Ako je Prag u Istočnoj Evropi, kako je onda Beč na Zapadu?

Po čemu je recimo Grčka "zapadna zemlja", a mnogo je više balkanska od nas?

Па сваку земљу коју укључе у своје НЕОНАЦИСТИЧКЕ ТОКОВЕ одмах проглашавају СВОЈОМ тј "западном" - тако да њима ни географске одреднице страна света исток-запад-север-југ не значе ништа...
 
Па сваку земљу коју укључе у своје НЕОНАЦИСТИЧКЕ ТОКОВЕ одмах проглашавају СВОЈОМ тј "западном" - тако да њима ни географске одреднице страна света исток-запад-север-југ не значе ништа...

Malo si zamenio teze. Miloševićev režim je bio mnogo bliži nekim neonacističkim metodama obračuna sa neistomišljenicima (iznošenje zdravstvenih kartona nekih političara na uvid javnosti, progon studenata i učenika člana Otpora itd) nego oni koje nazivaš neonacistima.
 
Čitam nešto o simbolima, reprezentaciji i savremenim konvencijama, pa rekoh da vas nešto pitam. Do juče je Prag bio na istoku Evrope, danas je u centralnoj Evropi, a Beč je - iako po koordinatama istočnije od Praga - uvek bio na Zapadu Evrope? :rtfm:

Gde su tu logika i razum? :dash:

Kako to ljudi objašnjavaju sebi i drugima? :dontunderstand:

Pa i Grcka je zapad :D:D:D
 
Malo si zamenio teze. Miloševićev režim je bio mnogo bliži nekim neonacističkim metodama obračuna sa neistomišljenicima (iznošenje zdravstvenih kartona nekih političara na uvid javnosti, progon studenata i učenika člana Otpora itd) nego oni koje nazivaš neonacistima.

Navedi mi 5 clanova otpora i studenata koji su progonjeni:!:

Samo je Vuk najebo od svih lidera opozicije:!:
 
Čitam nešto o simbolima, reprezentaciji i savremenim konvencijama, pa rekoh da vas nešto pitam. Do juče je Prag bio na istoku Evrope, danas je u centralnoj Evropi, a Beč je - iako po koordinatama istočnije od Praga - uvek bio na Zapadu Evrope? :rtfm:

Gde su tu logika i razum? :dash:

Kako to ljudi objašnjavaju sebi i drugima? :dontunderstand:
pretpostavljam da potice iz perioda komunizma kada je ceska bila sa jedne strane politike (one istocne ruske) a austrija sa druge...
 
Bilo ih je na hiljade. Šta imam ja da ti navodim. Pa pola mog društva je bilo progonjeno.


E pa u loshem drustvu si onda bio:!::!:

Meni su smesni kad ovi iz LDP pricaju ja sam se borio protiv Slobe 20 godina, ispada da je jos 1988 on bio protiv.
Ili kad je jedan forumas rekao ja sam u osnovnoj skoli 90 organizovao protest.
Mnogo ste smesni:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:

Ne kazem da nije bilo progona, ali ti ga pretera.
Nista njima ne fali,sada ste preuzeli vodece uloge u drustvu pa sad vi progonite neistomishljenike:nono:
 
A zavisi kako gledas na mapu.

2i77s6e.jpg
 
Па сваку земљу коју укључе у своје НЕОНАЦИСТИЧКЕ ТОКОВЕ одмах проглашавају СВОЈОМ тј "западном" - тако да њима ни географске одреднице страна света исток-запад-север-југ не значе ништа...

naravno,vama su neke normalne vrednosti kao sto je EU neonacisticke ,a prave vrednosti su vam: ratovi,sankcije i izolacija.
 
Да, Србија је са својим панонским делом такође делимично централноевропска држава. Слично као и Хрватска, због Славоније и северне Хрватске.

А, колико знам, географски се и Беч и Праг увек сврставају у централну Европу. Праг може бити на истоку, а Беч на западу, једино у контексту хладноратовске поделе и друштвеног система и вредности, али то нема везе са географијом.

Ето, и једна Грчка у којој је 97% декларисаних православаца, и где Грчка православна црква има малтене статус државне религије, исто је тако део "запада". А ни латиницу не користе...
 
можда ће WEIS да преправља катастарске књиге Европе али Беч је одувек био запад,Чешка(Праг) је само у том периоду хладног рата био део "истока" због Варшавског пакта,мада то са Грчком није ништа необично они су одавно чланице ЕУ и НАТО,па и Бугари су део ЕУ па онда по аутоматизацији су део запада а пишу ћирилицом.Географски положај не значи много,колико чланство у "западним" организација и њихово котирање у свету.Варшава(Пољска) је мало "источније" од Београда(Србија) као и Букурешт(Румунија) па су те земље чланице ЕУ и самим тим се рачунају у "запад".
 
Poslednja izmena:

Back
Top