Izraelski ambasador: Britanija anti-izraelska

epoc

Ističe se
Poruka
2.232
Ima tu istine.

Konzervativni Britanci su odvajkada bili fascinirani Arapima i smatrali ih prirodnim dzentlmenima i urodjenom gospodom. Zahvaljujuci britanskoj podrsci, na kraju krajeva, formirane su sve moderne arapske drzave. Jevreje, sa druge strane, nisu mirisali. Razumljivo donekle.

Britanska levica, opet, redovno donosi nekakve rezolucije podrske napacenom palestinskom narodu, raznorazni sindikati ucitelja i predavaca zahtevaju prekid naucne saradnje sa Izraelom, itd. Izrael je kod njih omrazen, kao uostalom i kod svake levice. Blerova nakazna zenturaca pre par godina rece da razume palestinske bombase-samoubice, kao sasvim banalan primer njihovog stava.

Tome treba dodati milion-dva muslimanskih glasaca u Britaniji koji ne znaju kako da stucuju bradu, ali znaju da mrze Izrael, i prica je gotova.
 
Бацање петарди и стари излизани читувски штосови.
Uvek me je fascinirao antisemitizam u Srba. Pa ne postoji period u istoriji Srba kada smo patili bez da su Jevreji patili zajedno sa nama, od Osmanske imperije, pa do nemackih pogroma u oba svetska rata. A iako Srbija, za razliku od skoro svih drugih evropskih drzava, nije do WW II imala antisemitske zakone, srpski kvislinzi su itekako ucestvovali u istrebljenju srpskih Jevreja za vreme okupacije, dok nama Jevreji nisu nikad nista nazao ucinili.

Drugim recima, koji ti je andrak?

Jevreje, sa druge strane, nisu mirisali. Razumljivo donekle.
Kako, bre, razumljivo?
 
Uvek me je fascinirao antisemitizam u Srba. Pa ne postoji period u istoriji Srba kada smo patili bez da su Jevreji patili zajedno sa nama, od Osmanske imperije, pa do nemackih pogroma u oba svetska rata. A iako Srbija, za razliku od skoro svih drugih evropskih drzava, nije do WW II imala antisemitske zakone, srpski kvislinzi su itekako ucestvovali u istrebljenju srpskih Jevreja za vreme okupacije, dok nama Jevreji nisu nikad nista nazao ucinili.

Drugim recima, koji ti je andrak?


Kako, bre, razumljivo?

Al se zato kune u Leon Kojena....:super:
 
Uvek me je fascinirao antisemitizam u Srba. Pa ne postoji period u istoriji Srba kada smo patili bez da su Jevreji patili zajedno sa nama, od Osmanske imperije, pa do nemackih pogroma u oba svetska rata. A iako Srbija, za razliku od skoro svih drugih evropskih drzava, nije do WW II imala antisemitske zakone, srpski kvislinzi su itekako ucestvovali u istrebljenju srpskih Jevreja za vreme okupacije, dok nama Jevreji nisu nikad nista nazao ucinili.

Drugim recima, koji ti je andrak?

pravi razliku između jvrejskog naroda i države izrael.

antisemitizam je uvezeno ideološko smeće, primilo se u srbiji kao što se prima fašizam.

srbija nije imala antisemitske zakone jer su jevreji zalosno brzo istrebljeni. beograd je jedna od dve teritorije koje su proglašene "očišćenima od jevreja".

jevreja je u srbiji bilo malo i bili su prominentni građani tako da ih je bilo lako uhvatiti i likvidirati a pomagala je i domaća ljotićevsko-nedićevska gamad. držimo i neslavnu titulu kao okupirana teritorija u kojoj su jevreji u najmanjem procentu preživeli, nekih 10%.
 
pravi razliku između jvrejskog naroda i države izrael.
Pravim, ali kad neko kaze "civut", meni je potpuno jasno da se to ne odnosi na Izrael, nego na Jevreje an general.

antisemitizam je uvezeno ideološko smeće, primilo se u srbiji kao što se prima fašizam.
Meni ni jedna ni druga pojava nisu jasne. Narocito ne u srpskoj interpretaciji.

srbija nije imala antisemitske zakone jer su jevreji zalosno brzo istrebljeni. beograd je jedna od dve teritorije koje su proglašene "očišćenima od jevreja".
Mislio sam na period pre WW II. Mnoge evropske drzave su u XIX veku imale antisemitske zakone. Srbija i Jugoslavija nikad do okupacije.

jevreja je u srbiji bilo malo i bili su prominentni građani tako da ih je bilo lako uhvatiti i likvidirati a pomagala je i domaća ljotićevsko-nedićevska gamad. držimo i neslavnu titulu kao okupirana teritorija u kojoj su jevreji u najmanjem procentu preživeli, nekih 10%.
Sve ovo znam, i to cini antisemitizam u Srbiji jos neshvatljivijim. Buduci da, nadam se, mozemo da se slozimo da nama Jevreji nikada nisu nista nazao ucinili, a institucije nedicevske Srbije su pomagale u njihovom istrebljenju.
 
Israeli ambassador: Britain has become a hotbed of radical anti-Israeli views

LONDON: Britain has become a hotbed of radical anti-Israeli views, Israel's ambassador to the country said in an article for a British newspaper.

Ron Prosor said in an opinion piece in Tuesday's Daily Telegraph newspaper that his country has been demonized.

http://www.iht.com/articles/ap/2008/06/09/europe/EU-GEN-Britain-Israeli-Ambassador.php

Britnski premijer je Jevrej.
Britanski ministar vanjskih poslova je Jevrej.
Hoce Jevrej jos vise Britanske "aktivnosti" oko Izraela i Irana,pa udario po anti-semitizmu;
isprobana formula i redovno funkcionise.Ko ih ne zna:thumbdown:
 
great_dictator_1024-1.jpg

Juuuuden, ahhhhh, Judeeeeen!!!
 
Britnski premijer je Jevrej.
Britanski ministar vanjskih poslova je Jevrej.
Hoce Jevrej jos vise Britanske "aktivnosti" oko Izraela i Irana,pa udario po anti-semitizmu;
isprobana formula i redovno funkcionise.Ko ih ne zna:thumbdown:

morache da ih puste niz vodu shto posle svega shto je uradzheno u ime genocidnoe drzhave izrael je pravi put .... u svakom sluchaju, i da nastave po starom, od sada - radiche na svoju shtetu ..... izrael :bye:
 
bravo majstore.
tvoji postovi su melem za oči. ali ozbiljno

Takodje.

Ono sto sam rekao "razumljivo" - engleskim veleposednicima, aristokratiji i gospodi (a gospodin, tj. dzentlmen, je bio pre svega onaj ko ne mora sopstvenim rukama da se izdrzava) su bili na svaki nacin odvratni Jevreji trgovci, trgovcici, mesetari i lihvari, ljudi stereotipno gladni novca, van pristojnog drustva, vulgarno ambiciozni, itd.

Dakle, susta suprotnost - i, uzgred, ljudi koji se zale, traze prava, promene, narusavaju ingerencije crkve, stalesko drustvo, a pritom sa parama. Dakle, engleskom dzentlmenu odvratni na svim frontovima.

Nemoj molim te da me jos i ti prozivas kao fasistu, vec sam se dogovorio sa onim klincem da sam licno Grof Cano sto se toga tice. Tu temu smo, dakle, apsolvirali.
 
Takodje.

Ono sto sam rekao "razumljivo" - engleskim veleposednicima, aristokratiji i gospodi (a gospodin, tj. dzentlmen, je bio pre svega onaj ko ne mora sopstvenim rukama da se izdrzava) su bili na svaki nacin odvratni Jevreji trgovci, trgovcici, mesetari i lihvari, ljudi stereotipno gladni novca, van pristojnog drustva, vulgarno ambiciozni, itd.

Dakle, susta suprotnost - i, uzgred, ljudi koji se zale, traze prava, promene, narusavaju ingerencije crkve, stalesko drustvo, a pritom sa parama. Dakle, engleskom dzentlmenu odvratni na svim frontovima.

Nemoj molim te da me jos i ti prozivas kao fasistu, vec sam se dogovorio sa onim klincem da sam licno Grof Cano sto se toga tice. Tu temu smo, dakle, apsolvirali.

Samo,Jevreji su se uvukli u tu Englesku aristokratiju jos u 19 i 20 veku,tako da to bas i
ne mora "sve" da je tacno.
 
Ima tu istine.

Konzervativni Britanci su odvajkada bili fascinirani Arapima i smatrali ih prirodnim dzentlmenima i urodjenom gospodom. Zahvaljujuci britanskoj podrsci, na kraju krajeva, formirane su sve moderne arapske drzave. Jevreje, sa druge strane, nisu mirisali. Razumljivo donekle.

Britanska levica, opet, redovno donosi nekakve rezolucije podrske napacenom palestinskom narodu, raznorazni sindikati ucitelja i predavaca zahtevaju prekid naucne saradnje sa Izraelom, itd. Izrael je kod njih omrazen, kao uostalom i kod svake levice. Blerova nakazna zenturaca pre par godina rece da razume palestinske bombase-samoubice, kao sasvim banalan primer njihovog stava.

Tome treba dodati milion-dva muslimanskih glasaca u Britaniji koji ne znaju kako da stucuju bradu, ali znaju da mrze Izrael, i prica je gotova.
pa upravo tako uostalom jevrejska drzava je nastala upravo iz rata sa izmedju ostalog i sa Britancima koji su zdusno pomagali Arape u prvom arapsko-izraelskom ratu ,dok su ih odmah priznali SAD i SSSR sto im je i prvi zajednicki potez posle rata .
 
S tim sto su Jevreji civilizovan narod iz koga su ponikli i Bogocovek i Vitgenstein i hiljade vrhunskih naucnika, umetnika, duhovnika, dok su Siptari divlji kao bilo koje ljudozdersko pleme na Novoj Gvineji i dragi iskljucivo svojoj mami i vojnom odseku.

da dodam da su i rimljani Bogocoveka ubili razapinjanjem na krstu, pa su epicentar i vladari katolickog hriscanstva, kao to moze?
 
da dodam da su i rimljani Bogocoveka ubili razapinjanjem na krstu, pa su epicentar i vladari katolickog hriscanstva, kao to moze?
nisu ga ubili Rimljani nego Jevreji kojima je smetalo sto je on napravio sektu i odstupio od zvanicnog ucenja njihove vere a Rimljani su prepustili Jevrejima da se sami razracunaju sa mangupima u sopstvenim redovima sto bi reko jedan politicar .
 
Poslednja izmena:

Back
Top