Pitanje za sve

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako nisam od onih što se predaje, postavljam pitanje za sve :
KAKO IZAĆI NA KRAJ SA POSTOJEĆIM POLITIČARIMA , UVOZNIČKIM LOBIJIMA ,
TAJKUNIMA , NEZAPOSLENOŠĆU , NEMAŠTINOM ?

Увозничке лобије-читај разарање привреде , тајкуне, поскупљења... је увео искључиво ДОС

24 септембра 2000 са 18 година сам гласао против тога што нам се сада догађа и тиме се поносим
 
kakvi ljudi?
tirani? :whistling:
ili možda uzurpatori?
a ako ne to, onda nam je neophodan neko ko će preuzeti dobročiniteljski na sebe sav teret jedne države, čitaj - neko ko će preuzeti svu vlast, svu moć, sve živote ljudi u svoje ruke.
kad bolje razmislim, ti si rekao da nam je potreban diktator.:mrgreen:

Posmatras, stvari van istorijskog i geografskog konteksta.......
Nije identicna situacija, u Spaniji tridesetih XX veka, i Srbiji na pocetku treceg milenijuma, a nije ni u svetu.....

Mediteranske zemlje poput Italije, Portugala, Spanije i Grcke, iako u novije vreme nisu se istakle sa nekom prevelikom demokratijom i ekonomskim prosperitetom (kao npr. Belgija) su imale tu srecu, a mnoge okolnosti su im isle u prilog da ne budu zahvacene komunizmom....

A jesu one imale i vojne hunte, i totalitarne, klerikalne i profasiticke rezime to niko ne spori....Ali posle njih je ostala relativno stabilna drzava koja se nije urusila (poput SFRJ), i koje su za veoma kratko vreme krenule ka ekonomskom prosperitetu, liberalizaciji i demokratizaciji i znamo gde su te drzave danas...

Ja sam pre aludirao na Frankovu mudru spoljnu politiku i drzavotvornost (jer se ostro suprotstavio baskiskijskim i katalonskim separatistickim pokretima, koji su imali podrsku levicarskih snaga)...A kult licnosti koji je izgradjivao u Spaniji me ne zanima, sigurno je imao veliku podrsku u mnogim slojevima spanskog drustva cim je toliko opstao na vlasti.....Nije bio jedini ni najgori primer u svetu.....

Mi jednostavno nemamo kompas, tumaramo u besmislenim pricama...
Posle Franka je barem ostala Spanija, posle ovih bojim se nece ostati nista....
 
Poslednja izmena:
Al' si naš'o pravi uzor. :roll: :roll:

Dobro, onda Dvajt Ajzenhauer..... je li moze on......Bio je predsednik najvece svetske sile i nije bio diktator.....:roll:

29z9dhw.jpg
 
Njega ne cenim....Svaku licnost treba posmatrati u vremenskom kontekstu u kom je delovala.....Da nije bilo Franka verovatno ne bi bilo ni Spanije u ovom obliku, da je pustio one crvene divljake, ojacane sa raznim olosom koji se dovukao iz drugih zemlja da divljaju po njoj....

Teska vremena traze teske odluke

Mudro je iskoristio pomoc nacista da se obracuna sa crvenima, a u WW2, se drzao neutralno i nije zeleo da veze Spaniju za gubitnike......., a nikad sebi nije dozvolio da ima lose odnose sa USA, Francuzima, Britancima

Sve sto je uradio, uradio je za dobrobit Spanije...

Ja nisam rekao da nam je potreban diktator, nego takvi ljudi.....
nisam sigurna da li se slazem sa tobom jer nije ni taj franco nista dobro doneo spaniji, mada moram da priznam da je ovo veoma zanimljiv nacin posmatranja situacije...iskreno nikad nisam razmisljala u ovom pravcu,ali me je ovaj tvoj stav bacio u dilemu...i u opste nije nemoguce da si u pravu kad krene da se razmatra sbbkbb...:confused:
 
Kako nisam od onih što se predaje, postavljam pitanje za sve :
KAKO IZAĆI NA KRAJ SA POSTOJEĆIM POLITIČARIMA , UVOZNIČKIM LOBIJIMA ,
TAJKUNIMA , NEZAPOSLENOŠĆU , NEMAŠTINOM ?

*Petim Oktobrom* ali ne MENTORISANIM ili UVOZNIČKIM radi sticanja *TROGLAVE KAPICE* ili titule -VAZALA-da ne kažem *praziluka u virećem stanju iz unutrašnjih dubina naredbodavaca* ,,,,,,već na čisto NARODNI NAČIN.....ili unikatno SRPSKI DOMAĆI RUČNI RAD..........jednostavno za izvođače *radova* a komplikovano za one na kojima se *radovi* izvode..............:think:
 
Posmatras, stvari van istorijskog i geografskog konteksta.......
Nije identicna situacija, u Spaniji tridesetih XX veka, i Srbiji na pocetku treceg milenijuma, a nije ni u svetu.....

Mediteranske zemlje poput Italije, Portugala, Spanije i Grcke, iako u novije vreme nisu se istakle sa nekom prevelikom demokratijom i ekonomskim prosperitetom (kao npr. Belgija) su imale tu srecu, a mnoge okolnosti su im isle u prilog da ne budu zahvacene komunizmom....

A jesu one imale i vojne hunte, i totalitarne, klerikalne i profasiticke rezime to niko ne spori....Ali posle njih je ostala relativno stabilna drzava koja se nije urusila (poput SFRJ), i koje su za veoma kratko vreme krenule ka ekonomskom prosperitetu, liberalizaciji i demokratizaciji i znamo gde su te drzave danas...

Ja sam pre aludirao na Frankovu mudru spoljnu politiku i drzavotvornost (jer se ostro suprotstavio baskiskijskim i katalonskim separatistickim pokretima, koji su imali podrsku levicarskih snaga)...

Mi jednostavno nemamo kompas, tumaramo u besmislenim pricama...
Posle Franka je barem ostala Spanija, posle ovih bojim se nece ostati nista....

misliš na Španiju, Portugal, Grčku 30tih, 40tih?
pa, Španija nije zahvaćena komunizmom zahvaljujući Franku i Hitleru, a Grčka (posle rata) zahvaljujući intervenciji Amerike. u tome je ta "sreća". danas su se ubili od prosperiteta sa štrajkovima svaki drugi dan, puni su levičara ko šipak (što pokazuje čemu su bliži) a pri ovakvom razvoju situacije i ovom globalnom razvoju snaga, bliži su u budućnosti Trećem svetu nego Prvom.

španski komunisti i anarhisti nisu bili separatistički pokreti u smislu današnjih separatista na tim prostorima koji su desničari, dok su ovi prvi bili levičari, naravno. ne znam kako su im mogli davati podršku, kad je recimo ETA osnovana tek 1950. i neke?

ne znam, ako se ti diviš tome što je neka desničarska budaletina kakvih je pun svet lizao dupe USA i Zapadu i usput ubijao i rasturao svoj narod (unutrašnji neprijatelji), sve zarad države, onda OK. to je dobro za državu, jest da "malo" ljudi propište, al ajde.:whistling:
ja ne merim politiku po pitanju dobrobiti za državu, već za ljude. a to su, verovali ili ne, suprostavljeni pojmovi.
 
*Petim Oktobrom* ali ne MENTORISANIM ili UVOZNIČKIM radi sticanja *TROGLAVE KAPICE* ili titule -VAZALA-da ne kažem *praziluka u virećem stanju iz unutrašnjih dubina naredbodavaca* ,,,,,,već na čisto NARODNI NAČIN.....ili unikatno SRPSKI DOMAĆI RUČNI RAD..........jednostavno za izvođače *radova* a komplikovano za one na kojima se *radovi* izvode..............:think:


Тачно, 5. октобар је био управо то , ЦИА пуч

п.с. народ је преглуп да се организује
 
španski komunisti i anarhisti nisu bili separatistički pokreti u smislu današnjih separatista na tim prostorima koji su desničari, dok su ovi prvi bili levičari, naravno. ne znam kako su im mogli davati podršku, kad je recimo ETA osnovana tek 1950. i neke?

Ako ti mislis da su se i Baskiji i Kataloniji pojavile separatisticke tendencije tek 1950, onda ne znam sta da ti kazem....
Naravno da su komuisti trazili uporiste u borbi protiv centralnih vlasti u takvim pokretima, od Kraljevine Jugoslavije, preko Ruske carevine, pa do Spanijie....

Cak...

The Republic offered political autonomy to the Basque Country, Catalonia and Galicia and gave voting rights to women.

To ti dodje kao SAP Kosovo u SR Srbiji......Kuda to vodi svi znamo (davanje prava glasa zenama smatram pozitivnom tekovinom, ali ekstremno katolicka i tradicionalna Spanija u to vreme i nije bas prihvatala to lako)

ne znam, ako se ti diviš tome što je neka desničarska budaletina kakvih je pun svet lizao dupe USA i Zapadu i usput ubijao i rasturao svoj narod (unutrašnji neprijatelji), sve zarad države, onda OK. to je dobro za državu, jest da "malo" ljudi propište, al ajde.:whistling:
ja ne merim politiku po pitanju dobrobiti za državu, već za ljude. a to su, verovali ili ne, suprostavljeni pojmovi.

Franko jeste bio diktator, i jeste se surovo obracunavao sa komunistima i svojom politickom opozicijom
Ali takva su bila mnoga drustva bez neke vece demoktarske tradicijie, koje nisu bile u mogucnosti da izgrade jake drzavne institucije poput parlamenta, manje-vise neyavisnog sudstva itd.. gde su politicke frakcije klizile u ekstremizam bilo levi ili desni.....Tako nesto nije zahvatilo npr. Francusku, USA, Belgiju....u tom periodu....

Kao sto rekoh lepo je stvari posmatrati van istorijskog konteksta, a to nam ne govori nista....Ja se s tobom jednostavno ideoloski ne slazem i tu nema nikakve rasprave......
Ponekad se ''lize bulja i USA i Zapadu'' za dobrobit i drzave i naroda.......I dobrobit drzave i naroda ne razdvajam, vec to je po meni ide zajednicki...

Za mene su i Milan Stojadinovic i knez Pavle bili mudri politicari, i Milos Obrenovic, i Stefan Lazarevic, a svi oni su u odredjenom periodu morali da kleknu pred nekim silnikom i osvajacem....
 
Poslednja izmena:
[B:
Dikan;6789261[/B]
Ja sam pre aludirao na Frankovu mudru spoljnu politiku i drzavotvornost (jer se ostro suprotstavio baskiskijskim i katalonskim separatistickim pokretima, koji su imali podrsku levicarskih snaga)....

A danas su te separatističke snage jače no ikad, znači, gušenjem Franko ih je zapravo samo - jačao. Prema tome, o kakvoj "mudroj politici" se može govoriti? Uostalom, svega toga ne bi bilo i bez podrške velikih sila. A uz sve ne treba zaboraviti sam početak, Franko je oborio LEGALNO IZABRANU vlast, i gurnuo zemlju u građanski rat...


sigurno je imao veliku podrsku u mnogim slojevima spanskog drustva cim je toliko opstao na vlasti.....Nije bio jedini ni najgori primer u svetu.....
Da, "podršku", kao svi diktatori.

Mi jednostavno nemamo kompas, tumaramo u besmislenim pricama...
A ovo je, na žalost, tačno, nemamo koncepcija, ljudi u politici, možda u eliti uopšte, koji bi videli malo dalje.

Posle Franka je barem ostala Spanija, posle ovih bojim se nece ostati nista...
Pa, dobro, jeste, ostale su neke osnove nekakvog relativno sređenog, utvrđenog sistema. Kažem, ne treba zaboraviti da je Franko imao pomoć i podršku i spolja. Ali, zapravo, tek ulaskom Španije u EU, POSLE Franka, znači, počelo je istinsko poboljšanje.
 
@ dikan: čekaj vamo, u španskom građanskom ratu su se borili odvojeno frankovci, anarhisti i komunisti/staljinisti. svi protiv svih. anarhistička ideologija se zasniva na konfederacijama, a to nije nacionalistički separatizam. autoritativni komunisti jesu državotvorni, da su oni pobedili, napravili bi isto što i Franko, samo sa levim umesto desnim predznakom. nacionalističkog separatizma tu nije bilo, kolko ja znam. osim toga, autonomija neke oblasti ne mora da znači da će se desiti ono što i sa Kosovom kod nas. odakle je to što si citirao? kome to pripada?

slažem se da nema neke posebne rasprave u vezi dijametralno suprotnih ideologija. možemo se ubeđivati do prekosutra, al ja neću moći poverovati da država i ekonomija danas služe ljudima, upravo obratno, te dve stvari ljude svode na baterije koje hrane te i nehumane sisteme koje služe bogatoj i moćnoj manjini, dok ostalima padaju mrve.
a ni ja te ne bih mogao ubediti u to. (:
 
@ dikan: čekaj vamo, u španskom građanskom ratu su se borili odvojeno frankovci, anarhisti i komunisti/staljinisti. svi protiv svih. anarhistička ideologija se zasniva na konfederacijama, a to nije nacionalistički separatizam. autoritativni komunisti jesu državotvorni, da su oni pobedili, napravili bi isto što i Franko, samo sa levim umesto desnim predznakom. nacionalističkog separatizma tu nije bilo,

Da, ali mnogi od onih koji su podrzali Republiku videli su u tome neke svoje interese koji jesu bili separatisticki

kolko ja znam. osim toga, autonomija neke oblasti ne mora da znači da će se desiti ono što i sa Kosovom kod nas. odakle je to što si citirao? kome to pripada?
Naravno da ne mora, ali u postkomunistickim drustvima obicno dolazi do raspada drzava, a cesto i do gradjanskih ratova...
Odavde sam prekopirao...
http://en.wikipedia.org/wiki/Spain

Ti regioni danas imaju autonomiju, ali ne kao izraz politikanstva komunisticke partije, vec kao izraz demokratizacije drustva...u postfrankovskoj eri u Spaniji
 
Poslednja izmena:
vuda

KAKO IZAĆI NA KRAJ SA POSTOJEĆIM:

POLITIČARIMA-ignoriši
UVOZNIČKIM LOBIJIMA-bojkotuj
TAJKUNIMA-sklanjaj se s puta
NEZAPOSLENOŠĆU-radi nešto
NEMAŠTINOM-radi nešto, isplativo

PS Nabrojani elementi su samo delić problema...Pozz;)
 
Ne obracati paznju...I gledati svoj zivot...

I nije mi jasno sta ljudi imaju protiv politicara,i ja a i svako da ima tu prilku brate krao bi za sebe i svoju porodicu


Kako mozes uopste ovako nesto da izavis javno?

Znaci ti bukvalno opravdavas to sto nam rasprodaju i unistavaju drzavu na svaki moguci nacin, sve pare dele izmedju sebe, a narod nema leba da jede!

Ja razumem kad neko stvarno nema leba da jede pa ukrade jer mora nekako da prehrani porodicu... to jos i mogu da razumem. Ali ovde se ne kradu vekna-dve hleba da neko nebi ostao praznog stomaka, ovde se kradu milijarde i milijarde dinara, eura, dolara! Zar je to potrebno jednoj prodici da prezivi?!

Treba da te je sramota sto si ovako nesto izjavila i sto uopste razmisljas na ovaj nacin...

Dok ljudi budu ovako razmisljali, uvek cemo biti u Go**ima u kakvim smo i sad...
 
Poslednja izmena:
LJUDI STA JE OVO ?
ILI DOBRO ZIVIMO , ILI SMO POSTALI ZOMBIJI ?!

Ima li ko , ko ziv iz 70-tih i 80-tih , kad se islo svake godine na letovanje , kad se gradile kuce ,kad su ljudi
bili zaposleni , kad smo pravili mlazne avione , mostove , naselja ,bolnice , skole .................JE..TE !

Konstatacija: OPSTA AMNEZIJA !
 
LJUDI STA JE OVO ?
ILI DOBRO ZIVIMO , ILI SMO POSTALI ZOMBIJI ?!

Ima li ko , ko ziv iz 70-tih i 80-tih , kad se islo svake godine na letovanje , kad se gradile kuce ,kad su ljudi
bili zaposleni , kad smo pravili mlazne avione , mostove , naselja ,bolnice , skole .................JE..TE !

Konstatacija: OPSTA AMNEZIJA !
 
LJUDI STA JE OVO ?
ILI DOBRO ZIVIMO , ILI SMO POSTALI ZOMBIJI ?!

Ima li ko , ko ziv iz 70-tih i 80-tih , kad se islo svake godine na letovanje , kad se gradile kuce ,kad su ljudi
bili zaposleni , kad smo pravili mlazne avione , mostove , naselja ,bolnice , skole .................JE..TE !

Konstatacija: OPSTA AMNEZIJA !

To smo radili ali je zapad nama namenio da budemo poljoprivredna zemlja, da proizvodimo zdravu hranu za njih.
 
misliš na Španiju, Portugal, Grčku 30tih, 40tih?
pa, Španija nije zahvaćena komunizmom zahvaljujući Franku i Hitleru, a Grčka (posle rata) zahvaljujući intervenciji Amerike. u tome je ta "sreća". danas su se ubili od prosperiteta sa štrajkovima svaki drugi dan, puni su levičara ko šipak (što pokazuje čemu su bliži) a pri ovakvom razvoju situacije i ovom globalnom razvoju snaga, bliži su u budućnosti Trećem svetu nego Prvom.

španski komunisti i anarhisti nisu bili separatistički pokreti u smislu današnjih separatista na tim prostorima koji su desničari, dok su ovi prvi bili levičari, naravno. ne znam kako su im mogli davati podršku, kad je recimo ETA osnovana tek 1950. i neke?

ne znam, ako se ti diviš tome što je neka desničarska budaletina kakvih je pun svet lizao dupe USA i Zapadu i usput ubijao i rasturao svoj narod (unutrašnji neprijatelji), sve zarad države, onda OK. to je dobro za državu, jest da "malo" ljudi propište, al ajde.:whistling:
ja ne merim politiku po pitanju dobrobiti za državu, već za ljude. a to su, verovali ili ne, suprostavljeni pojmovi.

Mogao si dodati iste te zemlje i 50-ih, 60-ih i 70-ih.
Za one koji malo bolje poznaju istoriju, baš ove zemlje koje si pomenuo imale su ili velike ekonomske krize ili građanske ratove, ili nasilno svrgavanje sa vlasti prethodne garniture...

Ove tri zemlje imale su i diktature ili vojne hunte sve do početka sedamdesetih ili kraja osamdesetih godina prošlog veka, a čak je i komunistička Jugoslavije u nekom periodu bila bolje i lepše mesto za život nego u tim zemljama.

Danas su u tim zemljama (od svih zemalja EU) štrajkovi vozača kamiona, čak ima i ljudskih žrtava, danas u tim zemljama postoje brojne terorističke organizacija koje (malo-malo) pa naprave neku akciju...

Ove tri zemlje uopšte nisu bile uzor demokratije na zapadu dugo godina nakon drugog sv. rata i u momentu kada su ušle u EU bile su najsiromašnije države te EU.

Dakle, uopšte nisu uzor za bilo koga...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top