Куба-реформе! Напуштање уравниловке

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
11:15
КУБА НАПУШТА СИСТЕМ УЈЕДНАЧЕНИХ ПЛАТА

ЛОНДОН – Куба ће укинути систем једнаких плата за све и дозволиће запосленима и менаџерима примање бонуса по заслузи.

„Садашњи систем, на снази од комунистичке револуције 1959, више није прикладан”, изјавио је заменик кубанског министра за рад Карлос Матеу, оценивши да би разлика у примањима требало да побољша производњу и услуге.

Како подсећа Би-Би-Си, председник Кубе Раул Кастро, млађи брат вође кубанске револуције Фидела Кастра, увео је низ реформи од како је у фебруару дошао на власт.

Пo писању чланка који објављује гласило комунистицке партије „Гранма”, Матеу је прецизирао да ће радници добијати бонус од минимум пет одсто уколико постигну задате циљеве, а да ће менаџери моћи да добију и до 30 одсто бонуса уколико радни тим којим руководе повећа производњу.

„Штетно је дати раднику мање него што заслужује, али је штетно и дати му оно што не заслужује”, пише „Гранма”.

Просечни лични доходак на Куби за све, од лекара до радника на фармама, износи око 20 америчких долара.
 
Ma, nek' su oni meni zivi i zdravi. Retko simpatican narod.

А и ретко сличан нама.
Њихови револуционари су носили браде и звали се "Брадоње"- Барбудоси:)

Castro-Camilo.jpg
 
Ocekivano. Kubanska drzava pocinje da se reformise po kineskom modelu.
aha samo im jos fali da nadju oko milijardu polurobova koji ce im raditi 12 sati dnevno za pola dolara i ima da dostignu cuveni kineski model :mrgreen:,mada ja licno mislim da ce se vratiti dobrim starim korenima da budu kupleraj za americku mafiju, holivudske glumce i omladinu zeljnu jeftine pi*ke i koksa kao i sve ostale postene latino zemlje :)
 
aha samo im jos fali da nadju oko milijardu polurobova koji ce im raditi 12 sati dnevno za pola dolara i ima da dostignu cuveni kineski model
Cekaj, ti stvarno mislis da je na Kubi tesko naci nekoga ko ce da radi k'o konj za pola dolara dnevno?

mada ja licno mislim da ce se vratiti dobrim starim korenima da budu kupleraj za americku mafiju, holivudske glumce i omladinu zeljnu jeftine pi*ke i koksa kao i sve ostale postene latino zemlje :)
Potcenjujes ti malo Latinose, vidim ja. Brazil, Argentina i Cile tesko da su zemlje kojima je svrha postojanja praznjenje frustracija i mosnica americkih tinejdzera.
 
Cekaj, ti stvarno mislis da je na Kubi tesko naci nekoga ko ce da radi k'o konj za pola dolara dnevno?


Potcenjujes ti malo Latinose, vidim ja. Brazil, Argentina i Cile tesko da su zemlje kojima je svrha postojanja praznjenje frustracija i mosnica americkih tinejdzera.
pa ne kazem ja da nece naci rade oni sada vec i za manje ali nemaju radne navike ko kinezi i zutaci uopste nego verovatno rade na principu lezi lebu da ***** kao i u svim socijalistickim rupcagama tog tipa ,a i nema ih milijardu i po da mogu da naprave uspesan ekonomski model kao kinezi i da proizvode sve i svasta u ogromnim kolicinama..
A sto se tice Brazila ,Cilea i Aregentine ,Kuba se po svojoj velicini i broju stanovnika pre moze porediti sa Panamom,Jamajkom ,Ekvadorom,Dominikanom i slicnim drzavama nego sa ovim koje si ti naveo
 
pa ne kazem ja da nece naci rade oni sada vec i za manje ali nemaju radne navike ko kinezi i zutaci uopste nego verovatno rade na principu lezi lebu da ***** kao i u svim socijalistickim rupcagama tog tipa ,a i nema ih milijardu i po da mogu da naprave uspesan ekonomski model kao kinezi i da proizvode sve i svasta u ogromnim kolicinama..
Eh sad, radne navike se sticu, a nisam uopste siguran ni da je Kinezima u genetskom kodu da rade kao marva. Skloniji sam da poverujem da im je to uter'o Mao i komunjare uopste.

A sto se tice Brazila ,Cilea i Aregentine ,Kuba se po svojoj velicini i broju stanovnika pre moze porediti sa Panamom,Jamajkom ,Ekvadorom,Dominikanom i slicnim drzavama nego sa ovim koje si ti naveo
Sto jes', jes', ali sam bio stekao utisak da generalizujes Latinose, pa rek'o da napomenem ove uspesnije primerke.
 
steta sto srbija nema par fidela kastra da malo pokaze Srbija zube ubicama i monstrumima poput tiranina Busa.Malo ostrvo zivi 50 godina pod sankcijama kakve smo mi imali 93 godine i nisu ih unistili.to samo moze hrabar covek sa jos hrabrijim narodom.ZIVELA KUBA I FIDEL KASTRO!!

ovo je dokaz kako pojedinci maloumno razmisljaju,ti bi voleo da mi svi trpimo 50 godina sankcije kakve smo imali 93-ce,samo da bi se ovako mali nekom inatili,pa jesi li ti normalan mi od te jedne godine ne mozemo jos da se oporavimo,to je van svake pameti kako ti maloumno razmisljas!!!!!
 
A sto smo mi , koji racku , davali podrsku kubi, kada ce oni za par godina biti kapitalisticka zemlja dembelija , sa odlicnim odnosima sa najblizim komsijom USA??:dash:

........."Poslanici Narodne skupštine Srbije, ukupno njih 205, dakle, vladajuća većina zajedno sa radikalima i socijalistima, koji čine najveći dio opozije, usvojili su deklaraciju kojom je data puna podrška rezoluciji Generalne skupštine Ujedinjenih nacija o neophodnosti okončanja ekonomskih, trgovinskih i finansijskih sankcija, koje su SAD uvele Kubi.

Skupština Srbije u tekstu de­klaracije, koju je predložila Srpska radikalna stranka (SRS Vojislav Šešelj) je javno saopštila punu solidarnost sa narodom Kube. Zadovoljan ishodom inicijative svoje stranke, generalni sekretar SRS-a Aleksandar Vučić je konstatovao da ne postoji nijedan normalan čovjek koji bi rekao da je u redu to što se radi Kubi........."

Nema budala ko srbija sto imade..........:dash:
 
A sto smo mi , koji racku , davali podrsku kubi, kada ce oni za par godina biti kapitalisticka zemlja dembelija , sa odlicnim odnosima sa najblizim komsijom USA??:dash:

........."Poslanici Narodne skupštine Srbije, ukupno njih 205, dakle, vladajuća većina zajedno sa radikalima i socijalistima, koji čine najveći dio opozije, usvojili su deklaraciju kojom je data puna podrška rezoluciji Generalne skupštine Ujedinjenih nacija o neophodnosti okončanja ekonomskih, trgovinskih i finansijskih sankcija, koje su SAD uvele Kubi.

Skupština Srbije u tekstu de­klaracije, koju je predložila Srpska radikalna stranka (SRS Vojislav Šešelj) je javno saopštila punu solidarnost sa narodom Kube. Zadovoljan ishodom inicijative svoje stranke, generalni sekretar SRS-a Aleksandar Vučić je konstatovao da ne postoji nijedan normalan čovjek koji bi rekao da je u redu to što se radi Kubi........."

Nema budala ko srbija sto imade..........:dash:

HAVANA, Cuba, June 11 (acn) “We will not accept any kind of sanctions against Cuba as we have not accepted the sanctions imposed on our country either,” said Radojko Bogojevic, Secretary of State of the Republic of Serbia.

Bogojevic, who is in Havana to participate in a meeting between officials from the foreign ministries of Cuba and Serbia, said in an interview with Granma news daily that his country rejects any European approach that implies sanctions against the Caribbean nation.

“You have resisted the sanctions imposed by the United States and also those of the European Union. In both cases, we believe they are unjust and we reject them,” he added.

With regards to bilateral relations between Cuba and Serbia, he expressed his satisfaction at the results of his meetings in Cuba and noted that bilateral ties are very good.

He stressed that economic and trade cooperation can be increased as well as cultural exchange.

“These are common goals and we have to work together. That is why we held at the end of last year a session of the Intergovernmental Commission in Belgrade and we are planning to take further steps in the creation of joint ventures in the sector of tourism and others,” Bogojevic concluded.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top