Izraelski ambasador: Britanija anti-izraelska

To je OK, mozemo uzeti Nemce, Grke, Hotentote, bilo koga. Poredjenja se i dalje mogu praviti.



Da, upravo, ali to vazi i za ostale. Hotentot bi mozda i bio veliki mislilac da nije rodjen u pustinji gde ceo dan provodi hvatajuci mrave za rucak. Pakistanac bi mozda nesto i smislio da... itd.

previdio sam poantu posta.

u pravu ste.

što vrijedi jednom hotentotu što je velilki mislilac ako nema uvjete i sredinu koja bi to eksponirala:)

sa židovima je druga stvar.

ispričavam se na površnosti moga prvog čitanja Vašeg posta.
 
Objektivno, svaki covek tezi organizaciji i kategorizaciji sveta jer su ljudske kognicije tako ustrojene. Svaki objekt, svaka misao, svaki nadrazaj cula se teoretski moze posmatrati kao sui generis, definisan iskljucivo svojim neponovljivim kvalitetima - kvalijama, ako ta rec postoji u srpskom - i bez ikakve veze sa ostatkom sveta, ali za takav nacin razmisljanja nam nedostaje bioloskih kapaciteta; jednostavno, takvo razmisljanje preskupo je za organizam poput naseg, ogranicenog secanja, ogranicenih kapaciteta paznje. Prema tome, prirodno je svet posmatrati kroz kategorije, a kategorije se izmedju ostalog definisu i hijerajhijski. Niko svet ne posmatra ne-hijerarhijski, ma kako mu se to neukusnim cinilo.

Subjektivno, smatram da su dostignuca Jevreja posmatranih kao narod daleko iznad dostignuca, recimo, Siptara - a i Srba - i to na bilo kojoj lestvici i iz bilo koje perspektive.

Ni ja, uzgred budi receno, ne verujem u napredak.

naravno da svako podrazumeva hijerarhiju, samim tim što misli izražavaš kroz jezik koji je sam proizvod različitih kategorizacija kao proizvod simboličkor mičljenja koje podrazumeva određene kategorije.

samo su meni sve te kategorije i hijerarhije prosto upitne, ne iz dobrog ukusa, pomodarstva, čegaveć. sklona sam da sve rasklapam do početnih primesa i kada kategorije, hijerarhije, pojmove kojim operišemo raskolpiš ne ostaje mnogo. nije to baš za pismenu komunikaciju, nemam vremena da obrazlažem.

većrekoh, poštujem tvoj stav ali i jevrejstvo i albanstvo i srpstvo su široki pojmovi koji čoveka određuju samo delimično. daleko od toga da negiram nasleđe ili sredinu kao osnov delanja.

poštujem i ja jevreje, mnogi od njih su kao mislioci učestvovalu u oblikovanju mog odnosa prema životu i svetu ili ih poštujem iz drugih razloga, šagala ili maljeviča recimo. samo to ne znači da drugi ljudi, zato što ne su meni strani i nebovoljno razumljivi nemaju istu vrednost, samo eto nisu prijemčivi.
 
To je OK, mozemo uzeti Nemce, Grke, Hotentote, bilo koga. Poredjenja se i dalje mogu praviti.



Da, upravo, ali to vazi i za ostale. Hotentot bi mozda i bio veliki mislilac da nije rodjen u pustinji gde ceo dan provodi hvatajuci mrave za rucak. Pakistanac bi mozda nesto i smislio da... itd.

šta znači veliki mislilac? 8) :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
i misliš da neki hotentot nema originalan pristup svakodnevici?

verovatije je da je problem što to nije i naša svakodnevisa pa nam njegov pristup mnogo ne znači.

mislim da nema jer temelji zapadne civilizacije ne počivaju na hotentotovim vrijednostima.:)

ali,da je hotentotovo društvo imalo moć pa da nametne hotentotovu filozofiju kao temelj društvenog funkcioniranja,tada bi hotentot bio veliki mislilac.
 
Israeli ambassador: Britain has become a hotbed of radical anti-Israeli views

LONDON: Britain has become a hotbed of radical anti-Israeli views, Israel's ambassador to the country said in an article for a British newspaper.

Ron Prosor said in an opinion piece in Tuesday's Daily Telegraph newspaper that his country has been demonized.

http://www.iht.com/articles/ap/2008/06/09/europe/EU-GEN-Britain-Israeli-Ambassador.php

Велика Британија одавно делује против Израела а зарад партнерства са Арапима.
Једноставно политика ВБ је про-арапска, а МИ6 је регрутациони центар за Ал Каиду.
Енглеска и МИ6 су отворено лобирали и радили на страни муслимана и Шиптара а једна су од стубова за признавање "Косова".

У својој аутобиографији Мушараф је навео да је МИ6 регрутовала исламисте за ратове у Босни, Чеченији и на Косову.

Енглеској треба нафта и жели да сарађује са Арапима. Срби и Израелци су сметња томе.
 
Бацање петарди и стари излизани читувски штосови.

Пун погодак. Али у погрешну мету.

Ако називом "Чивутски" означавамо слично "Циганисању", онда то важи за Велику Британију.
Наиме она је пуна Јевреја који се не изјашњавају тако, већ као "Енглези Јеврејске вере" и изузетно су непријатељски расположени према Израелу.
Делимиочно јер је Хаганах и Паламах кренуо у рат против енглеза 1947 и соречио да остваре даље колонијалне намере на Блиском истзоку, а Емглези имају одличне односе са Арабијом, бахреином, јорданом итд.

Заједничко за Јевреје у Лондону и Јевреје у Тел Авиву је исто што је заједничко за Хришћане у Лондону и Хришћане у Приштини.
Ку*ац.
 

Back
Top