Nagrade za talentovane srednjoskolce

Cao svima! Nedavno sam cula onu pricu da drzava nagradjuje srednjoskolce koji su osvojili jedno od prva tri mesta na republickom takmicenju iz bilo kog predmeta novcanom nagradom u iznosu od 80000,50000 i 30000 dinara...Zanima me da li neko zna nesto vise o tome?:super:

niko nikad nije dobio nista zato sto je osvoio nesto na takmicenju, uvek je bilo tako i uvek ce biti. da li znam nesto o tome: da, ''obecanje ludom radovanje''. :heart:
 
Nije tačno da se ništa ne dobija.
Ja sam pre dve godine dobila 40 000. Bio je i prijem u Skupštini i bilo je jako lepo, i kavijar smo jeli :D
E, onda su za prošlu školsku godinu (2006/2007) nešto zastali i pare još nisu isplaćene. Znam da moja drugarica čeka sto hiljada, i pitanje je da li će ih dočekati.

Samo vi šaljite ono što treba da se pošalje, ne možete ništa izgubiti, osim stotinjak dinara na fotokopiranje i poštanske troškove.
 
Nikad, se slichno neshto nije meni desilo, s obzirom da sam uchestvovala na nekim takmichenjima, itd.
Ali moja drugarica je dobila 100 EURA zbog nekog crteza, dakle likovni konkurs....
Učestvovati na ''nekim'' takmičenjima nije isto što i ''osvojiti jedno od prva tri mesta na republičkom'', tako da, ako to nije tvoj slučaj (a ja to nikako ne mogu znati pošto nisi rekla), onda nije čudno što nisi dobila pare.
Takođe je bitno i OD KOGA se dobija, i čini mi se da ovde svi mešate babe i žabe. Dobrostojeće škole u dobrostojećim opštinama daju pare za razne uspehe na raznim takmičenjima, isto tako i neke opštine (u mom gradu postoji opštinski fond koji takođe daje pare za uspehe, od okružnog pa na dalje, čini mi se). Mislim da je postavljač teme mislio baš na republičke pare, odnosno nagrade Republičkog fonda za talente.
I još jedna stvar: ako niste znali, i kad osvojite nagradu na republičkom takmičenju iz nečega (bitno je da to organizuje republičko društvo za to-i-to), morate da pošaljete dokaz o tome u Ministarstvo. Jer, znate, oni ne gledaju u pasulj da li ste osvojili nešto ili ne, niti se nekoga od organizatora tiče da Ministarstvu dostavi vaša imena i dokumente (odakle im ovo drugo uopšte?) s tom namerom.
 

Back
Top