Људи спрема се зло, живећемо у електронским концетрационим логорима

Какву личну карту поседујете?

  • Стару

  • Нову без чипа

  • Нову са чипом

  • Немам личну карту


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

dakica

Ističe se
Poruka
2.605
Људи спрема се зло, живећемо електронским концетрационим логорима. Онда и треба да нам пропадне држава како би се прочистили. Битно је нагласити да пропаст државе не значи и пропаст народа.

Redovi za lične karte u Nišu
10. jun 2008. | 15:43 | Izvor: B92
Niš -- U niškoj upravi policije ocenjuju da postojećim tempom neće biti moguće da se sve lične karte zamene do 2011. godine, kako je predviđeno.

Da bi dobili nove lične karte, Nišlije usred noći dolaze u Policijsku upravu kako bi zauzele red. U policiji kažu da procedura za izdavanje ličnih karata sa čipom dugo traje i da za brži rad nedostaju radnici i tehnika.

Neke Nišlije dolaze u dva sata posle ponoći kako bi bili sigurni da će u toku dana uspeti da dođu na red da predaju zahtev za novu ličnu kartu.

Oko 250.000 ljudi, koliko u Nišu treba da izvadi novu ličnu kartu, mogu to da učine na samo četiri mesta u Policijskoj upravi u Nišu, koja su opremljena neophodnim uređajima.

Oko 70 odsto građana opredeljuje se za ličnu kartu sa čipom. Procedura predaje zahteva za takvu ličnu kartu traje najmanje 20 minuta.

Računar signalizira da li je otisak prsta pravilno ostavljen ili ne. Ukoliko nije, postupak se ponavlja.

U Policijskoj upravi u Nišu kažu da je proceduru moguće ubrzati jedino ukoliko se nabavi još opreme i zaposle novi radnici, ali da to zavisi isključivo od Ministarstva unutrašnjih poslova.

Zakazivanje nije moguće zbog nepouzdane tehnike.

"Velikih problema imamo sa samom tehnikom. Vrlo često dođe do ispadanja sistema ili oko samog računara, ili je u pitanju veza između Niša i Beograda. Nekada nam se desi da po 3-4 sata ili ceo dan ne radi taj sistem", kaže Ljubiša Milovanović, načelnik Odeljenja za upravne poslove PU Niš.

Nova lična karta gotova je za oko 7 dana. Međutim, i procedura prijema lične karte traje najmanje 20 minuta, što znači da, ukoliko radite, morate uzeti slobodan dan na poslu kako biste ustali rano i pokušali da toga dana sve završite.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=06&dd=10&nav_id=303034
 
citata iz uvodnog posta:"Nova lična karta gotova je za oko 7 dana. Međutim, i procedura prijema lične karte traje najmanje 20 minuta, što znači da, ukoliko radite, morate uzeti slobodan dan na poslu kako biste ustali rano i pokušali da toga dana sve završite."


kakva je ovo glupost?
i procedura oko vadjenja stare licne karte sa sve cekanjem na salterima traje oko pola sata, ali se na te saltere moze otici i popodne, nakon posla...

sto se tice paranoje oko elektronskih licnih karata, na to ne vredi trositi reci, osim ako nisi psihijatar po profesiji. a ja nisam.
 
video sam novu ličnu, vrlo moćno izgleda
samo ima jedna nebuloza
recimo, ne znam kako su nam opremljeni šalteri i osoblje sa elektronskim čitačem tih čipova, ali recimo, ko uzme čip, na ličnoj mu nigde ne piše adresa (pošto su ti podaci na čipu) :)

Цео овај циркус који траје од 2001. године па до данас је врло мрачан, или модерно речено нетранспарентан.


Одлика демонократије је да буде транспарентна само онда када је то по нечијем нахођењу.
 
Hm, ja je imam... i to onu sa čipom... :lol:
Kompletna procedura traje dvadesetak min. zavisi od ažurnosti zaposlenih... čeka se petnaest dana... prilikom podizanja se prolazi kroz potpuno istu proceduru... Mala nije nešto lepa ali je praktična... Dalje, ako sam dobro razumeo... u perspektivi... će na tom čipu biti sve, vozačka, saobraćajna, zdravstvena... što i nije tako loše...
 
citata iz uvodnog posta:"Nova lična karta gotova je za oko 7 dana. Međutim, i procedura prijema lične karte traje najmanje 20 minuta, što znači da, ukoliko radite, morate uzeti slobodan dan na poslu kako biste ustali rano i pokušali da toga dana sve završite."


kakva je ovo glupost?
i procedura oko vadjenja stare licne karte sa sve cekanjem na salterima traje oko pola sata, ali se na te saltere moze otici i popodne, nakon posla...

sto se tice paranoje oko elektronskih licnih karata, na to ne vredi trositi reci, osim ako nisi psihijatar po profesiji. a ja nisam.

Svaki SUP radi do 20 h uveče tako da ne treba da se uzima slobodan dan................
 
Hm, ja je imam... i to onu sa čipom... :lol:
Kompletna procedura traje dvadesetak min. zavisi od ažurnosti zaposlenih... čeka se petnaest dana... prilikom podizanja se prolazi kroz potpuno istu proceduru... Mala nije nešto lepa ali je praktična... Dalje, ako sam dobro razumeo... u perspektivi... će na tom čipu biti sve, vozačka, saobraćajna, zdravstvena... što i nije tako loše...

Молим те реци ми, пошто нам је држава само по "овом" питању нетранспарентна, да ли знаш ознаку тог чипа односно његове техничке карактеристике и како можеш проверити шта је у њега унето од података?

Друго питање, када су ти у МУП-у узели податке биометријске податке да ли знаш где их све држава чува и колико су они безбедни?

Гарантујем да ми на ова два питања неће нико моћи дати целовит одговор!
 
Svaki SUP radi do 20 h uveče tako da ne treba da se uzima slobodan dan................

gužve su velike, zato je potrebno biti što bliži šalteru, pa je stvarno neophodno uzeti dan za to

ne znam kako sad stvari stoje, ali je u NS-u pre 20 dana bilo katastrofalno sporo
izrađivali su 20-25 dnevno, a bilo je preko 250-300 zainteresovanih
 
Jedva je u Srbiji, posle Berlinskog kongresa prošao jedan sporazum sa Evropom, dolazak evropskih železnica u Srbiju. Da li slučajno ili ne i tada su glavni protivnici bili Radikali. Argumenti su im bili ovi: da lokomotivu vozi đavo. Da je to anti-evropski đavo, ... da je to anti-srpski, evropski đavo i da će on onim dimom, koji ispušta, zapravo zatrovati pravoslavne duše. Da one šine železničke, zapravo nisu ništa drugo nego jedna crna anti-srpska, evropska zmija, koja će da premreži Srbiju i da joj isisava krv srpskom narodu, da nam uništava veru i običaje.

Lokomotiva, vozovi, chipovi......sve je to u srbiji djavolovo delo....ye*bem ti zemlju, gde se pet
stotina godina nije promenio mentalitet i svest naroda ni za jotu........:dash:
 
Молим те реци ми, пошто нам је држава само по "овом" питању нетранспарентна, да ли знаш ознаку тог чипа односно његове техничке карактеристике и како можеш проверити шта је у њега унето од података?

Друго питање, када су ти у МУП-у узели податке биометријске податке да ли знаш где их све држава чува и колико су они безбедни?

Гарантујем да ми на ова два питања неће нико моћи дати целовит одговор!
A ti si tajni agent KGB, pa se plasis da te ne otkriju?
E koliko je ovih patriJota ispusteno na glavu dok su bili mali.:dash:
 
Молим те реци ми, пошто нам је држава само по "овом" питању нетранспарентна, да ли знаш ознаку тог чипа односно његове техничке карактеристике и како можеш проверити шта је у њега унето од података?

Друго питање, када су ти у МУП-у узели податке биометријске податке да ли знаш где их све држава чува и колико су они безбедни?

Гарантујем да ми на ова два питања неће нико моћи дати целовит одговор!

1. možeš proveriti kod svakog iole pismenog pandura. Čim se obuče:mrgreen:
2. Država TVOJE podatke čuva u Rajfajzen banci u Kragujevcu. Ne brini:mrgreen:
 
Jedva je u Srbiji, posle Berlinskog kongresa prošao jedan sporazum sa Evropom, dolazak evropskih železnica u Srbiju. Da li slučajno ili ne i tada su glavni protivnici bili Radikali. Argumenti su im bili ovi: da lokomotivu vozi đavo. Da je to anti-evropski đavo, ... da je to anti-srpski, evropski đavo i da će on onim dimom, koji ispušta, zapravo zatrovati pravoslavne duše. Da one šine železničke, zapravo nisu ništa drugo nego jedna crna anti-srpska, evropska zmija, koja će da premreži Srbiju i da joj isisava krv srpskom narodu, da nam uništava veru i običaje.

Lokomotiva, vozovi, chipovi......sve je to u srbiji djavolovo delo....ye*bem ti zemlju, gde se pet
stotina godina nije promenio mentalitet i svest naroda ni za jotu........:dash:

prva asocijacija kad sam video temu je bio taj kažiprst
umirao sam od smeha tada
briljirao je
 
Hm, ja je imam... i to onu sa čipom... :lol:
Kompletna procedura traje dvadesetak min. zavisi od ažurnosti zaposlenih... čeka se petnaest dana... prilikom podizanja se prolazi kroz potpuno istu proceduru... Mala nije nešto lepa ali je praktična... Dalje, ako sam dobro razumeo... u perspektivi... će na tom čipu biti sve, vozačka, saobraćajna, zdravstvena... što i nije tako loše...


...a jel u taj cip ugradjen i broj u 'elektronskom koncentracionom logoru' :mrgreen:
 
Молим те реци ми, пошто нам је држава само по "овом" питању нетранспарентна, да ли знаш ознаку тог чипа односно његове техничке карактеристике и како можеш проверити шта је у њега унето од података?

Друго питање, када су ти у МУП-у узели податке биометријске податке да ли знаш где их све држава чува и колико су они безбедни?

Гарантујем да ми на ова два питања неће нико моћи дати целовит одговор!

Hm, evo ja da probam...:lol:
Al' mora da ukljuchish mozak, jel važi?:lol:
Pazi sad... Uzimaju otiske levog i desnog kažiprsta... skenira se fotografija... potpisuješ... i to je to što se ''biometrijskih'' podataka tiče... Sve ovo se radilo i kad si vadio staru ličnu... samo što je sad tehnika malo uznapredovala pa ne moraš da se umrljaš od glave do pete... sve se skenira, otisak, potpis, fotografija.
Ranije su podatke čuvali na ''duplikatima'' kartončićima koji su opet bili razbacani po fijokama, pojavom kompjutera su oni iz fioka prebačeni u isti... gde se i sada nalaze... gde će i ostati...
Sad jedno pitanje, znaš li ti uopšte šta sve spada u biometrijske podatke???:lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top