škola grčkog jezika u solunu

grkinjica

Početnik
Poruka
15
Zanima me da li ima ikog zainteresovanog da mi se pridruži u učenju grčkog jezika u Solunu na Aristotelovom univerzitetu ovog leta? U pitanju je letnji kurs koji traje mesec dana, veoma je povoljno, treba mi cimer ili cimerka, mogu da nam obezbedim smeštaj, koji se naravno plaća i to povoljno, ali samo da je neko ozbiljan!!!
Trajanje kursa je od 18.avgusta do 12.septembra, znači super varijanta spajanja lepog i korisnog, jer dobijaš uz učenje i letovanje!!!
Ja sam inače završila faks ovde i to pre četiri godine, pravnik sam sa položenim pravosudnim, radim u struci itd, znači ozbiljna i normalna devojka, a grčki učim jer želim da probam da živim tamo...ko je sličnih interesovanja, dakle ko hoće da uči grčki neka se javi, ALI BRZO, ROK ZA PRIJAVU NA NJIHOVOM UNIVERZITETU JE DO KRAJA JUNA!!!
 
Zanima me da li ima ikog zainteresovanog da mi se pridruži u učenju grčkog jezika u Solunu na Aristotelovom univerzitetu ovog leta? U pitanju je letnji kurs koji traje mesec dana, veoma je povoljno, treba mi cimer ili cimerka, mogu da nam obezbedim smeštaj, koji se naravno plaća i to povoljno, ali samo da je neko ozbiljan!!!
Trajanje kursa je od 18.avgusta do 12.septembra, znači super varijanta spajanja lepog i korisnog, jer dobijaš uz učenje i letovanje!!!
Ja sam inače završila faks ovde i to pre četiri godine, pravnik sam sa položenim pravosudnim, radim u struci itd, znači ozbiljna i normalna devojka, a grčki učim jer želim da probam da živim tamo...ko je sličnih interesovanja, dakle ko hoće da uči grčki neka se javi, ALI BRZO, ROK ZA PRIJAVU NA NJIHOVOM UNIVERZITETU JE DO KRAJA JUNA!!!
sta bi? jesi li nasla nekog?
Zvuci strasno zanimljivo,ali sam ja kasno videla....
Javi kako je bilo,pa da planiran za sledecu godinu.
Dobar provod!:):):)
 
Cao svima,
Na zalost nisam uspela da se organizujem za ovo leto za ovu skolu i mnogo mi je krivo.
Doduse bila sam na letovanju krajem jula na Kritu i idem sad pocetkom septembra na Rodos, ali mnogo mi je krivo sto ovo za Solun nije uspelo sada. U svakom slucaju i dalje stoji moja ponuda svakome ko je stvarno zainteresovan i ko hoce da ide jer planiram da svakako tu zamisao ostvarim, a sledeci kursevi ce biti u septembru pa onda u januaru 2009. Posto u septembru necu moci jer idem na Rodos, onda bi to moglo da bude u januaru 2009. Do tada ima dovoljno vremena da se dogovorim sa nekim ...javite se!

Jelena, cekamo te da nam do detalja ispricas sve o skoli iz prve ruke...blago tebi!

Inace, o ovim kursevima mozete saznati vise na sajtu za School of modern greek language pri Aristotelis university of Thessaloniki.

Ali, nikad se ne zna...mozda ja i ostanem na Rodosu!!!:bye:
 
Zanima me da li ima ikog zainteresovanog da mi se pridruži u učenju grčkog jezika u Solunu na Aristotelovom univerzitetu ovog leta? U pitanju je letnji kurs koji traje mesec dana, veoma je povoljno, treba mi cimer ili cimerka, mogu da nam obezbedim smeštaj, koji se naravno plaća i to povoljno, ali samo da je neko ozbiljan!!!
Trajanje kursa je od 18.avgusta do 12.septembra, znači super varijanta spajanja lepog i korisnog, jer dobijaš uz učenje i letovanje!!!
Ja sam inače završila faks ovde i to pre četiri godine, pravnik sam sa položenim pravosudnim, radim u struci itd, znači ozbiljna i normalna devojka, a grčki učim jer želim da probam da živim tamo...ko je sličnih interesovanja, dakle ko hoće da uči grčki neka se javi, ALI BRZO, ROK ZA PRIJAVU NA NJIHOVOM UNIVERZITETU JE DO KRAJA JUNA!!!

KOLEGINICE!!! Ako nisi ostala na Rodosu, molim te da se javis. Mozda se dogovorimo za januar :)
 
Molila bih nekog da mi objasni na koji nacin se konkurise za taj kurs grckog u Solunu i koji su uslovi da te prime... ukoliko znate i cenu kursa please navedite!!!
Pozzz

Cao,
nikakva velika mudrost oko toga, sve mozes da vidis na adresi koju sam navela gore, inace, nema nikakvih posebnih uslova da te prime, potrebno je samo da se prijavis i da im posaljes dokumenta koja traze i naravno da platis, a cena je za mesecni kurs 324 eura a za tromesecni kurs 476 eura.
Ne znam sta se dogodilo sa jelenomsh, jer ona bi nam puno toga rekla iz prve ruke o toj skoli jer je bila tamo letos, a pomogla bi nam i sa informacijama oko smestaja i ostalog.
U svakom slucaju ne postoji nista sto ne moze da se resi preko neta.

Devojke, moja ponuda i dalje stoji, pa izvolite...moze da padne neki dogovor!
 
Zavrsila sam fax u Beogradu i sada bih volela da naucim grcki jezik i zanima me skola grckog jezika ali u Atini. Ne bih volela da upisujem neki kraci kurs, vec da se tamo duze zadrzim i zaista naucim jezik. Zna li iko ista o tome? Unapred vam hvala!

Cao, Mima!
Sve o tome mozes lako da saznas preko net-a, koliko sam je istrazila imas te kurseve i u Atini naravno, cak i jedna agencija iz Novog Sada, zove se Egida, radi te kurseve za Atinu, u grckim skolama za grcki jezik, i koliko sam ja uspela da vidim cene su uzasno visoke, recimo 2 nedelje intenzivnog kursa u Atini kosta duplo skuplje nego mesec dana intenzivnog kursa u Solunu. Ali to je sve individualna stvar sta je kome skupo, mozda je to tebi prihvatljivo.
Inace Atina je jako skupa za zivot, najskuplji grad u Grckoj, ali opet kazem sve je to relativno sta je kome skupo.
Pogledaj na netu to ti je najbolje ili pozovi ovu agenciju, imas njihov sajt na netu, ja znam mnogo vise o skoli u Solunu, za Atinu nemam tako pouzdane informacije.
Pozdrav!
 
Draga Grkinjice, sa tobom sam bas i zelela da stupim u kontakt.. Poslednja destinacija nam je ista, i ja godinama idem na Rodos i zelim tamo i da pokusam. Moj mail je mima_blagojevic@yahoo.com pa bih volela da mi se javis. Videla sam kurseve u Atini i jesu preskupi, ali meni Atina vise odgovara jer tamo imam gde da stanujem i postoji mogucnost i za praksu u struci. Javi mi se, bas bih volela..
 
Cao svima! Zovem se Marina,uciteljica sam po zanimanju i veoma sam zainteresovana za ponudu grkinjice! juce sam se vratila iz Soluna i ocarana sam! Grcki bih naucila ,jer je to jedina mogucnost da zivim i radim u struci u Grckoj! Devojke javite se da se organizujemo ,ako ne sada onda sledece godine...i naravno ako ce neko da slavi Novu godinu u Solunu,neka se javi,jer sam se ja ekstra provela! :)Ah,da ako moze neko da mi pojasni za taj smestaj u Solunu u studentskom domu! Grkinjice i sve ostale devojke javite se na mail marina.veljkovic5@gmail.com ,bice mi drago da se upoznamo!!!
 
Pozdrav, Grkinjice, dosla sam na forum bas da bih dosla do tebe i odgovorila ti na poziv. Trazila sam na Google-u skole grckog u Solunu ili neku povoljnu varijantu za smestaj jer bih jako volela da odem tamo i ucim grcki preko leta, s obzirom na to da na fakultetu ucim grcki kao izborni strani jezik. Volela boh da cujem vise informacija o tome jer sam jako zainteresocana za tvoju ideju. Moj e-mail je szlucius158@gmail.com
Ako nisam zakasnila, kontaktiraj me. Unapred hvala, Svetlana
 
Draga Svetlanice,
Ja sam vec bila tamo, od marta do juna ove godine i zavrsila 3-mesecni kurs u Solunu, tako da necu do daljnjeg ponovo dole, bar ne do jeseni, oktobra, a za taj period imam skroz druge planove u Solunu. Ako se nesto promeni, cujemo se, a ako te nesto zanima oko snalazenja u Solunu kontaktiraj me na pp.

Pozdrav!
 
mnogo me je privukla ova tema tako da bih i ja zelela da se prikljuchim ovoj akciji :)
interesuje me jednomesechni kurs i to u letnjem periodu...brucosh sam na politichkim naukama tako da nisam sigurna ali sam jedna od mladjih zainteresovanih...plz ko moze nek mi poshalje na mail ivanica_90@msn.com kako mogu da se prijavim za shkolu u junu... :)

cao svima.posto vidim da vas ima dosta zainteresovanih za grcki recicu vam neke stvari da ne lutate. ja zivim vec 8 god u solunu , aove god sam upisao dif na drzavnom grckom koji nista ne placam. sve informacije koje mozete da dobijete najbolje je da odete do gr ambasade ili sto je najbolje uzeti vizu i doci direktno na fakultet i dobiti prave informacije!! naslusao sam se raznih gluposti od ljudi koji su juce dosli i misle da znaju sve!!! veruj te mi da niko ne moze da vam da tacnu informaciju, jer se ovde pravila menjaju iz dana u dan cak i oni sami ne znaju koja su , ako mi ne verujete videcete kada dodjete ovde i ostanete malo duze kao sto su i drugi uvideli.lepo je sve to sto pricate ali ako zelite da upisete morate da se raspitate jedno 6 meseci pre!!! postoji i 1 god grckog na fakultetu i kosta 730e sto je isplativije i korisnije!!! medjutim mislim da ce od iduce god svima biti lakse ako ukinu vize , i takodje postoji mogucnos da ja i jos par srba koji ovde zive i imaju grcka drzavljanstva osnujemo agenciju za svu dokumentaciju i pomoc svim srbima koji zele da dodju ovde!! veruj te da je upis na fakultet nista za ono sto vas ceka kad budete vadili papire za boravak jer to je muka, jer samo vam daju papir sta treba da skupite i nista vise . nema nikakva pomoc na fakultetu da ne poverujete. vidim kako se ljudi muce i svima pomazem koliko mogu jer je veoma tesko!!! nemoj te misliti da dodjete 6 meseci i da znate sve , pokajacete se !!! ne plasim vas i ne pricam gluposti samo zelim da znate sta vas ceka !!!! neki ce misliti da nisam u pravu ali ko god zeli da mi dokaze da nisam u pravu neka se javi, ali mora da ima staz u gr duzi od 4god!!! POZZZ SVIMA I JAVITE SE AKO TREBA POMOC!!!! IMAM FORMULAR SA FAKSA ZA UPIS STA VAM JE POTREBNO, I TO NA ENGLESKOM!!!!!
 
cao svima.posto vidim da vas ima dosta zainteresovanih za grcki recicu vam neke stvari da ne lutate. ja zivim vec 8 god u solunu , aove god sam upisao dif na drzavnom grckom koji nista ne placam. sve informacije koje mozete da dobijete najbolje je da odete do gr ambasade ili sto je najbolje uzeti vizu i doci direktno na fakultet i dobiti prave informacije!! naslusao sam se raznih gluposti od ljudi koji su juce dosli i misle da znaju sve!!! veruj te mi da niko ne moze da vam da tacnu informaciju, jer se ovde pravila menjaju iz dana u dan cak i oni sami ne znaju koja su , ako mi ne verujete videcete kada dodjete ovde i ostanete malo duze kao sto su i drugi uvideli.lepo je sve to sto pricate ali ako zelite da upisete morate da se raspitate jedno 6 meseci pre!!! postoji i 1 god grckog na fakultetu i kosta 730e sto je isplativije i korisnije!!! medjutim mislim da ce od iduce god svima biti lakse ako ukinu vize , i takodje postoji mogucnos da ja i jos par srba koji ovde zive i imaju grcka drzavljanstva osnujemo agenciju za svu dokumentaciju i pomoc svim srbima koji zele da dodju ovde!! veruj te da je upis na fakultet nista za ono sto vas ceka kad budete vadili papire za boravak jer to je muka, jer samo vam daju papir sta treba da skupite i nista vise . nema nikakva pomoc na fakultetu da ne poverujete. vidim kako se ljudi muce i svima pomazem koliko mogu jer je veoma tesko!!! nemoj te misliti da dodjete 6 meseci i da znate sve , pokajacete se !!! ne plasim vas i ne pricam gluposti samo zelim da znate sta vas ceka !!!! neki ce misliti da nisam u pravu ali ko god zeli da mi dokaze da nisam u pravu neka se javi, ali mora da ima staz u gr duzi od 4god!!! POZZZ SVIMA I JAVITE SE AKO TREBA POMOC!!!! IMAM FORMULAR SA FAKSA ZA UPIS STA VAM JE POTREBNO, I TO NA ENGLESKOM!!!!!

Ej cao....Ja se vec neko vreme obavestavam preko neta kakvi su uslovi za odlazak na studije u grcku...Upisala sam arhitektonski fakultet ove godine u Beogradu ali bih da odem iz drzave...Vidim da spominjes neko ucenje Grckog 1godinu,ako sam dobro razumela...Pa bih te zamolila da mi malo detaljnije objasnis..Da li se priznaje nesto sa nasih fakulteta,kakav je tamo zivot,kako je za studiranje,jel ima razlike izmedju Beograda i nekih vecih gradova tamo....Kakav je proces za prelazak u grcku....Hvala unapred....
 

Back
Top