Da li vam laskanje dize ego?

T-Zex

Veoma poznat
Poruka
13.698
Ne mislim na klasicne komplimente, nego na ono neobavezno -
o gde si lepotice (lutko, seceru, secerna lutko :))
ili - gde si macane (lepi, frajeru...)

Ili je efekat surotan?
Koje izraze koristite kda nekome (nekoj) hocete da kazete da ste ga/je zapazili na neki nacin?
 
e pa to zavisi..
kad ti neko sa osmehom kaze-bas si lepa danas..to prija, jer ima dana kad si stvarno lep,,ono , dobro raspolozen i zracis..
a kad ti neka polupijana kretencina kaze-nikad nisam video lepsu zenu:thumbdown:, toliko foliranje i ke.njanje ne mogu da podnesem...i napravim se nisam nista cula..ili kazem..aha:neutral:
a bas volim da dajem komplimente..kad je neko lep, lep je..i zene i muskarci:)

edit: seceru govorim dragim mi osobama..i nema veze sa fizickom lepotom..:)
 
Poslednja izmena:
Ne mislim na klasicne komplimente, nego na ono neobavezno -
o gde si lepotice (lutko, seceru, secerna lutko :))
ili - gde si macane (lepi, frajeru...)

Ili je efekat suprotan?
Koje izraze koristite kda nekome (nekoj) hocete da kazete da ste ga/je zapazili na neki nacin?

nije bitno šta kaže, nego ko kaže...nekad mi laska, nekad baš suprotno od toga

a ja imam običaj da ljudima dajem nadimke (po imenu, ne ono kuco/maco/lepi/ovo-ono) kad želim da pokažem svoju naklonost i simpatije, recimo
 
Ne, ali ni malo. Naprotiv, laskanje me nervira, a na komplimente reagujem stidljivo, prijaju mi ali ne umem da ih prihvatim. S druge strane nije me lako ni iskompleksirati, skroz imam cvrstu predstavu o sebi u smislu mana i vrlina, nemam potrebu za tudjim hvalama i kritikama.

Doduse to sto si naveo u uvodnom postu bih pre podvela pod tepanje nego pod laskanje.
 
Ne, ali ni malo. Naprotiv, laskanje me nervira, a na komplimente reagujem stidljivo, prijaju mi ali ne umem da ih prihvatim. S druge strane nije me lako ni iskompleksirati, skroz imam cvrstu predstavu o sebi u smislu mana i vrlina, nemam potrebu za tudjim hvalama i kritikama.

Doduse to sto si naveo u uvodnom postu bih pre podvela pod tepanje nego pod laskanje.

E to, Gospodzice, kapiras sta sam 'teo, to "tepanje" ume da bude slatko, onako kao neobavezno, 'elda? :)
 
ja ne volim ni laskanje ni tepanje,komplimenti su mi ok ali kada dolaze od osoba koje poznajem sto godina i znam da su iskreni,svaki drugi kompliment ne umem da primim,uglavnom zato sto ih smtram neiskrenim,kao i laskanje...***...
 

Back
Top