DVD/DivX player to TV konekcija - HELP

madjack

Početnik
Poruka
5
Da li postoje odgovarajuci kablovi/adapteri i da li je moguce uspostaviti vezu izmedju standalone DVD playera koji ima scart i AV cinceve i TVa koji ima samo antenski ulaz (Sony 37cm). Znam da zvuci kao nesto sto je matoro, ali klinac je zapeo za TV u sobi, pa reko' bas da ne kupujem novi. :lol::dash:

Unapred hvala!
 
Antenski ulaz je predvidjen za VF signale a preko skarta i av ulaza se salju mf signali (uglavnom) i pojedinacni signali,te stoga nije moguce spajati av i skart ulaze-izlaze sa antenskim,niti postoje bilo kakvi prilagodjavaci za tu namenu.Ono ruku na srce moze se i to napraviti ali ce kostati vise nego nov tv .
 
mislim da bi bilo moguce jos samo hvali video rekorder (nadam se da imas neki). Pa recimo dvd plejer u video rekorder preko skart - skart kabla, pa iz video rekordera u tv preko antenstog kabla nadjes frekvenciju i to je to....

Sve ovo vazi ali samo u slucaju da se koristi antenski ulaz na video rekorderu,tj.ovo sto si naveo smo koristili za prosirenje broja kanala na TV-u pa smo menjali kanale preko videa.U slucaju da sa DVD-a dovodis signal preko AV ili SKART-a pada u vodu zbog kao sto sam rekao prirode signala,koliko se secam video ne vrsi konverziju MF u VF,ono moguce mu je dovesti takve signale ali u istom obliku i izlaze iz videa a posto covek nema ni skart ni av moze da pokusa ali sumljam da ce mu uspeti
 
Sve ovo vazi ali samo u slucaju da se koristi antenski ulaz na video rekorderu,tj.ovo sto si naveo smo koristili za prosirenje broja kanala na TV-u pa smo menjali kanale preko videa.U slucaju da sa DVD-a dovodis signal preko AV ili SKART-a pada u vodu zbog kao sto sam rekao prirode signala,koliko se secam video ne vrsi konverziju MF u VF,ono moguce mu je dovesti takve signale ali u istom obliku i izlaze iz videa a posto covek nema ni skart ni av moze da pokusa ali sumljam da ce mu uspeti

Tebe je neko debelo slagao ili si gadno pomesao pojmove.Iz DVD uredjaja ti izlaze video i audio signali i to u raznim kombinacijama.Uglavnom da svi imaju video kompozitni +RGB a neki modeli i S-VHS standard.Sto se tice audio tu ti je klasican stereo ili 5.1 a to biras u meniju.Kakav MF i sta bi bilo ko radio sa MF signalom:dontunderstand:Resenje postoji a to je bilo kakav modulator na UHF kao za Segu ili oni za nekadasnje racunare.I opcija sa video rikorderom pije vodu.Druga prica je gubitak kvaliteta zbog jeftinih (losih) modulatora ali pretpostavljam da coveku to i nije bitno jer bi u protivnom kupio sinu plazmu:cool:
 

Back
Top