Studirati biologiju

Ko bre zatvara fakultet, daj ne lupaj gluposti!

Moji utisci: najlepsih 5 godina mog zivota! Ekipa je bila sjajna, profesori (sa par izuzetaka) jako korektni i predusretljivi, asistenti takodje. U prvoj godini malo vise trcanja iz jedne zgrade u drugu jer svoju nemamo, ali nakon bolonje je i to sredjeno. Ne znam kakav je ovaj novi program, ali stari je bio na momente tezak, ali nista sto se ne da preziveti. Imas jos postova na ovu temu, od ranije, pa pogledaj. Sve u svemu, meni je jako prijalo studiranje tamo.
Pozzz!
 
A kodm nas ti je tako da ako ne studirash pravni, ETF ili medicinski borish se za posao.:dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash:

Za ETF ne znam, ali znam ljude koji su završili Pravni ili Medicinski, pa ne rade već 5 godina od diplomiranja... tako da, opšta je borba za posao. Nema ti danas fakulteta koji garantuje posao. Zato mi je smešno pitati nekoga "šta misliš posle sa tim?", jer nalaženje posla ne zavisi od toga šta neko misli posle sa tim, niti postoje ikakvi garanti za posao kad je reč o bilo kom faxu.
 
али тако стоје ствари . .. једино што је послодавцу битно је да знаш добро да радиш посао, диплома јесте гарант да си способан за то али гледа се колико урадиш а не колико знаш . .
:|
 
Moja iskustva sa studiranja na bioloskom departmanu su takva, da sad opet treba da odlucim-opet bi to bila biologija! Kao i na svakom drugom faksu, postoje manje ili vise zanimljivi predmeti, ali uvek si okruzen pozitivnim ljudima koji vole prirodu, tu su i tereni, a mogucnosti za posao su iste kao i za druge faksove- ako si dobar u svojo struci naci ces ga!
 
E, koja biologija se polaze na prijemnom? Iz gimnazije ili... ? I da, kad je konkurs, a i prijemni? Ja bih na visu medicinsku, al ako ne daj Boze, puj, puj daleko bilo, ne uspem, zanima me i biologija, ekologija i tako to, pa... Kakva je konkurencija, jel ima puno zainteresovanih? Hvala unapred :)
 
Nadam se da ces uspeti na visoj medicinskoj, jer biologiju i nije tako lako upisati. Doduse, to zavisi i od smera. Granica za budzet za molekularnu je obicno oko 95 poena, a zadnji upisani uopste, na fax, na samofinansiranju ima oko 80. Zadnjih godina je biologija postala popularna, ja kad sam upisivala (2001) konkurisalo je 3 ljudi za 1 mesto. Poz!
 
pa ja sam ove godine upisao bioloski fax, nije tako strasno upisati ga kao 2001, nesto je poslednje dve - tri godine opalo interesovanje. Sto se samog faxa tice ja barem mislim da je super, od ove godine se sprovodi nov program po kom upisujes u prvoj godini tzv opsti smer pa se u trecoj usmeris na neki (biologija, ekologija, molekularna biologija i fiziologija).
 

Back
Top