Ситнице...

Dijenek

Elita
Poruka
22.033
или крупне ствари...
Чуо сам се пре неколико минута с другарицом која је синоћ изашла с момком који јој се већ дуго свиђа да бих чуо детаље о сусрету...
И каже ми да се охладила...
Зашто?
Зато што је неписмен, не познаје ни оновна правила писања и граматике...
Било ми је смешно у тренутку али сам схватио да има ту логике.
Чему се надати од неког ко претендује на много, а није савладао ни основно?
Размишљам сад нешто и схватам да не посвећујем (нити сам то у прошлости радио) нарочиту пажњу девојкама које не знају да откуцају поруку правилно...
Притом, не тражим граматичке финесе нити замерам на понекој аљкавости, прескоченом слову... То се сваком дешава.
Али непознавање основних норми ме потпуно дистанцира од таквих особа, било мушких, било женских...
А ви?
Шта мислите о томе?
 
Па, пре неких десетак година сам се поприлично шокирао кад сам схватио да моја тадашња девојка није причитала ни једну једину књигу у животу и да појма нема о чему ја причам и ко је тај Меша Селимовић...
Истог тренутка сам схватио да ту нема будућности...
 
Па, пре неких десетак година сам се поприлично шокирао кад сам схватио да моја тадашња девојка није причитала ни једну једину књигу у животу и да појма нема о чему ја причам и ко је тај Меша Селимовић...
Истог тренутка сам схватио да ту нема будућности...

dobro, biti načitan nije sitnica, kao ni biti sušta suprotnost tome, kao ta djevojka

ja se, recimo, ovdje uopšte ne trudim ni da stavim veliko slovo na početku rečenice, koristim neke skraćenice i riječi koje u književnom jeziku ne da ne postoje, nego...
isto važi još samo za msn

to su meni nebitne sitnice, a šta su sve bitne...:whistling:
 
dobro, biti načitan nije sitnica, kao ni biti sušta suprotnost tome, kao ta djevojka

ja se, recimo, ovdje uopšte ne trudim ni da stavim veliko slovo na početku rečenice, koristim neke skraćenice i riječi koje u književnom jeziku ne da ne postoje, nego...
isto važi još samo za msn

to su meni nebitne sitnice, a šta su sve bitne...:whistling:

Једна је ствар не ставити велико слово на почетку речи, а сасвим друга не ставити размак после знака интерпункције...
Прво је донекле лењост и поједностављивавање, а друго углавном незнање...
 
Poslednja izmena:
ko?
Dijenek?
neće mi reći ništa, to je nebitna sitnica ;)

Проблем с небитним ситницам јесте што пре или касније постану битне...
Мој друг је раскинуо с девојком која је истискала пасту за зубе с половине тубе, а не од краја како је он то радио...
Молио ју је да престане то да ради и на крају пукао...
Иначе, каже се запета...:D:D:D:D
 
Једна је ствар не ставити велико слово на почетку речи, а сасвим друга не ставити размак после знака интерпункције...
Прво је донекле лењост и поједностављивавање друго углавном незнање...

aaaaaaaaaaaaaa:eek: :p
 
mene smara i iritira ono biJo sam ili smejo sam se.....ubiJo sam ga......
i one klasichne...nemogu, nevidim.....nevolim, nezelim....
ima jos stvari koje mi idu na nerve,ali trenutno ne mogu da se setim.
 
Проблем с небитним ситницам јесте што пре или касније постану битне...
Мој друг је раскинуо с девојком која је истискала пасту за зубе с половине тубе, а не од краја како је он то радио...
Молио ју је да престане то да ради и на крају пукао...
Иначе, каже се запета...:D:D:D:D

u duhu srpskog jezika, jeste :D

ta pasta je vjerovatno bila samo kap koja je prelila čašu...
jer neke sitnice se mogu zanemariti, ali kad ih se skupi previše...:dash:
 
Verujem da postoji jako mnogo ljudi koji obracaju paznju na takve stvari, mada ja smatram takve detalje nebitnim. Chak glupim, jer se neretko deshava da upravo neko ko nije prohitao ni jednu knjigu u svom zivotu pochne da prebacuje drugoj osobi greshke.
Smatram da chovek koji je siguran u svoje znanje, nema potrebu da ispravlja druge (sem izuzetka da mu je to profesonalna defomacija)...niti obraca paznju na takve stvari..(ukoliko se ne radi o nekoj formalnoj pisanoj formi)...I onog momenta kad bi doshla u situaciju da mene neko ispravlja, pomislila bih da je u pitanju komleks...
Ja prva ne obaracam uopshte paznju na internetu na svoje pisanje...ono shto mi je na umu...to je na drumu...
Naravno pod pretpostavkom (barem u mom zivotu) da imam kontakta sa ljudima koji su pismeni, i sa zeljom da opushteni vid komunikacije u vidu foruma, ceta, poruka na mobilnom...i sl. ostane opushten.
 

Back
Top