U PINK taksiju NE postoji sluzba izgubljeno nadjeno?!

Supica

Zainteresovan član
Poruka
136
Za neverovati!! U Pink taksiju postoji sluzba izgubljeno nadjeno, kao u GSP i drugim ustanovama. I naravno, kako je svuda u civilizovanom svetu.

Naime, u pomenutoj firmi ukoliko nesto izgubite, pozovete njihove ljubazne operatere, oni vam objasne da ne mozete doci u centralu po svoje izgubljne stvari jer je ulazak u centralu nemoguc.
Jedina mogucnost je da vam se predmet doveze po ceni na taksimetru koja vas blago receno iznenadi :roll: Vi naravno pojma nemate odakle taksista dolazi, zasto ne postoji minimum humanosti da se osoba obavesti i dodje po svoje stvari ukoliko mozda nije u mogucnosti da plati, nego stari sprski lopovski recept.
U mom slucaju u pitanju je bio licni dokument taksista je stigao za 8min, a cifra je bila srazmerna voznji od recimo 20 min, ali bitno je pitanje ukoliko je klijent u udaljenom delu grada ili je voznja bila cak medjugradska, koja je to kolicina bezobrazluka potrebna da se coveku naplati tako nesto.
Humanost 0!!! :thumbdown:

Konkretno u pitanju je bilo vozilo 988 Pink taksija mada je to nebitno, politika firme je takva - LOPOVSKA!!! Kada ih pitate kako je moguce da ne postoji sluzba izgubljeno-nadjeno, eto politika firme.... :nono: :twisted: :twisted: :twisted:
 
Supice, ja sam igrom slucaja radnik-vozac u Pink taksiju pa da ti odgovorim. Kao prvo, meni koji sam u Pinku od samog osnivanja je ZABRANJENO da dolazim u radio centar bas kao i ostalim kolegama tako da nemas ni razloga ni potrebe ni TI da dolazis. Kao drugo, budi srecna sto je taj kolega [sada ovde sl.br. 988] uopste i nasao taj tvoj dokumenat, jer, mogao je posle tebe da sedne bilo ko pozadi i da ga uzme. Kako tvoju licnu kartu tako i torbu, laptop, fotoaparat, novcanik, mobilni, zlatnu mindjusu......nebitno sta vredno. I da je to neka druga stranka uzela ti bi napala bas tog kolegu 988 ni krivog ni duznog a to se vrlo vrlo cesto desava i to ne samo u Pinku nego u svim ostalim udruzenjima [ja sam ih promenio 6-7]. Kao trece, niko nije duzan da cuva tvoje stvari osim TI sama. I zasto bi taj kolega 988 trosio vreme i gorivo [koje nije nimalo jeftino] da tebi donese l.k. koju si sama izgubila ? Covek je izasao da radi i najpostenije je da ako je vec nasao to sto je izgubljeno, da regularno naplati svoj dolazak do tebe. A gde se on trenutno nalazi dok ti skontas da si nesto izgubila........pa jok, cekace u tvom kraju da se javis, da ti bude blizu
Citat:
Humanost 0!!!

E kada bi ja ili kolega 988 videli da si nedajboze invalid, slepa, nepokretna ili sl SIGURNO 100 % ti NEBI naplatili dolazak. Mi iz Pinka nismo lopovi [kako ti kazes] nismo ni socijalna ustanova a ni budale. Pozdrav
 
Zaboga, posao tih ljudi (taxi vozača) je opasniji nego da radiš na građevini bez sigurnosne opreme (dakle na građevini u Srbiji :twisted:)
Uostalom, vekovima je pravilo da je stvar koju ljudi najskuplje plaćaju njihova sopstvena glupost i nemar. Ako je teško pobrinuti se da nosiš stvari tako da ih ne gubiš, onda kad god kreneš negde, izađeš odnekle ili šta-god-već, pregledaj da li su ti stvari tu. Nije teško i ne oduzima mnogo vremena.
 
Taj gore navedeni kolega veliki i savestan radnik i mnoooogo stranaka dnevno prodje kroz njegov auto. Politika Pink taksija kao i ostalih taksi udruzenja je da se eventualno nadjene stvari donose na adresu stranke ali da se ukljuci taksimetar kao da je i to voznja na poziv i zato je ruzno prozivati firmu. Tako je i u Taxibellu, Lux-u, Zutom......kod svih ista pravila. I verujem da ti je taj kolega za donosenje licne karte naplatio 200-400 din jer toliko u proseku iznosi jedna gradska voznja [zavisno gde je kolega trenutno bio kada si zvala centar]. Pozz
 
Taj gore navedeni kolega veliki i savestan radnik i mnoooogo stranaka dnevno prodje kroz njegov auto. Politika Pink taksija kao i ostalih taksi udruzenja je da se eventualno nadjene stvari donose na adresu stranke ali da se ukljuci taksimetar kao da je i to voznja na poziv i zato je ruzno prozivati firmu. Tako je i u Taxibellu, Lux-u, Zutom......kod svih ista pravila. I verujem da ti je taj kolega za donosenje licne karte naplatio 200-400 din jer toliko u proseku iznosi jedna gradska voznja [zavisno gde je kolega trenutno bio kada si zvala centar]. Pozz

UJEDNO ODGOVOR SVIMA:
TEMA je Zasto ne postoji sluzba izgubljeno nadjeno, a ne moral i etika taksista u bilo kom taksi udruzenju!!!
Prvo i prvo ja pljujem politiku firme, koja je na neki nacin javni gradski servis gde ne postoji sluzba u kojoj bi se izgubljene stvari ostavljale ukoliko se pronadju (ako ne nikom nista) i stranke po njih dolazile, kako je svuda u CIVILIZOVANOM SVETU!! Svaka firma tog kapaciteta ima takav deo, setor..nazovi kako hoces. O tome ja ovde ljudi pricam..ali ko zna kad cemo se mi tim principima i vrednostima nauciti :dontunderstand:
Drugo, u vezi cifre javljeno je da stize za 5 min...kazes da za gradsku voznju naplacujete 200-400 din sto mi je poznato, u mom slucaju je bilo 540 ali to je TOTALNO NEBITNA STVAR. A na popust je vozac 988 zaboravio. Nije ta konkretna cifra mnogo, ali nisi odgovorio na bitno pitanje sta da je neka dalja voznja ili ne daj Boze medjugradska u pitanju?? Strasno je da ljudi ne mogu da dodju po svoje stvari kao da treba da udjem u DB :lol:
A upravo time sto si rekao da niste budale, dokazujes moju tvrdnju HUMANOST 0!!
Popisujem
I za ljude koji nikada nista nisu izgubili, lako je tako pricati, ali za sve postoji prvi put...pa ce onda i vama neko soliti pamet :D
Poz i tebi, verovatno se necemo nikada sresti na tvom radnom mestu...antireklama je antireklama :bye:
 
Poslednja izmena:
I sa druge teme Beograd (u Srbija podforumu) da prenesem par postova da ne bi kuckala ponovo...

1. Original postavio JEROTIJE:
Najbolje je da odem na pumpu i da kazem da mi treba neko humanitarno gorivo da odvezem licnu kartu stranci koja ju je izgubila . Ok je da stranka ostavi npr broj telefona pa kada sam nekad u prolazu da je cimnem i da izadje da joj dam ali da idem npr sa Karaburme do Jerkovica da donesem l.k. o svom trosku......jedino ako sam odlepio. Ionako su nam cene male a dajemo i 20 % popusta na poziv i na ivici smo egzistencije. Niko ne zove Pink taxi zato sto smo mnogo simpaticni nego zato sto smo najposteniji i najpovoljniji. Samo, neki to nazalost zloupotrebljavaju

SUPICA: Ti izgled imas problem da shvatis poentu ove teme.

A poentu je lepo shvatila gazela: "Postoji neshto se zove "poslovni moral"...Sa istim bi svaki poslovni covek, koji cini deo upravljacke strukture morao da bude upoznat...On stiti i klijenta, ali i poslodavca (vlasnika)...Jer: ukoliko se vlasnik njega pridrzava musterija ce mu se ponovo vratiti...U suprotnom - pada ugled, a FIRMA GUBI NOVAC...."

A sta mislis o tome da klijent dodje do taksiste gde god se on nalazio? I ta solucija je glupa, ali pravednija...ostavlja mogucnost coveku bar da izabere...ta solucija nije ni ponudjena naravno! Nego vam je zinulo d..pe za 500-600 din!
 
Poslednja izmena:
Original postavio Goran 157

Pozdrav mom kolegi od TAXI-JA.

Jerotije nije valjda da ste tako"jaka " firma i spali na to da vam je i kancelarija u centru?
Pricam ti o tome kako taj deo funkcionise u svim drugim udruzenjima.
Nadjenu stvar ostavis u kancelariji i stranka moze da dodje svakim radnim danom u KANCELARIJU od 9-16h.

I jednostavno niko nece da vam "ometa " rad radio centra.Sta si se uhvatio toga da nemozi i da ni ti nikada nisi usao u radio centar takvestvari se zavrsavaju u kancelariji.
Pozdrav


SUPICA: E OVO JE ODGOVOR na moju temu!!! A ne ostale suvisne price koje su se rasprele ovde.
Znaci u drugim udruzenjima je to regulisano na civilizovan nacin.
Drugim recima PINK taksi izbegavati na dalje i ubuduce..to cu svakako preneti svima koje poznajem, a nadam se da ce se tema cuti i sire.
I ja se svakodnevno vozim taksijem i cela moja firma tako da su ovakve lekcije za nauk.
Pozz da Gorana, koji je shvatio u potpunosti poentu ove teme i problema.
Od sad tel u ruke i 9801
 
Poslednja izmena:
Zaboga, posao tih ljudi (taxi vozača) je opasniji nego da radiš na građevini bez sigurnosne opreme (dakle na građevini u Srbiji :twisted:)
Uostalom, vekovima je pravilo da je stvar koju ljudi najskuplje plaćaju njihova sopstvena glupost i nemar. Ako je teško pobrinuti se da nosiš stvari tako da ih ne gubiš, onda kad god kreneš negde, izađeš odnekle ili šta-god-već, pregledaj da li su ti stvari tu. Nije teško i ne oduzima mnogo vremena.

C c c eeee dragi, za sve postoji prvi put..a ako i kad ti se desi nadam se da ti nece drugi soliti pamet, kao sto ti lepo umes...
Da stvarno, glupost, neverovatno da ti nesto ispadne, prosto naucna fantastika, a pogotovo kad se zadesi situacija da u ruci drzis 300 stvari, firminih fascikli i dr. i punu zensku torbicu. Stvarno dobar savet od sad cu kad izlazim sa gomilom stvari jedno 5-10 min da proveravam da li je sve tu...papir po papir, jednu po jednu stvar, ali kad vec platim voznju :D :D :D smoricu sve vozace taksija hihihi...
koga zmija ujede i gustera se boji hehehe...
 
Nego vam je zinulo d..pe za 500-600 din!

--------------------------------------------------------------------------------
Supice, tebi je zinulo dupe za 500-600 din i zato si ovo objavila na svim forumima.
Od sad tel u ruke i 9801
Da, da, naslusao sam se ovakvih prica u zadnjih 11-12 godina koliko sam na taksiju. Zvali bi Vi 9801 bez problema ali 20 % je 20 % , Principi su jedno ali interes je drugo. Kad nismo davali popust dosta nam je pao posao ali sada je mnogo bolje. Cim sedne stranka u kola odmah mi prica kako je nasa stalna stranka, kako se samo sa nama vozi......a do juce dok nismo davali popust, slusao sam isti poziv, istu relaciju u ovim divljim udruzenjima Gold i Alfa. Zvacete Vi 9801 za one kratke relacije jer kod nas nemozete da dobijete vozilo za tekve voznje a za one duze voznje ipak stari dobri posteni 9803 Pink taxi jer, kao sto rekoh, 20 % je ipak 20 % a u Beogradskom koliko pise, toliko vadis [i castis]. Ima se-moze se [zbog principa]
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako je tamo negdje...jedino shto mogu da kazem na ovu temu....bila bi sretna da mi neko donese dokument i svakako bi ga chastila bez razmishljanja, tako da zbog 540 din, zaista ne bi propala, pa makar ne imala ni za leba...valjda zbog toga shto ne mislim da sam toliko vazna na ovoj planeti, pa da dobijam usluge dzaba...

...i onda bi neko rekao na ovo...pa, drugo je chastiti, drugo je kad ti kaze cifru bla bla...poznajuci okruzenje , znam da ima ljudi koji bi crkli da daju 1 dinar , iako uopshte nisu siromashni, ali bi im srce prepuklo verovatno za 2 din...nego bi smotali doneshenu stvar, pa josh se hvalili prijateljima kako su jeftino proshli , da nisu morali da troshe za prevoz da je uzmu....tako da onaj ko bi rachunao na varijantu chashcavanja, propao bi finansijski 100%

bash mi je bezveze napisati broj choveka koji ti je doneo dokument, pa ispade da je bolje da je rekao da je nije ni nashao

bez obzira shta je pravilo i kako bi trebalo da bude, ja bi vishe voljela da mi kaze cifru, nego da smishljam ...

a eto npr. jednom se dokachih sa jednom curom koja je radila kao sekretarica , pa je pokazivala mi parfeme koje je dobijala od ljudi kad se vrate sa sezonskog posla i podrazumevala je da je normalno da joj kupe neshto skupo...i chak se naljutila kad sam rekla...pa dobro, imash lepu platu, nisi im ti nashla posao, imaju oni i vaznijih ljudi od tebe u zivotu, zashto tebi da kupe bilo shta, da ti to smatrash pod obavezno? ,,A shto da ne kupe? ''Jer znam da dotichna nije se trzala za novchanik , kad je mogla nekim drugim ljudima iz svog zivota da kupi neshto, u znak zahvalnosti...paznje

Nema veze sa taksijem, ni sa ovom temom...samo sam htjela reci, kako se ne gleda kroz istu prizmu kad ti treba da otvorish novchanik i kad neko drugi treba da potroshi na tebe
 
Zvali bi Vi 9801 bez problema ali 20 % je 20 % , Principi su jedno ali interes je drugo.
ja se vozim redovno taksijem. i dok niste uveli glupi popust zvala sam iskljucivo PINK taksi.
poenta mog poziva, decko, nije da dobijem popust, nego da stignem negde kada ZURIM ili da ne moram da zaustavljam taksi vozilo na primer po pljusku na ulici, vec lepo pozovem...
(sto je i inace najcesce poenta pozivanja taksi vozila u BGDu).
ali, od kako ste uveli popust, poziv vasim operaterima traje po 5-6 minuta, da bi mi na kraju rekli da nemaju slobodno vozilo :( :( :(
tako da vise pink uopste ni ne zovem...


p.s. sto se tice ovih 540 dinara, to je nocna voznja od vrha mirijeva do trga republike... pitam se gde supica zivi kada je taksi kostao toliko... i nije rec o stipsarluku, svako ko se vozi taksijem zna koliko daleko moze da se odveze za ove pare po danu.
 
Poslednja izmena:
Popust je glup, ali za kako koga. Neko nece da izadje iz kola dok ne uzme zadnjih 5 dinara a dok drugi ne da ne uzimaju popust, nego caste i preko onoga sto je otkucao taksimetar uz reci "hvala sto ste dosli". Ima nas raznih. Od kad smo uveli taj glupi popust imamo puuuuuuno vise posla tako da kada zovete taxi morate duze i da cekate ali evo jednog saveta : ako zovete sa mob-a negde iz grada onda pozovite direktno 065/488-99-77 i bicete prvi kome ce voznja da se preda ili posaljite sms na broj 5353 i u sms-u navedite gde se nalazite i dokle idete. Poruka moze nekad i da zakazni [zbog Telekoma] ali na ovaj gore broj ste uvek prvi. Inace, u centru rade iskusne dispecerke koje nemaju vremena glavu da dignu [18 tel linija] ali kada ima posla onda ne pomazu ni kozne gace. Pozz
 
Original postavio Goran 157

Pozdrav mom kolegi od TAXI-JA.

Jerotije nije valjda da ste tako"jaka " firma i spali na to da vam je i kancelarija u centru?
Pricam ti o tome kako taj deo funkcionise u svim drugim udruzenjima.
Nadjenu stvar ostavis u kancelariji i stranka moze da dodje svakim radnim danom u KANCELARIJU od 9-16h.

I jednostavno niko nece da vam "ometa " rad radio centra.Sta si se uhvatio toga da nemozi i da ni ti nikada nisi usao u radio centar takvestvari se zavrsavaju u kancelariji.
Pozdrav


SUPICA: E OVO JE ODGOVOR na moju temu!!! A ne ostale suvisne price koje su se rasprele ovde.
Znaci u drugim udruzenjima je to regulisano na civilizovan nacin.
Drugim recima PINK taksi izbegavati na dalje i ubuduce..to cu svakako preneti svima koje poznajem, a nadam se da ce se tema cuti i sire.
I ja se svakodnevno vozim taksijem i cela moja firma tako da su ovakve lekcije za nauk.
Pozz da Gorana, koji je shvatio u potpunosti poentu ove teme i problema.
Od sad tel u ruke i 9801

Da ponovim, ovo je poenta teme...
 
Mislim da je poenta ove teme totalno promasena narocito od strane jerotija. Ocigledno je da je coveku toliko stalo do para da samo o tome misli i govori. NON STOP se covek izjasnjava o tome kako ljude treba castiti, i povrh svega proziva svoje musterije jer smatra da su jadni i da se ciganisu za 20% popusta. Decko da ti nije tih ljudi koje prozivas ti ne bi imao posla, kako si i sam rekao. Niste uveli popust zbog musterija nego da spasite svoje dupe jer vam je opadao posao. Sto dokazuje da vas ne interesuju klijenti a ponavljam od njih zavisite.
Sto nas vraca na politiku firme koja i ne moze da bude bolja kad ima ovakve zaposlene.
Zbog ljudi kao sto si TI, taxsisti su na losem glasu u gradu i stvarno ti je bolje da cutis i da ne zakopavas kolege vise.
 
povrh svega proziva svoje musterije jer smatra da su jadni i da se ciganisu za 20% popusta.
a evo ti odgovora ali NE od mene. Citiram musteriju :
ja se vozim redovno taksijem. i dok niste uveli glupi popust zvala sam iskljucivo PINK taksi.
poenta mog poziva, decko, nije da dobijem popust, nego da stignem negde kada ZURIM ili da ne moram da zaustavljam taksi vozilo na primer po pljusku na ulici, vec lepo pozovem
a ti pises samo da bi nesto pisao. Pozz
 
E moj jadni jerotije ti si toliko glup da jadan ne mozes da uhvatis poentu
Zao je i meni sto sam glup pa nemogu da "uhvatim" poentu ovog piskaranja. Mozes li KONKRETNO da mi kazes u cemu je poenta, dali 400-500 din, sta to treba da mi se kaze [ja kao neznam] ? Ti si [vidim] mnooooogo pametan pa mi reci jer ja sam jos mlad, zelen i ucim se. Pozz
 
Poslednja izmena:

Back
Top