problem duplih nickova

d1

Domaćin
Banovan
Poruka
4.406
djidjo:
Žao mi je što je i urednik morao da se uključi u club, ne zbog interesovanja već zarad očuvanja nekog reda, ali bih mu savetovao da se oproba sa onima njemu doraslima, umesto da svoj autorite uspostavlja udaranjem po slabijima od sebe. Ako mu nije jasno o čemu pričam neka sazove uredništvo pa će mu gazdarica i blondika pojasniti stvari.
ah dragi moj... nemoj na mene gledati kao na pandura, vec kao na djubretara koji vas jednostavno moli da ne stvarate djubre chatujuci jer ce to moja malenkost morati da cisti... u najgorim slucajevima moram i da zatvorim pojedine delove radi zdravlja nasih sugradjana...

koleginice moderatorke se nece mesati u moje odluke, kao sto se ja ne mesam u njihove... koliko god neko od nas bio u krivu...

ukoliko imate zelju da pricate ko je sa kim bio na kafi i slicno imate poseban podforum za te stvari znan kao Svastara...

ovo jeste jedna od konstruktivnijih tema, ali nemojte od nje praviti chat room...

PS. ne trazim ja od vas da vi mene postujete ili slicno... jednostavno budite svesni onoga sto radite i koje su posledice toga...
 
Mnogo toga se vidi drugačijim no što zaista jeste, ali to ne daje neprosvetljenima i neprosvećenima za pravo.
A stara poslovica kaže:
Daj čoveku moć, pa ćeš videti kakav je.

Možda bi, d1, iz svoje moći mogao da izneseš imenik svih koji se konektuju sa istih adresa, pa da dodaš i svoje procene ko je ko i ko je šta na kom kompjuteru. Veruj mi, ne bih se takvom tvom postupku ni najmanje iznenadio. Ali bih ti preporučio da porazmisliš šta bi time izazvao. A ovim što si sebi večeras dozvolio, prekršio si niz pravila koja bi upravo ti trebalo da održavaš na ovom mestu. No, sa vlastitim nepromišljenostima ćeš imati vremena da se baviš.
Tvoje komentare o čišćenju đubreta mi je zaista neukusno komentarisati. Zna se za kim se đubre čisti. A kada se govori o ljudima koji dolaze na ovaj Forum, malo više poštovanja ti ne bi škodilo. Hvala Bogu, za mnom još niko nije morao da čisti, već sam to sam uradio. Tako su me vaspitali i obrazovali. Nadam se da su uspeli u tome da mogu svakom pogledati u lice, što mi je sa tobom uskraćeno, ali si svoje lice sam ovde lepo izneo.
I nadalje, ako mi je možda promaklo, da li je zabranjeno koristiti nečiji računar da bi se krstarilo Krstaricom? Ako jeste, onda ćemo Ružu zamoliti da se diskonektuje ili nabavi računar. Jedino me interesuje, ako je takav slučaj, kako će na takav pristup reagovati brojni slični korisnici, a posebno oni sa računara internet kafea.
No, o tome neka promisle oni koji su za to nadležni.
I na kraju, molim te da moje reći shvatiš dobronamerno i da se i sam dobronamernošću vodiš.
 
djidjo, moja malenkost nije otkrila ni jednu poverljivu informaciju.... cisto upozorenje ljudima da kada pricaju, znaju sa kim pricaju...

uzgred... pogledaj pravilnik PIK-a ponovo...

i nemoj da pretis...

postoji jos jedna grupa nickova koji dele istu IP adresu, medjutim, za razliku od tvoje, ta IP adresa pripada firmi tako da je vise verovatno da ipak nije ista osoba u pitanju... (LAN preko unutrasnjeg rutera bi dala na netu istu IP adresu za sve korisnike mreze)... takodje, obzirom da ta grupa ima rasprave po forumu tesko mi je da poverujem da je ista osoba u pitanju
 
d1 nadje ti vanzemaljca,ti si posluzio kao test mada mozda i nije bilo u redu to sto si uradio ali sta je tuje.Nisam se nadao da ce to biti djidjo clan No1,ne znam sta da kazem,nadam se da je to uradio iz namere da nekako odrzi klub u zivotu.
 
d1:
djidjo, moja malenkost nije otkrila ni jednu poverljivu informaciju.... cisto upozorenje ljudima da kada pricaju, znaju sa kim pricaju...

uzgred... pogledaj pravilnik PIK-a ponovo...

i nemoj da pretis...

postoji jos jedna grupa nickova koji dele istu IP adresu, medjutim, za razliku od tvoje, ta IP adresa pripada firmi tako da je vise verovatno da ipak nije ista osoba u pitanju... (LAN preko unutrasnjeg rutera bi dala na netu istu IP adresu za sve korisnike mreze)... takodje, obzirom da ta grupa ima rasprave po forumu tesko mi je da poverujem da je ista osoba u pitanju
Zaista je čudo šta ti vidiš u mojim rečima, ali ja ti tu ne mogu pomoći!
 
Mr X:
d1 nadje ti vanzemaljca,ti si posluzio kao test mada mozda i nije bilo u redu to sto si uradio ali sta je tuje.Nisam se nadao da ce to biti djidjo clan No1,ne znam sta da kazem,nadam se da je to uradio iz namere da nekako odrzi klub u zivotu.
Šta nije u redu, što Ruža kuvka sa mog kompjutera? To pitanje se ne postavlja u nekim drugim slučajevima. I da se razjasnimo, Ruža je nik jedne mlade dame. Znatiželja ju je privukla na Forum i zašto bih ja nekome ograničavao korišćenje moje veze i računara? Uostalom, nisu svi koji su vredni da budu članovi cluba u mogućnosti da poseduju svoju opremu.
Ima li tu nekog problema ili nedoumice Mr X?
 
djidjo:
d1:
djidjo, moja malenkost nije otkrila ni jednu poverljivu informaciju.... cisto upozorenje ljudima da kada pricaju, znaju sa kim pricaju...

uzgred... pogledaj pravilnik PIK-a ponovo...

i nemoj da pretis...

postoji jos jedna grupa nickova koji dele istu IP adresu, medjutim, za razliku od tvoje, ta IP adresa pripada firmi tako da je vise verovatno da ipak nije ista osoba u pitanju... (LAN preko unutrasnjeg rutera bi dala na netu istu IP adresu za sve korisnike mreze)... takodje, obzirom da ta grupa ima rasprave po forumu tesko mi je da poverujem da je ista osoba u pitanju
Zaista je čudo šta ti vidiš u mojim rečima, ali ja ti tu ne mogu pomoći!
nemoj izigravati nevinasce

i reci mi majke ti za kim se to djubre cisti... daj idi uclani se u neku stranku, pa tamo sa drugim politicarima izvrci reci... meni nemoj da stavljas u usta ono sto nisam rekao...

ja sam rekao sta sam rekao znajuci tacno sta radim... da ponovim... osim toga da sam rekao da ste vas dvoje ista osoba, nijedna druga informacija nije recena... nema IP adrese, nema cak ni provajdera, so steta je naneta samo tvojim pokusajima da ovde neke ljude zavlacis... "tresla se zemlja"... dear Lord...
 
Kao korisnik slažete se sa svim informacijama koje unesete, i one ce biti sačuvane u bazi podataka. Ove informacije neće biti date trećem licu bez Vašeg dopuštenja.

Ako se ponešto razumem u privatnost, a možda malo, onda je podatak koji si izneo upravo kršenje privatnosti.
U ovom slučaju se ja ne pravim ni onim ni onim, a pogotovo da imam potrebu da se "pravim nevinašcetom".
 
djidjo:
Mr X:
d1 nadje ti vanzemaljca,ti si posluzio kao test mada mozda i nije bilo u redu to sto si uradio ali sta je tuje.Nisam se nadao da ce to biti djidjo clan No1,ne znam sta da kazem,nadam se da je to uradio iz namere da nekako odrzi klub u zivotu.
Šta nije u redu, što Ruža kuvka sa mog kompjutera? To pitanje se ne postavlja u nekim drugim slučajevima. I da se razjasnimo, Ruža je nik jedne mlade dame. Znatiželja ju je privukla na Forum i zašto bih ja nekome ograničavao korišćenje moje veze i računara? Uostalom, nisu svi koji su vredni da budu članovi cluba u mogućnosti da poseduju svoju opremu.
Ima li tu nekog problema ili nedoumice Mr X?
Nema nedoumice,mozda si to odmah trbao da nam kazes ali sta da se radi,verovatno imas razlog sto nisi rekao a nije ni bitno samo se nadam da ce klub preziveti i posle ovog udarca.
 
Dobro d1, onda preuzmi na sebe da se sutra, kada Ružu izvestim o svemu ovome i ona nađe vremena da ovo završimo, otvoriš negde prostor da se tebi i onima koji bi trebalo da o ovome presude, Ruža i djidjo autorizuju sa svojim generalijama. Mislim da je to prikladno rešenje.
 
Mr X:
djidjo:
Mr X:
d1 nadje ti vanzemaljca,ti si posluzio kao test mada mozda i nije bilo u redu to sto si uradio ali sta je tuje.Nisam se nadao da ce to biti djidjo clan No1,ne znam sta da kazem,nadam se da je to uradio iz namere da nekako odrzi klub u zivotu.
Šta nije u redu, što Ruža kuvka sa mog kompjutera? To pitanje se ne postavlja u nekim drugim slučajevima. I da se razjasnimo, Ruža je nik jedne mlade dame. Znatiželja ju je privukla na Forum i zašto bih ja nekome ograničavao korišćenje moje veze i računara? Uostalom, nisu svi koji su vredni da budu članovi cluba u mogućnosti da poseduju svoju opremu.
Ima li tu nekog problema ili nedoumice Mr X?
Nema nedoumice,mozda si to odmah trbao da nam kazes ali sta da se radi,verovatno imas razlog sto nisi rekao a nije ni bitno samo se nadam da ce klub preziveti i posle ovog udarca.
Kakav udarac? Od koga po kome?
Šta da kažem: Ej narode, došla devojka kod mene na kafu i oće da se druži sa nama na Forumu. ?
Ruža je punoletna osoba i na njoj je kako će i gde da nastupi, sad je nekom zasmetalo šta?
 
djidjo:
Kao korisnik slažete se sa svim informacijama koje unesete, i one ce biti sačuvane u bazi podataka. Ove informacije neće biti date trećem licu bez Vašeg dopuštenja.

Ako se ponešto razumem u privatnost, a možda malo, onda je podatak koji si izneo upravo kršenje privatnosti.
U ovom slučaju se ja ne pravim ni onim ni onim, a pogotovo imam potrebuda se se "pravim nevinašcetom".
http://forum.krstarica.com/faq.php klikni pa citaj :evil:

da ti prepricavam nemam volje
 
djidjo:
Dobro d1, onda preuzmi na sebe da se sutra, kada Ružu izvestim o svemu ovome i ona nađe vremena da ovo završimo, otvoriš negde prostor da se tebi i onima koji bi trebalo da o ovome presude, Ruža i djidjo autorizuju sa svojim generalijama. Mislim da je to prikladno rešenje.
yebote jel ti mene smatras za blesavog :shock:

pre pola sata si prakticno priznao gore na onom izmenjenom postu da se predstavljas pod oba nicka...

ma whatever... administrator je Bozo pa ako imas sta da mu pises, pisi...

damn
 
djidjo:
Mr X:
djidjo:
Mr X:
d1 nadje ti vanzemaljca,ti si posluzio kao test mada mozda i nije bilo u redu to sto si uradio ali sta je tuje.Nisam se nadao da ce to biti djidjo clan No1,ne znam sta da kazem,nadam se da je to uradio iz namere da nekako odrzi klub u zivotu.
Šta nije u redu, što Ruža kuvka sa mog kompjutera? To pitanje se ne postavlja u nekim drugim slučajevima. I da se razjasnimo, Ruža je nik jedne mlade dame. Znatiželja ju je privukla na Forum i zašto bih ja nekome ograničavao korišćenje moje veze i računara? Uostalom, nisu svi koji su vredni da budu članovi cluba u mogućnosti da poseduju svoju opremu.
Ima li tu nekog problema ili nedoumice Mr X?
Nema nedoumice,mozda si to odmah trbao da nam kazes ali sta da se radi,verovatno imas razlog sto nisi rekao a nije ni bitno samo se nadam da ce klub preziveti i posle ovog udarca.
Kakav udarac? Od koga po kome?
Šta da kažem: Ej narode, došla devojka kod mene na kafu i oće da se druži sa nama na Forumu. ?
Ruža je punoletna osoba i na njoj je kako će i gde da nastupi, sad je nekom zasmetalo šta?

I rekao si da ste pili zajedno kafu,ali pre toga nisi spominjao da se znate,a sam sada vidis da bi bilo bolje da si rekao.Ne mozemo da zanemarimo to koliko ste jedno drugo hvalili,nije fer i o meni bi moja prijateljica ovde napisala sve najbolje o meni.Meni iskreno ne smeta nista,sada za druge ne znam.
 
Da biste ostali prijavljeni, štiklirajte tu opciju prilikom prijavljivanja, mada vam to ne preporučujemo ako forumu pristupate sa nekog zajedničkog kompjutera, npr. iz biblioteke, Internet cafea, sa fakulteta itd.
 
djidjo:
Da biste ostali prijavljeni, štiklirajte tu opciju prilikom prijavljivanja, mada vam to ne preporučujemo ako forumu pristupate sa nekog zajedničkog kompjutera, npr. iz biblioteke, Internet cafea, sa fakulteta itd.
automatsko prijavljivanje sluzi da kada otvaras stranicu foruma FIK te odmah prepozna... to bi mogao da bude razlog da dve osobe dele isti nick, a ne da ti koristis dva nicka...

nemoj se petljati dublje, molim te... fora (cini mi se da ti je cilj bio komsija) ti je propala, i ajde sad... life goes on...
 
d1:
djidjo:
Da biste ostali prijavljeni, štiklirajte tu opciju prilikom prijavljivanja, mada vam to ne preporučujemo ako forumu pristupate sa nekog zajedničkog kompjutera, npr. iz biblioteke, Internet cafea, sa fakulteta itd.
automatsko prijavljivanje sluzi da kada otvaras stranicu foruma FIK te odmah prepozna... to bi mogao da bude razlog da dve osobe dele isti nick, a ne da ti koristis dva nicka...

nemoj se petljati dublje, molim te... fora (cini mi se da ti je cilj bio komsija) ti je propala, i ajde sad... life goes on...
Zaista je tvoja neuljudnost bezgranična. Ipak bi mogao malo da probiraš reči. I nadam se da ćeš sam izvestiti administratora Božu o ovom ni malo prijatnom razgovoru, pa neka isčita i vidi ko šta govori i koliko se čega pridržava. Ovaj put si sebi dozvolio da uvrediš i komšiju.
 
d1:
djidjo:
Da biste ostali prijavljeni, štiklirajte tu opciju prilikom prijavljivanja, mada vam to ne preporučujemo ako forumu pristupate sa nekog zajedničkog kompjutera, npr. iz biblioteke, Internet cafea, sa fakulteta itd.
automatsko prijavljivanje sluzi da kada otvaras stranicu foruma FIK te odmah prepozna... to bi mogao da bude razlog da dve osobe dele isti nick, a ne da ti koristis dva nicka...

nemoj se petljati dublje, molim te... fora (cini mi se da ti je cilj bio komsija) ti je propala, i ajde sad... life goes on...

Pa jeste Djidjo i ti i Ruza ste se nekako umiljali komsiji,jeli to slucajnost ili...? "Ne znam nisam pametan"
 
korsicenje vise naloga u cilju manipulacije misljenja korisnika foruma predstavlja kvarenje normalne komunikacije na podforumu kao i dovodjenje u zabludu... to se nigde ne podrazumeva kao osnova civilizovanog i normalnog ponasanja.... pre ce biti suprotno... iz tog razloga apelujem na one koji koriste vise nadimaka da prestanu da to cine, jer svako zeli da zna sa kim prica....

sto se tice optuzbe da je nacinjena povreda privatnosti, moram da ponovim da privatnost nije narusena... informacijama koje se daju Forumu Internet Krstarica ja nemam direktan pristup, pa tako ne mogu ni da te podatke iznesem... IP adresu niko ne navodi pri registraciji pa tako ni ne spada u pojam privatnog podatka... za one koji nisu upuceni na osobine IP adrese, reci cu samo da je IP adresu izuzetno jednostavno saznati, ako posedujete odredjeno kompjutersko umece... nacin na koji je to moguce uraditi necu navoditi javno, obzirom da moze doci do manipulacije od strane mladih "hakera"... ukoliko neko insistira na tome, a deo je ove rasprave tacan opis ce dobiti u vidu privatne poruke.... ukoliko neko i dalje smatra da mu je privatnost narusena, neka pogleda jos jednom pravilnik FIK-a na http://forum.krstarica.com/faq.php narocito deo pod naslovom Poricanje garancije i Ogranicenje odgovornosti

tema je otvorena za dalje komentare, obzirom da mi je box pun komentara

jos jednom apelujem da osobe koje koriste vise nickova prestanu da to cine
 

Back
Top