drugi nealbanci u pokrajini zabrinuti su pre svega za svoju bezbednost, a srpski zvaničnici na Kosovu smatraju da će proglašenje Ustava produbiti jaz između Albanaca i ostalnih etničkih zajednica u Pokrajini.

Samardžić: Nelegalan i protivpravni čin

Ministar za Kosovo i Metohiju Slobodan Samardžić rekao je da je ustav Kosova nevažeći i da on ne stupa na snagu za Srbiju, 'on stupa na snagu za grupu građana Srbije, Albance koji će da ga preko svoje skupštine proglase. To je identično proglašenju nezavisnosti 17. februara. Dakle, jedan nelegalan i protivpravni čin koji Srbija neće priznati ni sada ni bilo kada'.

Samardžić je rekao da je ustav samo jedna simbolika nezavisnosti i ništa više, koji će teško da se realizuje iz puno razloga.

Jedan od razloga je njegova nelegalnost, a drugi razlog je vrlo neregulisana situacija oko međunarodnog prisustva na Kosovu i Metohiji i oko nadležnosti UNMIKA.

'UNMIK ima glavne nadležnosti na KiM u pogledu svoje civilne misije, međutim u ovom trenutku UNMIK ne obavlja te svoje nadležnosti onako kako bi trebalo. Tu bi morao da interveniše SB UN sa kompetentnom odlukom koja bi regulisala ovo stanje, ali ne na način kako to predviđa Ahtisarijev plan preko promene ili zamene UNMIKA Euleksom, nego preko jačanja pravih mirovnih i civilnih snaga UN na osnovu prave odluke SB', zaključio je Samardžić.
 
Нпр могла би да види шта раде Кфор и Унмик. Газе Србе који протестују јер су избачени са посла а гледају како шиптари доносе устав и независност. Могла би и да види да љубљена ЕУ то срдачно подржава. Да долази еулекс. Да каже да се ту ради о геостратешким интересима Америке. Да се тој усраној Америци и ЕУ је.бе шта ми осуђујемо. Али тишина... Ипак су то наши пријатељи.
 
Нпр могла би да види шта раде Кфор и Унмик. Газе Србе који протестују јер су избачени са посла а гледају како шиптари доносе устав и независност. Могла би и да види да љубљена ЕУ то срдачно подржава. Да долази еулекс. Да каже да се ту ради о геостратешким интересима Америке. Да се тој усраној Америци и ЕУ је.бе шта ми осуђујемо. Али тишина... Ипак су то наши пријатељи.

To je sve posledica nase pobede nad NATO-om 1999.
 
Sad ja :dontunderstand: ?
Sta pomenuto? Ustav ili "pobeda"?

могла би да види шта раде Кфор и Унмик. Газе Србе који протестују јер су избачени са посла а гледају како шиптари доносе устав и независност. Могла би и да види да љубљена ЕУ то срдачно подржава. Да долази еулекс. Да каже да се ту ради о геостратешким интересима Америке. Да се тој усраној Америци и ЕУ је.бе шта ми осуђујемо. Али тишина... Ипак су то наши пријатељи.

:rtfm: :rtfm:
 
A to....pa to stoji, a EU podrzava jer je to njen stav vec 10 godina.
A to je njen stav zbog pogresne politike koja se ovde vodila, blablabla,,,,prica koja je ispricana vec 100 puta....

То нико од европејаца не прича. А о та политика нам је била наметнута, тј била је карта у рукама некога другог. Стара империјалистичка "завади па владај".
 
То нико од европејаца не прича. А о та политика нам је била наметнута, тј била је карта у рукама некога другог. Стара империјалистичка "завади па владај".

Heh....cuj nametnuta....a kako nisu nesto nametnuli onim siptarima sto nisu znali sta je sijalica do 1995?
Tako sto je 10 siptara koji imaju pare na vreme lepo finansiralo i lobiralo tamo gde treba.
Za to vreme mi smo jeli go*vna i pozivali se na legalitet i umesto da sve pare ulozimo u to, mi smo ih potrosili na ratove.....
 
Heh....cuj nametnuta....a kako nisu nesto nametnuli onim siptarima sto nisu znali sta je sijalica do 1995?
Tako sto je 10 siptara koji imaju pare na vreme lepo finansiralo i lobiralo tamo gde treba.
Za to vreme mi smo jeli go*vna i pozivali se na legalitet i umesto da sve pare ulozimo u to, mi smo ih potrosili na ratove.....

Ко каже да нису... И шиптари су били и још увек су карта као и ми. Заједно чинимо шпил, а фора је ко покупи више штихова.
 
Ко каже да нису... И шиптари су били и још увек су карта као и ми. Заједно чинимо шпил, а фора је ко покупи више штихова.

Siptari su bili NULA.
Caletov ortak je bio vojni pandur i u nekom od nemira pucali na njega....a ovaj nosio pancir....i kad je covek ustao orci se razbezali na sve strane.....i takvi da se racunaju u nesto?
Koliko god da smo bili slabi, bili smo jaci od siptara i u vojnom i u politickom i u ekonomskom pogledu....ali kao sto sam rekao....pogresna politika......
 
Siptari su bili NULA.
Caletov ortak je bio vojni pandur i u nekom od nemira pucali na njega....a ovaj nosio pancir....i kad je covek ustao orci se razbezali na sve strane.....i takvi da se racunaju u nesto?
Koliko god da smo bili slabi, bili smo jaci od siptara i u vojnom i u politickom i u ekonomskom pogledu....ali kao sto sam rekao....pogresna politika......

Нешто те баш не разумем шта си са овим о пандуру хтео да кажеш... Да смо били јачи јесмо, али и од јачих има неко јачи. Као што рекох тренутна а и тадашња ситуација је ништа друго него директива споља.
 
Нешто те баш не разумем шта си са овим о пандуру хтео да кажеш... Да смо били јачи јесмо, али и од јачих има неко јачи. Као што рекох тренутна а и тадашња ситуација је ништа друго него директива споља.

Hteo sam da kazem da su to primitivci koji nisu videli neprobojni prsluk, i hteo sam da naglasim to u smislu da su bili nista na svestkoj sceni.
A gle ih sad - proglasavaju drzavu i prave ustav.
Nesto tu ne stima.....a sigurno nije zavera protiv Srba....
 
Hteo sam da kazem da su to primitivci koji nisu videli neprobojni prsluk, i hteo sam da naglasim to u smislu da su bili nista na svestkoj sceni.
A gle ih sad - proglasavaju drzavu i prave ustav.
Nesto tu ne stima.....a sigurno nije zavera protiv Srba....

И сада су ништа. Све штима и није завера против Срба него интерес данашњих империјалиста.

800px-Camp_bondsteel_kosovo.jpg


nato-map.gif


http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=5&status=jedna&vest=116463&datum=2008-02-19
 
Мислиш да је боље да нас целе поробе не би ли брже укапирали да смо поробљени. Слажем се. :D

Logicno.
Tada bi valjda postali dio NATOa i nebi se imao taj osjecaj da neko treba Srbiju da brani od necega, nebi se prizivala majka, sestra, sestra od tetke, sestra od ujaka, maceha ...Rusija ili vec tamo neka Bjelorusija da stane u nekakvu zastitu koja bi pak trebala da dodje preko Ukraine , Madjarske, Rumunije, Bugarske ili kuda vec ni sam ne znam.
Mislim da je logicno.
 

Back
Top