PLUCA,bol u ruci

salbo_pismena

Ističe se
Banovan
Poruka
2.767
pre 15 tak godina sam mala 4 puta pneumotoraks
za redom,lezala na pulmologinji u Beogradu
Nisam operisana
pila sam caj od lotosovog korenja, neke antibiotike,cuvala se,isla na more , mirovala, i to je proslo
prvo sam osecala bolove na promenu vremena ,a onda je i to proslo
....
pre pola godine ,tek sam osetila bolove, ali cudne,kao da imam dve mokre krpe na plucima

pocela sam sve vise i vise da se zamaram, znojim,
i kasljucam na suvo
,,,kako je dolazilo sve toplije i toplije vreme,meni je to sve vise smetalo
pre dva dana sam konstantno imala jak bol ispod ramena,,napred
koji je isao u ruku i to toliko da sam osecala slabost ruke kada sam htela da je podignem,,te noci
nisam mogla od neprijatnosti u plucima i bolu u ruci da spavam
sutradan sam uzela da pijem neki prasak za izbacivanje slajma,nesto jace od mukodina
i to je kao prestalo
uvece
ponovio se isti taj bol ,samo na drugoj ruci i drugom ramenu
otisal sam danas kod lekara
snimila pluca,,,..pulmolog je rekao da se ne vidi nista na snimku,nista sto bi dalo te simptome ,,,,
dao mi je da radim labaratoriju
pa neko snimanje pluca,,i jos sto sta
za to mi treba par dana,ali
nista nije rekao,sta da pijem ukoliko se to ponovi
...a mene jako gusi, pri i najmanjem naporu,npr kada potrcim itd
zanima me , sta bi to moglo biti
na sta sumlja
i sta u plucima moze da daje tekve simptome..,
jeli opasno? i kako da se ponasam?
,hvala
 
Na osnovu navedenog nemoguce je bilo sta reci ( kad ne moze doktor na osnovu snimka tesko da bi mi mogli na slepo), neophodno je sacekati detaljnu dijagnostiku i analize, sagledati kompletnu sliku pa traziti odgovor. Ovako lici na hiljadu stvari i ni na jednu, najvaznije je da ste otklonili one najteze (edem pluca, pleuralni izliv, neki tumor....). sacekajte da se zavrsi dijagnostika, na plucima nema nista dakle nema razloga za akutnu paniku.

Takodje, nije zgoreg procitati ni lepljivu temu "Pre postavljanja pitanja obavezno procitati" Pozdrav
 
Da li su bolovi povezani sa izdisajem/udisajem ili su nezavisni od toga?
Da li ste imali temperaturu ili se osecali malaksalo?
U svakom slucaju je dobro sto je odmah uradjen snimak pluca,a laboratorija ce verovatno dati neki putokaz kako dalje sa dijagnostikom.
 

Back
Top