neka razmisljanja...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma nisu tripovi, prosto povrediš osobu i osećaš se ko stoka....ne možeš ko čovek da se izviniš jer to nije za izvinjavanje, u suštini ništa loše ne uradiš, a opet nekoga boli....eto zato je ta rečenica bila....mislim ta sa umiranjem.....

da.......griza savesti.............al nemo' samo ko u "cinovnikova smrt"da umresh bogz toga.......to je stvarno strashno........................

@tema:e'o sad razmishljam o nekom nashem generalu shto su mu ovom ratu(za vreme kog je vecina nas rodjena)nogu odsekli sekirom i natarali ga da pojede(nogu,ne sekiru)...................jadan covek..............i cerka mu je umrla............mislim i druga.........e to je zestok bedak,a ne ovo!:sad2:
 
u svojih 14 godina, kada se sve sabere, malo toga sam uradila:
-naucila sam da sviram klavir
-naucila sam da portretisem grafitom
-naucila sam da se ophodim prema ljudima
-naucila sam da igram balet

i to je to.
a to je ono cega se bojim.
da necu ostvariti sve svoje zelje. da necu imati mogucnost da ostvarim sve svoje zelje. zelim da proputujem svet, zelim da naucim strane jezike i upoznam druge kulture. zelim da budem slobodna i srecna.
a ono sto ne zelim jeste da ne ostvarim te svoje snove. plasim se , kada me stigne seda kosa, da necu imati cega da se secam.
retki su ljudi koji ostvaruju snove u ovom sistemu. ponekad zelim da isplivam i da izadjem iz svega ovoga. ali, sta me tamo ocekuje?
imam utisak da me tamo ocekuje jedno veliko nista. veliko nista.

i to su pitanja koja me proganjaju svaki dan. koja me muce svaki dan. a ja zelim da pokrijem glavu jastukom i da se iskljucim iz ove farse koju zovem zivot.
 
confused0071.gif
 
:lol: a onda ok.
za tebe: study now.

:P

Za mene: party always, study during the brakes in partying. :)

E stvarno bih odgovorila na temu, al kao sto rekoh na prethodnoj... prolazim kroz takav period i dok ne rascistim sa sobom ne mogu da odgovoram drugima
 
Zadovoljna sam time sto sam neke svoje ciljeve ostvarila,a za koja sam mislila da su teski,makar na pocetku,i da ja to ne mogu.Mnogi dogadjaji za koje mislimo u tenutku da su npr. najsmesnija,najvaznija...uvek ce biti jos takvih,a ove vec pocnemo da i zaboravljamo,dok se drugi mnoze:P.Zivot ne moze da stane u 2h,jednostavno i neko ko misli da ima "dosadan" zivot,ima cime da se pohvali.
Stvari pozaboravljamo;)Veruj mi,probaj ovo:Uzmi album sa starim slikama.Tu je samo JEDAN deo tvog zivota,cisto tako upamcen jednim obojenim papirom.Pogledaj neke skorije slike.Da li mozes da se setis gde si bila,zasto si bila,kako je bilo,sta si pricala,kako si se i da li si se promenila...?
Uzivaj u njenim carima,ali pusti reku da tece.
Nije stvar u tome cega ces se secati.Nemoj da razmisljas o takvoj vrsti buducnosti.Kao:Trebas da ides na put.Kazes:"To!!!",kasnije se zamislis:"Sta je car u tome sto cu videti neki grad,koji cu mozda jedini put videti,potrositi pare...a i vreme".Nije fora u tome,proziviiiiiii zivot.Potrudi se da ti svaki trenutak bude onakav kakav ti zelis da bude.Menjaj sebi raspolozenje,igraj se stvarima,radi ono sto mislis da je zabavno,iako ti (sigurno) nije jedan od poslednjih trenutaka.

zasto bi trazili svrhu zivota, kad imamo zivot??Svrha zivota je da ga posteno prozivis.
zasto se nervirati kad ce i onako to proci?To mi je poslednjih godinu dana na umu,dobro je,jer te nekako "drzi".
zasto ne okrenuti prolaznost u nasu korist?A stvarno,zasto ne?
zasto brinuti kad nista necemo promjeniti?Delimicno tacno.
zasto se ne opustiti i uzivati u onome sto imamo?Uzivaj dok imas,trudi se da dobijes ono sto zelis.

zasto ostavljati trag na pjesku kad ce ga vjetar oduvati?Radi sadasnjeg osecaja.
zasto graditi uspomene kad ce nestati?Neke ce nam ostati.
zasto plakati kad niko ne cuje?A zasto plakati da bi neko cuo?
zasto procitati knjigu koja nije lektira koju neko nece ocjeniti, za koju nam neko nece reci bravo, za koju niko nece znati?Da bi obogatili sebe kao licnosti,zavisi koliko je knjiga vredna.
zasto pokusavati kad znamo da necemo uspjeti?Neke stvari su stvarno nemoguce,ali najbolje se truditi da uradis ono sto mozes,i za sta mozes da se trudis.
zasto traziti kad ne znamo da li postoji, kad znamo da necemo naci?
zasto uvijek traziti nesto vise, nesto iznad, nesto jace, tragati izvan nasih frekvencija, traziti u prostoru koji samo mi ne vidimo..igrati se corave bake ne nzajuci imena igraca, ne znajuci pravila?
Da bi upoznali sebe,druge stvari,i prosirili sopstvene granice.

i da, tesko je prihvatiti da zvijezde ne ispunjavaju zelje, da suze su samo proizvod zljezda, da sjaj u ocima drage osobe je odsjaj ulicne lampe, da srce je samo organ, da snovi su samo slike koje nastaju pod uticajem podsvijesti, da su samo plod nase maste....zar onda nije lakse ne prihvatiti to...?
Nije,lakse je verovati u te stvari,takav je svet.
Zivi svoj zivot,ne mari za sitnice,za tebe treba da si ti velika stvar,a druge stvari sitnice.
 
ovo je definitivno za pdf filozofija....a za to sta si postigao to se bre ne pita u 15-16-17 godina....tad trebas da stvaras....i tu jos par pitanja....da ne izvlacim sad....izgradis licnost....pa svoj zivot urezes svoja pravila svoje principe i prema njima se orijentises u zivotu....nadjes svoj neki cilj u zivotu i ostvaris to izgradis porodicu svoju decu ispravis na pravi put....ziziv i izivis svoj zivot....ovo je nekako moje misljenje....a sad ***....
 
Poslednja izmena:
zasto bi trazili svrhu zivota, kad imamo zivot??Jer svrha zhivota,usmerava zhivot.
zasto se nervirati kad ce i onako to proci?Zato shto smo ljudi,i chovek nie chovek ako se ne nervira,ili ne iznervira barem jednom u zhivotu.To nam je u prirodi .
zasto se ne opustiti i uzivati u onome sto imamo?Treba uzhivati dok se ima,ali se ne toliko opustiti da bi sachuvali to shto imamo .


zasto graditi uspomene kad ce nestati?Ako ti zhelish nestacje. (fig.)
zasto plakati kad niko ne cuje?Zbog chega bi neko trebao da chuje,mada zavisi od situacije .
zasto procitati knjigu koja nije lektira koju neko nece ocjeniti, za koju nam neko nece reci bravo, za koju niko nece znati?Zhivot je vredniji onda. A iz svake knjige sigurno cjemo nekad upotrebiti barem po 3 rechenice..
zasto pokusavati kad znamo da necemo uspjeti?Da se posle ne bi kajali,owako smo barem pokushali,a sad ako ne uspemo.. Zhivot ide dalje..
zasto traziti kad ne znamo da li postoji, kad znamo da necemo naci?
zasto uvijek traziti nesto vise, nesto iznad, nesto jace, tragati izvan nasih frekvencija, traziti u prostoru koji samo mi ne vidimo..igrati se corave bake ne nzajuci imena igraca, ne znajuci pravila? time upoznajes sebe i tezhish ka nechemu,trazhish pravi put ..
 
Ne mogu a da u ovom slucaju ne citiram Marchela. Znam da mnogi od vas svasta misle o njemu, o njegovoj muzici, ali vas molim unapred da ne krenete s paljbom, vec da se samo makar na tren zamislite nad ovim recima ....

Nagonski gristi za svoje, zivotinja u chauri choveka.
Otkucaji snare-a. Otkucaji srca shto smera
da kad dobije svojih 5 minuta, oni traju barem sat,
kad se film zivota odmota, to bude film za Oskara.
Onda si opet sam. I tad kad nastupi osama,
dodje ti da k o Bin Laden prospesh bombe po govnima.
Onoshto stvarno terorishe su klishe i dosada,
ta lica prosta a opasna s filozofijom zlatnog proseka:
Ni levo ni desno, onako pederski diskretno
da sve bude mirno i lepo,rajski mediokritetno......

.........a i ja sam bio sisa - nije da nisam: secam se niza
dana bez elana, kad mi je sve bilo - nishta,
ona klinachka kriza kad zivot, k o fol, nema smisla
-ti se drukchije obuchesh, al faca ostaje ista..

A onda,shvatish-nisi bistar ako sve to samo prichash!
Vecina samo zeva i prima.. bash kao pichka.
Jedino shto ce ti pasti s neba jesu sneg i kisha.
Vuci dupe napolje! Zauzmi polozaj vojnika! ........

..........Sam svoj kofer - sam svoj shofer, moje stope kroje strofe,
horizont je premalen za moje snove!
..a ti, druze, spremi prtljag vec sada:
s druge strane vrata cheka svashta. Zazmuri. Korachaj...
Korachaj...
 
Ne mogu a da u ovom slucaju ne citiram Marchela. Znam da mnogi od vas svasta misle o njemu, o njegovoj muzici, ali vas molim unapred da ne krenete s paljbom, vec da se samo makar na tren zamislite nad ovim recima ....

Nagonski gristi za svoje, zivotinja u chauri choveka.
Otkucaji snare-a. Otkucaji srca shto smera
da kad dobije svojih 5 minuta, oni traju barem sat,
kad se film zivota odmota, to bude film za Oskara.
Onda si opet sam. I tad kad nastupi osama,
dodje ti da k o Bin Laden prospesh bombe po govnima.
Onoshto stvarno terorishe su klishe i dosada,
ta lica prosta a opasna s filozofijom zlatnog proseka:
Ni levo ni desno, onako pederski diskretno
da sve bude mirno i lepo,rajski mediokritetno......

.........a i ja sam bio sisa - nije da nisam: secam se niza
dana bez elana, kad mi je sve bilo - nishta,
ona klinachka kriza kad zivot, k o fol, nema smisla
-ti se drukchije obuchesh, al faca ostaje ista..

A onda,shvatish-nisi bistar ako sve to samo prichash!
Vecina samo zeva i prima.. bash kao pichka.
Jedino shto ce ti pasti s neba jesu sneg i kisha.
Vuci dupe napolje! Zauzmi polozaj vojnika! ........

..........Sam svoj kofer - sam svoj shofer, moje stope kroje strofe,
horizont je premalen za moje snove!
..a ti, druze, spremi prtljag vec sada:
s druge strane vrata cheka svashta. Zazmuri. Korachaj...
Korachaj...

Car.....Mada se zezno sa Puzzle shock....
 
Bezveze mi je pitanje-Sto raditi sve,kad ce nestati ionako?

Imas zivot,koji tek pocinje.Iz toga sledi da ,ako si vec ziva i zdrava,da taj zivot treba da iskoristis sto vise i bolje,ispunis ga stvarima koje te cine srecnom.

Jer, tek onda,ako nije tako,pitas se ima li smisla ziveti.

A da bi se to pitala i procenjivala sav svoj zivot,njegov smisao i poentu i vrednost, jos uvek si suvise mlada,kao i svi mi,koje tek ceka gooomila problema,i lepih stvari!

Treba da prodje jos godina,.a da bismo nekad ,u buducnosti,imali o cemu da pricamo,treba da gledamo da prozivimo svoju mladost,i zivot.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top