sta mislite sta fali ovoj mashini?

hmm.. iskreno? ... sve ;) ... tako nesto ne bih drzao na stolu, no razni ljudi - razne cudi...

A sad, zavisi za sta koristis kompjuter jer za mnoge primene je i vise nego dovoljan. No ako si bas da ostajes pri AMD-u, po mom misljenju:

Fali ti jos 512 RAM-a, bolja graficka (ako ti masina sluzi i za igranje), bar jos jedan HDD od 40GB, kuciste nisi naveo, ali predpostavljam da je isto kao i napajanje, a to u ovome sto si naveo najvise fali... 300W je malo, jos 300W ne kvalitetnog napajanja...

Topla preporuka: dobar MACASE sa bar 360W napajanjem, ili neki bolji Chieftec sa 400W napajanjem.

Takodje, nisi naveo sta imas od optickih uredjaja, kartica, periferija itd.
 
ljudi preterujete! kome treba tako nesto??? svakako je da ne moze da skodi da imas brze, vece, lepse, al treba uskladiti to sa potrebama (i novcem). najlakse je pokupovati najskuplje komponente i popuniti sve memorijske, PCI, USB, FireWire i sve ostale slotove, al je glavno pitanje "sta ti od svega toga stvarno treba" :?: :lol:
ako hoces da se hvalis komsijama uzmi lepo providno kuciste i one svetlece (kic) ventilatore i na konju si :)

a najgori ste vi sto pitate pitanja ovakva. ti bi najbolje trebao da znas usko grlo svog kompjutera. ako ti na forumu pitas sta mu fali znaci da mu (iz tvoje perspektive) nista ne fali, jer da mu nesto fali tebi bi zasmetalo :) a ako pak hoces da imas up-to-date makinu uzmi lepo cenovnik u pokupuj sve najskuplje, siguran sam da neces da pogresis. uzmi i P4 EE 3.2, ako ga nadjes :lol:
 
Tom kompjuteru ama baš ništa ne fali, čak ni napajanje, s obzirom na ostatak komponenti. Sve naravno zavisi od toga za šta planiraš da ga koristiš, ali će za uobičajeni rad biti brz kao munja.

P.S. Ovo pišem sa mašine koja ima 200MHz P MMX, radi k'o bombona...
 
rastamann:
Sizif:
Tom kompjuteru ama baš ništa ne fali, čak ni napajanje, s obzirom na ostatak komponenti. Sve naravno zavisi od toga za šta planiraš da ga koristiš, ali će za uobičajeni rad biti brz kao munja.

P.S. Ovo pišem sa mašine koja ima 200MHz P MMX, radi k'o bombona...

Jel to onda sa 128/256???? :lol: :lol:

Izgleda da vise ne radi k'o bombona, definitivno je zatajio :wink:
 
Ne fali toj mašini ništa,ako si ga kupio za dobru cenu,jer znate ono prvilo: cena/roba. Za svakodnevne stvari je super. :wink: Još ako imaš i neko ozvučenje,ili slično.... Dobro,to je nešto što nije toliko važno,ali čovek ked radi voli da šluša muziku.. Sa tim hoću da ukažem na to,da nisu samo giga herci i bajtovi važni, već kako se osećaš,kad sedneš ispred,i koliko je USER-FRIENDLY!!
 
Kornel:
Ne fali toj mašini ništa,ako si ga kupio za dobru cenu,jer znate ono prvilo: cena/roba. Za svakodnevne stvari je super. :wink: Još ako imaš i neko ozvučenje,ili slično.... Dobro,to je nešto što nije toliko važno,ali čovek ked radi voli da šluša muziku.. Sa tim hoću da ukažem na to,da nisu samo giga herci i bajtovi važni, već kako se osećaš,kad sedneš ispred,i koliko je USER-FRIENDLY!!
Komp sam povezao za Sony pojacalo 2x120W radi ok. A kom spajam postepeno deo po deo menjam je polakokad dodjem do para.
 
hard ti u sustini i ne treba veci.
tendencija je da sto manje podataka cuvas na hd, a sto vise backupovano.
jednom sam procitao negde da se korisnici racunara dele na one koji su vec izgubili bitne podatke i na one koji ce tek da izgube. tad sam bio u prvoj grupi, a evo me sad u drugoj :) i znam jos dosta primera.
hard ti treba za OS, instalirane programe, muziku koju slusas trenutno i filmove koje odgledas pa ili izbrises ili narezes...znaci dosta ti je :)
 
stormbringer:
hard ti u sustini i ne treba veci.
tendencija je da sto manje podataka cuvas na hd, a sto vise backupovano.
jednom sam procitao negde da se korisnici racunara dele na one koji su vec izgubili bitne podatke i na one koji ce tek da izgube. tad sam bio u prvoj grupi, a evo me sad u drugoj :) i znam jos dosta primera.
hard ti treba za OS, instalirane programe, muziku koju slusas trenutno i filmove koje odgledas pa ili izbrises ili narezes...znaci dosta ti je :)

ima i treca grupa a to su pametni ljudi koji zele komfor u radu!!! Sto ce reci svu muziku (oko 30 giga) drzim na hard disu jer mi je dosadilo da ubacujem, menjam i kopam po diskovima. Za svaki slucaj da nebih postao osoba iz prve grupe pravim rezervne kopije svega u slucaju da mi jedan od diskova pukne posto su vezani u raid.
sto se konfiguracije tice treba ti grafika nikako SE kod ati-a i nikako xt kod nvidie barton i nforce2 bi trebali da imaju napajanje bar 350 w posto tviojih trista ima cirka 250 i zbog o hard disku da i ne govorim sto ti treba ne samo da ti treba bar 80 GB zbog velicihe nego (ovo trebaju i drugi da zapamte) i zbog toga sto je to i potpuno druga generacija diskova... sve u svemu konfiguraciju ti je sklapao neko ko je totalni promasaj u kompijuterskom svetu.
to je moje misljenje koje je dobronamerno nisam zeleo nikome da solim pamet!!!
 
ima i treca grupa a to su pametni ljudi koji zele komfor u radu!!! Sto ce reci svu muziku (oko 30 giga) drzim na hard disu jer mi je dosadilo da ubacujem, menjam i kopam po diskovima. Za svaki slucaj da nebih postao osoba iz prve grupe pravim rezervne kopije svega u slucaju da mi jedan od diskova pukne posto su vezani u raid.
sto se konfiguracije tice treba ti grafika nikako SE kod ati-a i nikako xt kod nvidie barton i nforce2 bi trebali da imaju napajanje bar 350 w posto tviojih trista ima cirka 250 i zbog o hard disku da i ne govorim sto ti treba ne samo da ti treba bar 80 GB zbog velicihe nego (ovo trebaju i drugi da zapamte) i zbog toga sto je to i potpuno druga generacija diskova... sve u svemu konfiguraciju ti je sklapao neko ko je totalni promasaj u kompijuterskom svetu.
to je moje misljenje koje je dobronamerno nisam zeleo nikome da solim pamet!!![/quote]

Izvinite nea greskam pisao sam na brzinu i vidite sta se desilo!!!
 
sonne:
ima i treca grupa a to su pametni ljudi koji zele komfor u radu!!! Sto ce reci svu muziku (oko 30 giga) drzim na hard disu jer mi je dosadilo da ubacujem, menjam i kopam po diskovima. Za svaki slucaj da nebih postao osoba iz prve grupe pravim rezervne kopije svega u slucaju da mi jedan od diskova pukne posto su vezani u raid.
sto se konfiguracije tice treba ti grafika nikako SE kod ati-a i nikako xt kod nvidie barton i nforce2 bi trebali da imaju napajanje bar 350 w posto tviojih trista ima cirka 250 i zbog o hard disku da i ne govorim sto ti treba ne samo da ti treba bar 80 GB zbog velicihe nego (ovo trebaju i drugi da zapamte) i zbog toga sto je to i potpuno druga generacija diskova... sve u svemu konfiguraciju ti je sklapao neko ko je totalni promasaj u kompijuterskom svetu.
to je moje misljenje koje je dobronamerno nisam zeleo nikome da solim pamet!!!

Izvinite nea greskam pisao sam na brzinu i vidite sta se desilo!!![/quote]Konfiguraciju sklapam sam.I nisam u kompjuterskom svetu. Trenutno je konfiguracija ovakva tako da, kada dodjem do jos nekih para, sigurno cu poslusati neke od Vasih saveta.Hvala.
 

Back
Top