Cekajuci Godoa

cickovski

Zainteresovan član
Poruka
272
E bas me interesuje kako Vi ili mi svi ubijamo vreme cekajuci na...
Moj slucaj, sredjujem papire za Australiju i taman sve skupis kad ono oni dodaju nesto, izmene, otezaju nikako da pomognu. Zadnja caka moras biti zaposlen godinu dana u zadnje dve. Di nadzose to pitam se. Nista sada radim tri meseca pa onda jos dva meseca za sponsorstvo pa jos godinu da cujem da li ce da daju ili nece.
Kako Vi izlazite na kraj sa vremenom?:worth:
 
TIK-TAK tik-tak TIK-TAK
-eto tako-
ja sam poslao sve i vec 11.meseci cekam ,a ako nastave ovim tempom nedeljno gledanje 1ili2 dana (ako znas o cemu pricam) za godinu dana necu stici na red skoro sam i zboravio da sam aplicirao nije da te plasim ali najgore tek dolazi........
 
TIK-TAK tik-tak TIK-TAK
-eto tako-
ja sam poslao sve i vec 11.meseci cekam ,a ako nastave ovim tempom nedeljno gledanje 1ili2 dana (ako znas o cemu pricam) za godinu dana necu stici na red skoro sam i zboravio da sam aplicirao nije da te plasim ali najgore tek dolazi........

Znam da je tesko podneti cekanje i sve. Nama je trebalo sve sa nostrifikacijama, engleskim oko dve godine.
Ako je sve podneseno CO ce te kontakirati tek u fazi 10-tak dana pred vizu.
:super:
 
Znam da je tesko podneti cekanje i sve. Nama je trebalo sve sa nostrifikacijama, engleskim oko dve godine.
Ako je sve podneseno CO ce te kontakirati tek u fazi 10-tak dana pred vizu.
:super:

Ma to i ne racunam polaganje IELTS i procena diplome- skill assesment problemi sa uplatama (bar sam ih ja tad imao) prevodi normalno to je sve trajalo skoro godinu dana i sad ovo cekanje pa tu sam i ja evo dve godine i ....sve sam poslao, policiski i lekarski takodje ma sve sto je pisalo ni vise ni manje, sve sto su trazili ostalo je samo da se nadam da ce u narednih 4 ili 5 meseci da se bar jave TIK-TAK hvala na kontaktu topaz.....
 
Evo cekam ga i ja, al' cinimi se najduze od vas.
Application stigao u Adelaide 14/07/2006. Case officer kontaktirao u januaru 2007. Health examination zavrsen u februaru 07. Ponovo kontaktirani od strane case officer u decembru 2007. Trazenu dokumentaciju dostavili u decembru 07.
Na svaki upit stize isti odgovor: jos uvjek nije stigao odgovor/provjera od eksterne agencije. Na ovo ne mozemo da uticemo.
Mislim da cu da cekam do kraja ove godine. Ne mogu vise svoj zivot staviti on hold, tj. ne mjenjam auto, mozda ce viza doci; ne ulazem u stan, ma stice ta viza; ne idem na post-diplomske, eto vize.
Taj njihov rok od 15 mjeseci + 6 mjeseci za High Risk Countries je u mom slucaju vec istekao.

Al' valjda zbog svih ovih duhova proslosti, koji s vremena na vrijeme isplivaju na ovim nasim terenima, i straha od nekog novog rata i buducnosti djece, ostajem vjerna i dalje sam stay put.

Regards to all my fellow countrymen who may become my fellow countrymen tamo daleko.
 
Evo cekam ga i ja, al' cinimi se najduze od vas.
Application stigao u Adelaide 14/07/2006. Case officer kontaktirao u januaru 2007. Health examination zavrsen u februaru 07. Ponovo kontaktirani od strane case officer u decembru 2007. Trazenu dokumentaciju dostavili u decembru 07.
Na svaki upit stize isti odgovor: jos uvjek nije stigao odgovor/provjera od eksterne agencije. Na ovo ne mozemo da uticemo.
Mislim da cu da cekam do kraja ove godine. Ne mogu vise svoj zivot staviti on hold, tj. ne mjenjam auto, mozda ce viza doci; ne ulazem u stan, ma stice ta viza; ne idem na post-diplomske, eto vize.
Taj njihov rok od 15 mjeseci + 6 mjeseci za High Risk Countries je u mom slucaju vec istekao.

Al' valjda zbog svih ovih duhova proslosti, koji s vremena na vrijeme isplivaju na ovim nasim terenima, i straha od nekog novog rata i buducnosti djece, ostajem vjerna i dalje sam stay put.

Regards to all my fellow countrymen who may become my fellow countrymen tamo daleko.

Zdravo Siobhan i svima ostalima,

i mi cekamo na vizu (ako Bog da)ili, prije toga na bilo kakvu novu informaciju. Mi smo se prijavili u junu 2007. Siobhan, kod tebe je bas dugo cekanje. Znas li zasto je to tako? Da li ste mozda zivjeli van Srbije ranije pa vas provjeravaju i u drugim zemljama?
Mi smo valjda od februara u tomprocesu national i drugi checks. Od kada to kod vas traje?

hvala mnogo,

puno pozdrava,
Maki
 
Zdravo Siobhan i svima ostalima,

i mi cekamo na vizu (ako Bog da)ili, prije toga na bilo kakvu novu informaciju. Mi smo se prijavili u junu 2007. Siobhan, kod tebe je bas dugo cekanje. Znas li zasto je to tako? Da li ste mozda zivjeli van Srbije ranije pa vas provjeravaju i u drugim zemljama?
Mi smo valjda od februara u tomprocesu national i drugi checks. Od kada to kod vas traje?

hvala mnogo,

puno pozdrava,
Maki
Moju aplikaciju su primili 20 .juna 2007. , a CO smo dobili u februaru 2008
maki 9 kad si poslala svoje papire i kad si dobila file number i za koju vizu moja dokumenta su stigla u ASPC.14.avgusta 2007.,file number sam dobio 19. januara 2008. a C.O. jos nisam dobio.Na onom njihovom automatskom mailu me obavestavaju da obradjuju zahteve pristigle 11. juna 2007. godine za moju vizu Skill Independent Visa subclass 136. Da li je to i tvoja viza?
 
Moju aplikaciju su primili 20 .juna 2007. , a CO smo dobili u februaru 2008
maki 9 kad si poslala svoje papire i kad si dobila file number i za koju vizu moja dokumenta su stigla u ASPC.14.avgusta 2007.,file number sam dobio 19. januara 2008. a C.O. jos nisam dobio.Na onom njihovom automatskom mailu me obavestavaju da obradjuju zahteve pristigle 11. juna 2007. godine za moju vizu Skill Independent Visa subclass 136. Da li je to i tvoja viza?

Zdravo,

u junu 2007. su primili moju aplikaciju, file number sam dobila u sepembru, a prijavili smo se za Skilled - Australian Sponsored, visa subclass 138. Kao sto sam spomenula, CO smo dobili tek u februaru ove godine i samo jednom nam se javila. Evo bas danas nam se javio ASPC region 5 team, nismo popunili sve podatke o muzevom zaposlenju.
Meni sad nije jasno da li ce i njegovu struku provjeravati kad smo isli samo preko mene i moje struke???
 
Sto se tice tvoga CO, na sajtu britishexpats sam nekoliko puta procitala da ljudi dobiju case officera a da im se on ne javi ako su poslali sve dokumente ili im se tek kasnije javi. Mozda je to kod tebe u pitanju?
 
Ciao Maki,
Pa ja sam mislila da su provjere krenule vec nakon prvog kontakta od strane case officer u januaru 07, ali on je nas ponovo kontaktirao u decembru 07. Pa sada kada su oni poslali zahtjec external agency koja radi provjere sam bog zna. Sve je u domenu nagadjanja.
A da, i moja porodica je zivjela par godina u Kipru. Sve police clearances iz Kipra smo uredno dostavili, i ne mislim da bi to nesto previse trebalo da uspori. Ali samo more zna...
 
Sto se tice tvoga CO, na sajtu britishexpats sam nekoliko puta procitala da ljudi dobiju case officera a da im se on ne javi ako su poslali sve dokumente ili im se tek kasnije javi. Mozda je to kod tebe u pitanju?

Neznam mozda, ali sam definitivno jedan od onih naivnih koji je verovao u onih 12-15 meseci na njihovom sajtu al od toga nema nista .....hvala na utesnim recima da je mozda to sto kazes.....
 
maki9 molim te odgovori mi na ovo?

Skilled Migration visas - All paper based applications for Class BN, BQ,
BR, UX and UZ visas
Subclasses 134, 136, 137, 138, 139, 495 and 496: 11 June 2007

To znaci da ovo sto oni salju nije bas tako jer po ovome ti jos nisi ni dobila case officer otprilike je tako.To mi je topaz reko da to sto salju nije tacno.Mozda si se prijavila preko interneta? Mada bi mi bilo draze da ovo njihovo nije tacno-mislim da se nisi pr.preko interneta vec ono klasika papire na postu i...neznam vise ni sam sta je tacno a sta ne ubi cekanje....
 
maki9 molim te odgovori mi na ovo?

Skilled Migration visas - All paper based applications for Class BN, BQ,
BR, UX and UZ visas
Subclasses 134, 136, 137, 138, 139, 495 and 496: 11 June 2007

To znaci da ovo sto oni salju nije bas tako jer po ovome ti jos nisi ni dobila case officer otprilike je tako.To mi je topaz reko da to sto salju nije tacno.Mozda si se prijavila preko interneta? Mada bi mi bilo draze da ovo njihovo nije tacno-mislim da se nisi pr.preko interneta vec ono klasika papire na postu i...neznam vise ni sam sta je tacno a sta ne ubi cekanje....

Ma nije tacno, Topaz ti je dobro rekao. Po tom njihovom mi jos uvijek ne bismo imali case officera. A mi smo se prijavili paper based, dakle, ne online.
Kazem ti, pratim dosta sajt http://britishexpats.com/forum/, pogledaj i tamo, ima milion ljudi koji su dobili CO prije tih datuma u onom blank emailu sto saljes ASPC-u.
A ima i ljudi koji su sve poslali unaprijed, i medicals i police clearances, i dobiju vizu, a da nisu ni znali da su imali CO.

A bilo je i slucajeva (citala na forumima) da su od ljudi trazili neke dokumente, ali nije trazio CO, nego ASPC tim. I danas sam dobila zahtjev da posaljemo neki formular za muza, ali nam se nije obratio CO, nego ASPC tim region 5.
Znam kako ti je, ja sam prvo sizila (muz je bio smiren i jos uvijek je, ne znam kako moze :confused: )dok nismo dobili acknowledgement letter, a onda dok nismo dobili CO, a sad sizim jer se ne javljaju bas cesto :dash:


Da li si ti poslao unaprijed sve dokumente? Da li je kod tebe to slucaj?
 
maki9 da li znas koliko znace tvoje reci utehe u ovim teskim trenucima ? Siguran sam da neznas .....HVALA* 10000000000 .... poslao sam sve bar koliko ja pamtim ....policiski s.- lekarski -sve sto treba ostaje da cekam i da se nadam.......
 
Moram ti priznati da i ja po raznim forumima trazim utjehu ili sta god, pokusavam stalno da pronadjem situacije slicne nasoj proceduri za vizu... :)
Nadam se sa tobom da je kod tebe u pitanju to da imas CO samo da ne znas za njega jer ti se nije javio jer vjerovatno ima sve dokumente koji su mu potrebni.
Ja samo znam da sam opsesivna u vezi sa svim ovim, kao manijak provjeravam postu sto puta dnevno :dash: :)
pogledaj malo forum koji sam ti gore spomenula ako vec nisi bio tu, bar da vidis slicne slucajeve.


maki :)
 
citam, pa se secam kako sam i ja tako mastala da odem, pa cekala papire...bila srecna kad sam ih dobila...a onda odes, pa tek se tad pitas gde si. polako, videcete i vi.
treba proci, videti, ziveti po drugim zemljama, upoznati druge kulture...ja sam uvek za to...
ali da je med i mleko, nije.
zaista, nigde nije sjajno. nemojte imati prevelika ocekivanja. razocaracete se...
 
Moram ti priznati da i ja po raznim forumima trazim utjehu ili sta god, pokusavam stalno da pronadjem situacije slicne nasoj proceduri za vizu... :)
Nadam se sa tobom da je kod tebe u pitanju to da imas CO samo da ne znas za njega jer ti se nije javio jer vjerovatno ima sve dokumente koji su mu potrebni.
Ja samo znam da sam opsesivna u vezi sa svim ovim, kao manijak provjeravam postu sto puta dnevno :dash: :)
pogledaj malo forum koji sam ti gore spomenula ako vec nisi bio tu, bar da vidis slicne slucajeve.


maki :)

Da forum je super moram zalosno kostatovati, samo mi tek sad nista nije jasno i jos manje razumem jer ljudi koji su aplicirali posle mene (krajem avgusta) su vec dobili vize ,frizeri , vodoinstalateri, i.t.d.a nasi fakulteti nista ..... samo mala digresija oni su iz U.K. i njima slicnih zemalja.... tj.nerazumem ni ono sto ASPC. abdejtuje utorkom cemu sve to ......:dontunderstand:
 
Moramo se truditi da ne klonemo duhom. I ja sam kao i svi ostali na ivici strpljenja, ali nemamo druge nego da cekamo.
Na onom sajtu nisu svi Britanci, ima i drugih nacionalnosti, ali Britanci dobiju vize brze jer je u pitanju low-risk country. Ima mnogo Iranaca i Indijaca koji cekaju po 23 ili vise mjeseci.
nadajmo se da cemo uskoro cuti neke vijesti, dobre, naravno... :D
 
citam, pa se secam kako sam i ja tako mastala da odem, pa cekala papire...bila srecna kad sam ih dobila...a onda odes, pa tek se tad pitas gde si. polako, videcete i vi.
treba proci, videti, ziveti po drugim zemljama, upoznati druge kulture...ja sam uvek za to...
ali da je med i mleko, nije.
zaista, nigde nije sjajno. nemojte imati prevelika ocekivanja. razocaracete se...

shta!? :otkacio: chitam i neverujem, naravno da nije med i mleko ali u najmanju ruku mozemo ochekivati mnogo vishe nego ovo ovde sad! Tako da nemoj sad trte prte molim Te.. nema smisla, ako ti je toliko loshe tamo shto se ne vratish ovde (u ovaj brod ludaka!)
 
Moramo se truditi da ne klonemo duhom. I ja sam kao i svi ostali na ivici strpljenja, ali nemamo druge nego da cekamo.
Na onom sajtu nisu svi Britanci, ima i drugih nacionalnosti, ali Britanci dobiju vize brze jer je u pitanju low-risk country. Ima mnogo Iranaca i Indijaca koji cekaju po 23 ili vise mjeseci.
nadajmo se da cemo uskoro cuti neke vijesti, dobre, naravno... :D

Ma znam to za Britance i ostale u svemu ovome nemamo druge jedino je to sigurno i nesmemo da klonemo duhom pa u krajnjem slicaju pare smo davali nema nazad :whistling: samo daj da vidimo i to- ovo ovde uvek ceka:rtfm:
 
shta!? :otkacio: chitam i neverujem, naravno da nije med i mleko ali u najmanju ruku mozemo ochekivati mnogo vishe nego ovo ovde sad! Tako da nemoj sad trte prte molim Te.. nema smisla, ako ti je toliko loshe tamo shto se ne vratish ovde (u ovaj brod ludaka!)

AAAAuuuuuuUUUU covece ma kakav brod ludaka to je blago receno ovde je jos gore......
 
shta!? :otkacio: chitam i neverujem, naravno da nije med i mleko ali u najmanju ruku mozemo ochekivati mnogo vishe nego ovo ovde sad! Tako da nemoj sad trte prte molim Te.. nema smisla, ako ti je toliko loshe tamo shto se ne vratish ovde (u ovaj brod ludaka!)


imala sam tu srecu, da zivim i upoznam vise zemalja...tako da znam o cemu pricam,
a znam i kako se vi osecate dok cekate papire i koliko se ljudi nadaju nekom boljem, lepsem zivotu...a covek svoje probleme nosi sa sobom...
ne zalim se...svuda mi je bilo lepo...samo kazem,najgore je na pocetku, kad ne znas nikog, a nije ti jasno bas ni gde si...
ja sam otisla sa 20 godina, i to je drugacije. najteze je ljudima koji odu sa 30+, jer su vec oformljeni ljudi i tesko se navikavaju na potpuno drugaciji nacin zivota. na zapadu je sve kuca-posao...vrlo malo vremena za nesto drugo...ali, to je tako...ko se navikne na to, njemu je ok, ko ne...
 
imala sam tu srecu, da zivim i upoznam vise zemalja...tako da znam o cemu pricam,
a znam i kako se vi osecate dok cekate papire i koliko se ljudi nadaju nekom boljem, lepsem zivotu...a covek svoje probleme nosi sa sobom...
ne zalim se...svuda mi je bilo lepo...samo kazem,najgore je na pocetku, kad ne znas nikog, a nije ti jasno bas ni gde si...
ja sam otisla sa 20 godina, i to je drugacije. najteze je ljudima koji odu sa 30+, jer su vec oformljeni ljudi i tesko se navikavaju na potpuno drugaciji nacin zivota. na zapadu je sve kuca-posao...vrlo malo vremena za nesto drugo...ali, to je tako...ko se navikne na to, njemu je ok, ko ne...

DA POTPUNO SI U PRAVU .......
 

Back
Top