Pilule za kontracepciju??

Kupuju se bez recepta i kostale su oko 80 dinara Legravan. Ne znam koliko su sada.
E sada, ipak bi trebalo otici kod ginekologa da urade analizu krvi i da ti kazu koje bi pilule trebalo da uzimas i koliko dugo... bla-bla... naprica ona meni tamo svasta, ali mi ubrzo nisu ni trebale, pa nisam ih ni uzimala.
Sve u svemu ne treba se igrati sa pilulama, jer ipak uticu na hormone.
 
Bez apotekara i ostalih... Danasnji kontraceptivi su izuzetno dobri preparati i preve se sa minimalnim dozama aktivnih supstanci (uglavnom sintetske zamene za prirodne hormone). Nisu 80 dinara kao sto je neko naveo (mozda 800!) i mogu da se kupe u slobodnoj prodaji. Kao i sa upotrebom bilo kog drugog leka, valjalo bi imati i misljenje nekog od mojih kolega, specijalista. Hormonski kontraceptivi imaju i neka ozbiljna nezeljena dejstva (tromboze vena, npr.), ali i mnoge korisne efekte van kontracepcije. Neka je tvoja lepsa polovina ne koristi duze od 5 meseci uzastopno i neka ih ne koristi ako ima manje od 2-3 ginekoloske godine (vreme od prve menstruacije). I to je otprilike sve. Ako te nesto zanima, pisi...
BYE! :wink:
 
Sve u svemu, relativno su jeftine... Obicno kostaju izmedju (samo da preracunam u dinare) stotinjak i 400-450 dinara...
Najbolje je da ginekolog odredi koja vrsta tableta odredjenoj osobi najvise odgovara...
I jeste malo smor sto se mora voditi racuna da se svaki dan popije tabletica, ali isplati se...
 

Back
Top