Žene su emotivnije-dublje osećaju!

Stvarno, taj drugi deo naslova...:whistling:

Devojka postaje žena kad duboko u sebi spozna čvrst razlog za to.


A ako je pitanje ozbiljno... Ne ne verujem da smo emotivnije. Recimo, znam da jesam emotivnija od svog muža, ali znam da nisam od svog brata. Jedino sad - šta je većina? Ne bih se upuštala u procenu statistike
 
pa sta znam...moj burazer i cale su toliko emotivni da je to chudo jedno.....ali sve drze u sebi,samo im zasuze ochi i zacrvene se u licu,pokusavajuci da sakriju emocije....
dok ja npr. ne krijem nikakve emocije....osim pred potpuno nepoznatim ljudima i to ne sve emocije,vec samo neke...kao sto je tuga recimo....
tako da mislim da nema veze pol sa emocijama vec sa sakrivanjem emocija....
kako mushko da zaplache...moz misliti.. :roll:...sramota... :roll:
 
Žene i muškarci iste stvari doživljavaju drugačije, tako da ne bi moglo da se govori o dubini osećanja.
Mnogo ima u načinu pokazivanja i kontrolisanja emocija.

Često imamo priliku da sretnemo nekoga ko na prvi pogled odaje utisak stroge i neemotivne osobe, dok kroz neko vreme shvatimo da su to ustvari zaštitni mehanizmi pojedinca, iza kojih stoji jedna potpuno uravnoteženo emotivna osoba.

Sa druge strane, postoje ljudi skloni prepuštanju emotivnim naletima. Njih bi na prvi utisak svrstali u grupu "emotivnih", dok bi često, za takve slučaje, primerniji naziv bio "labilan".
 
Emotivnost je danas dobila drugo značenje.....to više nisu osećanja prisnosti već samo osećanja....

Drugačije osećaju ne samo pojedine osećaje, što je možda i očigledno i onda jasno i kompenzirano i razumljivo i muškarcima...

Medjutim drugačije sagledavaju i ceo komplet emocija.....vezanosti....potencijalne vezanosti i uopšte medjuljudskih odnosa .....

Recimo kod pitanja zašto devojke srljaju u nove veze kad ostanu same, muško tumačenje je mnogo pliće nego žensko....
Logički objašnjeno muško je tačno , a žensko je emotivno, medjutim stvarno nijanse koje muškarci ne mogu da razumeju daju dubinu razloga zašto....i kako žene dublje osećaju ....

Emocije postoje i kod muškaraca i definišu se preko emocija , ne preko logike i samo preko straha i koristi....Stoga smatram da je logičko objašnjenje svih emocionalnih (ne emotivnih) odnosa netačno i banalizovanje i osiromašenje slike....

Zato smatram da su žene imale dublje osećaje i više finesa emotivnog u svojim odnosima i stoga mogle da budu učitelji , ali muškarci stvarno nisu mogli ili jako teško mogli da razumeju sve nijanse....

Novo doba je donelo želju žena da budu muškarci i nove žene uopšte ne vidim kao nekog ko tumači emocije drugačije nego kroz korist i strah...ali još uvek su živi ženski primerci koji imaju celu lepezu emocionog bogatstva (koje ja na žalost ne mogu tačno ni da opišem , a ni da osetim sve)...
Da ne pomislite da su to babe, ne , mislim na devojke i žene svih godišta...
 
patak, nalupetao si se za medalju.

emocije su podjednako prisutne kod svih ljudi, emocije su neophodne da bi ljudi uspesno funkcionisali.
u ekstremima - emocije su neophodne da bi ljudi preziveli.

emocionalna reakcija na neki nadrazaj, kome mi (kao jedninka) pridajemo neki znacaj u nasem sistemu vrednosti, a koja sluzi tome da se ADAPTIRAMO NA PROMENE U SPOLJASNJEM SVETU (ili da taj svet adaptiramo na potreben naseg unutrasnjeg bica), jeste emocija.

ZNACENJE te emocije za individuu, PONASANJE koje pojedinaca nakon dozivljene emocije ima (ili nema) i TUMACENJE te emocije - to su stvari o kojima se moze diskutovati na nivou zdravih i poremecenih pojedinaca.
ali sama emocija, ona je skroz logicna.
 
Poslednja izmena:
Ma to je sve individualno, poznajem i emotivne muskarce i drvene zene sto neko gore rece. Nema pravila...mozda zene koje su emotivne samo to lakse pokazuju..muskarci su sto se tice tog pokzivanja malo kruti. Ali mislim da je to zabluda da su samo zene emotivnije i da dublje osecaju. Oni su samo malo drugaciji od nas otud to ne razumevanje.
 
U domu roditeljskom nas je bilo četvoro, nas tri i tata. On je emotivniji od sve tri zajedno!
Mnogo je sladak kad gledamo neki film, a on krene da šmrca, pa kao kašlje, ništa zagrcnuo se i sl...
Ja sam malo otišla na njega, ali sestra i keva su tu da drže balans.
Eto po statistici u mojoj porodici muškarci su emotivniji 100%, a žene samo 33%. :whistling:
 
Stereotipi:
- devojčice su roze, dečaci su plavo
- devojčice se igraju lutkama, dečaci oružjem i automobilčićima;
- devojčice cmizdre, dečaci ne plaču;
(čitaj: žene su iracionalne, muškarci racionalni)
- devojčice igraju balet, dečaci fudbal;
- devojčice vole da pričaju, dečaci su zatvoreniji;
(čitaj: žene su alapače, muškarci nisu);
- devojčice pišu pesme, dečaci su bolji matematičari...

... i još mnogo, mnogo toga.

Pa valjda emotivnost zavisi od EQ.
Al' nešto je i u vaspitanju.

p.s. I umalo da zaboravim: devojčice imaju dugačke trepavice, dečaci imaju – pišu
 

Back
Top