zasto se muskarci pale na kesh?

rile_laki_oblak

Iskusan
Poruka
5.346
znaci... stalno citam ovde o zenama i kako se pale na kesh... i 100 hiljada varijacija na istu temu... sad me zanima nesto drugo... normalno, puno puta sam sedeo u skroz muskom drustvu i znam da muskarci uvek vise vole da pricaju i imaju u drustvu nekoga ko, na primer, vozi neka jaka kola... ko ima kesha... i muskarci takvim ljudima daju vise prostora nego ljudima koji nemaju bas dobra kola i nemaju mnogo kesha... i radije ce se druziti sa onim bogatijima... to nije iz skandala, majke mi... vas rikan to gledao svojim ocima...
zasto je to tako? i zasto se onda tako jako osudjuju devojke koje rade potpuno istu stvar? i zbog cega ljudi cesto imaju tu crtu da osudjuju nekoga zbog necega sto i sami rade u manjoj ili vecoj meri?
 
:klap:

Одлична тема. Само мало тешка...:roll:

Би скоро на филозофији слична тема... видимо ли ми уопште у другима особине које и сами не поседујемо.. и сл...

И.. Да... Најјаче осуђујемо оне особине које код себе не волимо(Нити желимо себи да их признамо).
 
:klap:

Одлична тема. Само мало тешка...:roll:

Би скоро на филозофији слична тема... видимо ли ми уопште у другима особине које и сами не поседујемо.. и сл...

И.. Да... Најјаче осуђујемо оне особине које код себе не волимо(Нити желимо себи да их признамо).

e ovo je potpuno tacno...da li podsvesno ili ne,ljudi jednostvne ne vole kod drugih one lose osobie koje i sami poseduju,maksimalno ih osudjuju, da li zato sto ih podsecaju da su i sami takvi ili je nesto drugo u pitanju ne znam...i ono sto sam jos primetila,mozda bas nema veze sa temom ali ajde,da cim neko preternao i neprestano potencira da je on npr "neverovatna dobar osoba" ili "da se gnusa ovoga ili onoga" taj ima ogroman problem upravo sa tim...
 
bravo Rile! Bilo je sličnih tema već. Tačno je da osudjuju ženski svijet zbog toga, a ne shvataju da je u pitanju nešto što ne možemo da kontrolišemo. Praiskonski instinkt navodi ženu da bira pobjednika ( znači onog ko je uspio ) da bi time obezbijedila dobre gene za svoje potomstvo i nekog ko će da brine o njoj i djeci, ko ima mogućnosti, snage...Koliko god ružno zvučalo i možda sebično, ali gubitnike niko ne voli, pa zašto bi ih žene voljele?
 
bravo Rile! Bilo je sličnih tema već. Tačno je da osudjuju ženski svijet zbog toga, a ne shvataju da je u pitanju nešto što ne možemo da kontrolišemo. Praiskonski instinkt navodi ženu da bira pobjednika ( znači onog ko je uspio ) da bi time obezbijedila dobre gene za svoje potomstvo i nekog ko će da brine o njoj i djeci, ko ima mogućnosti, snage...Koliko god ružno zvučalo i možda sebično, ali gubitnike niko ne voli, pa zašto bi ih žene voljele?

Znaci treba biti materijalni dobitnik po svaku cenu, makar i neko plakao zbog toga i kunuo te tri kolena unapred?

Hvala, vise volim da budem umereni gubitnik, mirnije spavam...
 
Znaci treba biti materijalni dobitnik po svaku cenu, makar i neko plakao zbog toga i kunuo te tri kolena unapred?

Hvala, vise volim da budem umereni gubitnik, mirnije spavam...

Htio ili ne da priznaš, svi se trudimo koliko god možemo da budemo materijalni dobitnici. Jel ti ne bi volio da imaš puno para, dobra kola, vile, jedrenjake...? Ali to ne znači da treba da budeš "***** od čovjeka" pa da te neko kune i proklinje ili šta znam već. Postani pobjednik pameću, snagom, sposobnošću....
 
Htio ili ne da priznaš, svi se trudimo koliko god možemo da budemo materijalni dobitnici. Jel ti ne bi volio da imaš puno para, dobra kola, vile, jedrenjake...? Ali to ne znači da treba da budeš "***** od čovjeka" pa da te neko kune i proklinje ili šta znam već. Postani pobjednik pameću, snagom, sposobnošću....

To i radim, ali sam ipak za nekoga gubitnik.
Uvek ce se naci neko uspesniji.
Vozim auto od 2000 evra, sto je za nekoga pojam nad pojmovima, a opet sam gubitnik u gladnim ocima nekoga kome je BMW 320i, 2006. godiste vec zastareo model...

Gde je granica, hm?

Sta ti mislis, koliko njih moze pamecu, snagom, sposobnoscu, a bez koriscenja prevara, mucki, mesetarenja, iznudjivanja ili ucenjivanja, da postanu vlasnici dobrih kola, jedrenjaka, vila i vilenjaka u ovoj zemlji?
 
e ovo je potpuno tacno...da li podsvesno ili ne,ljudi jednostvne ne vole kod drugih one lose osobie koje i sami poseduju,maksimalno ih osudjuju, da li zato sto ih podsecaju da su i sami takvi ili je nesto drugo u pitanju ne znam...i ono sto sam jos primetila,mozda bas nema veze sa temom ali ajde,da cim neko preternao i neprestano potencira da je on npr "neverovatna dobar osoba" ili "da se gnusa ovoga ili onoga" taj ima ogroman problem upravo sa tim...

Ljubim te tako pametnu. : )
 
To i radim, ali sam ipak za nekoga gubitnik.
Uvek ce se naci neko uspesniji.
Vozim auto od 2000 evra, sto je za nekoga pojam nad pojmovima, a opet sam gubitnik u gladnim ocima nekoga kome je BMW 320i, 2006. godiste vec zastareo model...

Gde je granica, hm?

Sta ti mislis, koliko njih moze pamecu, snagom, sposobnoscu, a bez koriscenja prevara, mucki, mesetarenja, iznudjivanja ili ucenjivanja, da postanu vlasnici dobrih kola, jedrenjaka, vila i vilenjaka u ovoj zemlji?

Najbitnije u svemu je to kako se ti osjećaš. Ako misliš da si dobitnik, tako će te i drugi ljudi gledati. Kriterijumi se razlikuju od čovjeka do čovjeka. E sad što se tiče ove zemlje, to je već neko drugo pitanje. Kako ovdje doći do velikih para, dobrih kola, na koji način...to je već druga tema. Pričam o tome da generalno ljudi ( žene, muškarci bez razlike ) drugačije gledaju i prihvataju nekog ko ima nego nekog ko nema. Kod nas u svijetu...svuda
 
Mushkarci zzive u svetu hijerarhije.
To se vidi u vojsci najochiglednije, ali svako mushko drushtvo ima tachan raspored "snaga" i "uloga".

Gledam chesto kad se dva mushkarca upoznaju, obavezno ide uporedjivanje...koliko imash godina...a ja imam dva meseca visshe...gde radish...a ja sam shef tamo...shta vozish....a moj ima **konjskih snaga vishe...koliko para imash....e plati onda turu...a koliko devojaka imash...e a ja imam tri...i na kraju finale...koliki ti je....a, moj je tri santimetra deblji zato...

I tako utvrde tachan raspored u drushtvu....ponekad mora i da se bije da bi se neko "kur*chevit" postavio na svoje mesto....

Ima takmichenja i kod devojaka, ali to je vanredno ponashanje, a ne ponashanje po defaultu.
Mladji mushkarci ponekad ne mogu da shvate da zzene nisu mushkarci sa sisama....i misle da imamo isti drushtveni poredak....i onda preslikavaju sebe i svoja merila na zzene...i onda su zzene te koje su slabije, fizichki, a i najmanji im je pimpilimpchich....i onda smatraju da zu zzzene bezvredne....

A zzene, kao slabije biraju jache da ih zashtite...
U zzenskom drushtvu te osobine nisu pozzeljne...kad se dve zzene upoznaju, prvo proveravaju stepen prijateljske nastrojenosti....

I tako....a ovo zadnje pitanje...svi imamo crnu i belu stranu...chovek vidi shta je crno i tezzi da to potisne...kod sebe i kod drugih...pa je nekako lakshe kod drugih, za sebe nadjemo opravdanje...:)

E sad sve ovo gore nije do detalja razradjeno, ali u globalu gledano, to je to.
 
Mushkarci zzive u svetu hijerarhije.
To se vidi u vojsci najochiglednije, ali svako mushko drushtvo ima tachan raspored "snaga" i "uloga".
.

:dontunderstand: kakve veze ovo ima s temom .... zasto se muskarci pale na kesh ...``KLEMPAVA `` :bye:


Muskarci se pale na kesh jel su lenstine i mrzi ih da rade pa ako uhvate kakvu burzujku super ....ali kakve to veze ima s vojskom i hijerarhijom ?!??!??! Vojska i policija su specificni pozivi ... ovaj posao se prevenstveno radi zbog ljubavi prema istom , a ne nikako zbog para jer nase plate su mizerne u odnosu na drustvo klempava :rtfm:
 
Ima veze klempavi :kiss: zato shto kolichina novaca obezbedjuje bolje mesto u mushkoj hijerarhiji...i samim tim vishe mochi...vishe cura...redovniji seks...e zato su mushkarcima pare strashno bitne...

A vojska nije pomenuta zbog novca, vech zbog hijerarhije...general, gushter...pa ti vidi...sve se zna i nosi tachno definisanu kolichinu mochi...
 
Najbitnije u svemu je to kako se ti osjećaš.
Ne slazem se apsolutno. Neko moze da se oseca dobro i ako krade i ubija!
Ako misliš da si dobitnik, tako će te i drugi ljudi gledati.
Tako ce te gledati slicni tebi.
Kriterijumi se razlikuju od čovjeka do čovjeka.
Apsolutno tacno.
E sad što se tiče ove zemlje, to je već neko drugo pitanje. Kako ovdje doći do velikih para, dobrih kola, na koji način...to je već druga tema. Pričam o tome da generalno ljudi ( žene, muškarci bez razlike ) drugačije gledaju i prihvataju nekog ko ima nego nekog ko nema. Kod nas u svijetu...svuda

Ali je problem sto se lestvica stalno pomera navise i to bez realnog osnova, bez odrzivog razvoja.
To GENERALNO i ubija sve ljudsko u odnosima musk-zenskim.
 

Back
Top