Tehnologija ikonopisa ::Ikonografija::

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pogledaj na ovom sajtu: http://waysha.com/srpski.htm
Ovde možeš saznati o kompletnoj tehnologiji izrade ikone, možeš naručiti i DVD Škola ikonopisa sa postupnim prikazom rada na četiri ikone, a što je najvažnije, tu se nalazi i prodavnica sa svim materijalima potrebnim za izradu ikone i cene su vrlo, vrlo povoljne, ako ne i najjeftinije - i šalju pouzećem. Na toj adresi ćeš naći i vrlo zanimljiv i poučan ikonopisački forum.
 
Da li neko zna nacin kako se dobija ispucalost slike. Koja je receptura u pitanju?
Prilazem sliku sa takvim efektom koji bi i ja zeleo da postignem.
:worth:
 
kako ne postoji? :)

chim ti imash pravilo kako je izgledala nechija odezda u njegovo vreme,na koj nachin se slika,kako izgleda oreol.to je kanon.

mozda si mislio na slikarsku slobodu,ona postoji.ali postoji crkveni kanon.

s obzirom da smo okruzeni kitnjastim ikonama,izbor je jako mali,i sve shto je drugachije odbacujemo jer mislimo da odstupa od nekog pravila.i da to nije ikona.ljudi nekako vishe obracaju paznju na zlato (shto shljashtavije to bolje,lepshe ,verovatno misle da ce bog time pre uslishiti njihove molitve),..ili ako naruche ikonu iz nekog manastira od njihovih ikonopisachkih (prepisivachkih ) radionica,misle da ikona postaje amajlija chim je okache na zid,..i josh more ljudskih nebuloza.

a daaa...kao i brdo ovih novih ikonopisachkih radionica,gde ljude uche ikonopisanju,a pre svega ti ljudi ne nauche da crtaju!pa kakav si ti onda slikar-ikonopisac il shta vec kad ne znash da izvuchesh crtez toga shto bojish..

ne slazem se da se sveshtenici ne razumeju u ikone,ali isto tako smatram da ne treba da se meshaju u posao slikara.
 
Nisam se dobro izrazio. Mislio sam na tehniku i materijale. Jedan "ikonopisac" mi je rekao:"Zna se sta je ikona, drvo ,jaje i vosak". A gde je svetac?

Inace ,ja sam isao u jednu takvu "skolu" gde se kopira. Posle sam bio prinudjen da ucim crtez. Malo je islo obrnutim redom ,ali je kompletirano:)
 
moj najiskreniji savet ti je da prvo savladash crtez,crtaj! shto vishe,sa shto razlichitijim tehnikama.nabavi gomilu reprodukcija svetaca( ali kvalitetnih,nemoj atelje minic,bilic ovaj onaj),nego uzmi lepo kvalitetno crkveno slikarstvo.uzmi monografiju studenice,sopocana... i radi portrete svetaca,figure isto kao da slikash choveka.
probaj chetkicom odmah da izvuchesh crtez.najbitnije je da izvezbash potez i ruku.
 
moj najiskreniji savet ti je da prvo savladash crtez,crtaj! shto vishe,sa shto razlichitijim tehnikama.nabavi gomilu reprodukcija svetaca( ali kvalitetnih,nemoj atelje minic,bilic ovaj onaj),nego uzmi lepo kvalitetno crkveno slikarstvo.uzmi monografiju studenice,sopocana... i radi portrete svetaca,figure isto kao da slikash choveka.
probaj chetkicom odmah da izvuchesh crtez.najbitnije je da izvezbash potez i ruku.[/QUOTE)


Ćao > VIRGINIJA

Nadam se da si se ovim postom obratila meni,pa ako i jesi htedoh nešto da te pitam :

Po tvom mišljenju na kojoj vrsti podloge bih trebala da crtam:blok,hamer,običan papir...I naravno sa čime : obična (meka B) olovka,ugljen...???

Hajde kaži mi ....čekam.....Hexy........
:cao:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top