Evropska unija(Novi Vavilon)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

OrthodoxCelt

Primećen član
Poruka
638
vavilon-plakat.jpg

vavilon-eu.jpg


Ništa, nije slučajnost!
 
Stepenasta kula-piramida u Vavilonu (tzv. zigura ili zigurat), koja se pominje u Bibliji (Postanje), kao građevina zidana s namerom da dopre do neba, a čije je zidanje prekinuto zbog „jezičke pometnje". Prema Koldevejevim nalazima temelji Nabupalasarove i Navuhodonosorove kule-svetilišta bili su široki 90, prvi sprat visok 33, a ostali 57 (ukupno 90 m); na vrhu se nalazio hram. „Biblijska" (stara sumerska) porušena je verovatno oko 1800. godine pre n.e. Zigurati su građeni i u drugim gradovima Vavilona.
 
A shta je predstavljao Vavilon? Koliko ja znam ljudi su gradili kulu kojom su hteli da dostignu nebo..bogovima se nije svidela ta ideja jer onda bi i ljudi postali kao i oni...i tako..

Vavilon je bio simbol pobune protiv Boga!
Ljudi su pokušavali da sebe proglase za bogove na zemlji i da unutar svoje nebeske kule sakriju svoju prljavštinu i greh. Bog je ljudima dao različite jezike kako ne bi mogli da se dogovore i kula nikada nije završena...

Plakat Evropske Unije govori sledeće, Mi smo Novi Vavilon, mi ćemo uspeti, i jasno piše "Evropa - Mnogo jezika jedan glas"

A šta kaže Sveto Pismo za Novi Vavilon,
(ja nisam niko i ništa da tumačim otkrovenje ali znam da svaki pokušaj pravljenja novvog Vavilona ne zvuči na dobro! Ali jasno stoji u Pismu šta će se desiti na kraju vremena sa Novim Vavilonom)


Otk. 18

2 ) I povika jakim glasom govoreći: Pade, pade Vavilon veliki, i posta stan đavolima, i tamnica svakom duhu nečistom, i tamnica svih ptica nečistih i mrskih; jer otrovnim vinom kurvarstva svog napoji sve narode;

3) I carevi zemaljski s njom se kurvaše, i trgovci zemaljski obogatiše se od bogatstva slasti njene.

4) I čuh glas drugi s neba koji govori: Iziđite iz nje, narode moj, da se ne pomešate u grehe njene, i da vam ne naude zla njena.

5) Jer gresi njeni dopreše tja do neba, i Bog se opomenu nepravde njene.
. . . . . .

8) Zato će u jedan dan doći zla njena: smrt i plač i glad, i sažeći će se ognjem; jer je jak Gospod Bog koji joj sudi.

9) I zaplakaće i zajaukati za njom carevi zemaljski koji se s njom kurvaše i besniše, kad vide dim gorenja njenog

10) Izdaleka stojeći od straha muka njenih i govoreći: Jaoh! Jaoh! Grade veliki Vavilone, grade tvrdi, jer u jedan čas dođe sud tvoj!

11) I trgovci zemaljski zaplakaće i zajaukati za njom, što njihove tovare niko više ne kupuje;

12)Tovara zlata i srebra i kamenja dragog i bisera i uzvoda i porfire i svile i skerleta, i svakog mirisnog drveta, i svakojakih sudova od fildiša, i svakojakih sudova od najskupljeg drveta, bronze i gvožđa i mermera,

13) I cimeta i tamjana i mira i livana, i vina i ulja, i nišesteta i pšenice, i goveda i ovaca, i konja i kola, i telesa i duša čovečijih.

. . . . . . .. .
 
Vavilon je bio simbol pobune protiv Boga!
Ljudi su pokušavali da sebe proglase za bogove na zemlji i da unutar svoje nebeske kule sakriju svoju prljavštinu i greh. Bog je ljudima dao različite jezike kako ne bi mogli da se dogovore i kula nikada nije završena...

Plakat Evropske Unije govori sledeće, Mi smo Novi Vavilon, mi ćemo uspeti, i jasno piše "Evropa - Mnogo jezika jedan glas"

A šta kaže Sveto Pismo za Novi Vavilon,
(ja nisam niko i ništa da tumačim otkrovenje ali znam da svaki pokušaj pravljenja novvog Vavilona ne zvuči na dobro! Ali jasno stoji u Pismu šta će se desiti na kraju vremena sa Novim Vavilonom)


Otk. 18

2 ) I povika jakim glasom govoreći: Pade, pade Vavilon veliki, i posta stan đavolima, i tamnica svakom duhu nečistom, i tamnica svih ptica nečistih i mrskih; jer otrovnim vinom kurvarstva svog napoji sve narode;

3) I carevi zemaljski s njom se kurvaše, i trgovci zemaljski obogatiše se od bogatstva slasti njene.

4) I čuh glas drugi s neba koji govori: Iziđite iz nje, narode moj, da se ne pomešate u grehe njene, i da vam ne naude zla njena.

5) Jer gresi njeni dopreše tja do neba, i Bog se opomenu nepravde njene.
. . . . . .

8) Zato će u jedan dan doći zla njena: smrt i plač i glad, i sažeći će se ognjem; jer je jak Gospod Bog koji joj sudi.

9) I zaplakaće i zajaukati za njom carevi zemaljski koji se s njom kurvaše i besniše, kad vide dim gorenja njenog

10) Izdaleka stojeći od straha muka njenih i govoreći: Jaoh! Jaoh! Grade veliki Vavilone, grade tvrdi, jer u jedan čas dođe sud tvoj!

11) I trgovci zemaljski zaplakaće i zajaukati za njom, što njihove tovare niko više ne kupuje;

12)Tovara zlata i srebra i kamenja dragog i bisera i uzvoda i porfire i svile i skerleta, i svakog mirisnog drveta, i svakojakih sudova od fildiša, i svakojakih sudova od najskupljeg drveta, bronze i gvožđa i mermera,

13) I cimeta i tamjana i mira i livana, i vina i ulja, i nišesteta i pšenice, i goveda i ovaca, i konja i kola, i telesa i duša čovečijih.

. . . . . . .. .


:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
Боже, Боже..........
Ај врати се из тог Вавилона из ког си побегао...........
:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
 
Zaboravili ste da kažete da je sliku postavljenu u uvodnom postu slikao Piter Brojgel u katoličkom stilu (prava Vavilonska kula je bila zigurat, dakle uopšte nije izgledala ovako), te da ova građevina iz našeg vremena nema veze sa tom kulom. Živeo Novi Vavilon!
 
Vavilon je bio simbol pobune protiv Boga!
Ljudi su pokušavali da sebe proglase za bogove na zemlji i da unutar svoje nebeske kule sakriju svoju prljavštinu i greh. Bog je ljudima dao različite jezike kako ne bi mogli da se dogovore i kula nikada nije završena...

Plakat Evropske Unije govori sledeće, Mi smo Novi Vavilon, mi ćemo uspeti, i jasno piše "Evropa - Mnogo jezika jedan glas"

A šta kaže Sveto Pismo za Novi Vavilon,
(ja nisam niko i ništa da tumačim otkrovenje ali znam da svaki pokušaj pravljenja novvog Vavilona ne zvuči na dobro! Ali jasno stoji u Pismu šta će se desiti na kraju vremena sa Novim Vavilonom)

. . . . . . .. .

Циљеви, планови и намере лудих јевро-банкара обелодањени су одавно у Протоколима и заиста је невероватно да они који управо спроводе у живот и дело написано највише и негирају аутентичност истих. Контрадикторно!

И заиста личи на Вавилон и речју и делом а сада и грађевином. Оно што мене фасцинира у свим тим подухватима је чињеница да они који су се награбили највише пара имају патолошку потребу и не жале ни труда ни времена ни пара ДА ПОКУШАЈУ ДА ОСПОРЕ СВЕТО ПИСМО и да га омаловаже.

Оно што стоји написано у Откровењу дешава се пред нашим очима а како ће се завршити - такође је записано.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top