IVANOVO

mazaaki

Obećava
Poruka
97
Ajde momci koji ste često na toj vodi šalji te izveštaje jer ga nema u novinama Ribolovac.Odlična destinacija ali nešto se dešava u zadnje vreme tamo.:dash:
 
MAZAAKI, bio sam blizu Dunava , kod one kucice. Probali smo sarana na kukurz iz teglice i na stari , ali nista da pipne. Neznam koliko ti je pametno da iz Nis ides tamo , ja tamo idem samo kad nema nista bolje. Tamis kod Farkazdina ti je dobar za sarana, a ima i dosta stuke.
 
Još nije vreme za taj deo Ivanova i sa te strane ( pored bedema). Šaran se ove godine jako dobro izmrestio u kanalu koji se uliva u zimovniku.Trenutno radi sitna babuška u kanalu ali je sitna i može da se nahvata pereko 10. kilograma.
Što se tiče mog odlaska u Ivanovu ja idem jako često pecam čamcem
sa one druge strane na nekih 100-150 metara pre ušća. U tom delu su potopljeni panjevi i dubina je od 3 - 4.5 metara.Ako pecaš na kukuruz potrebno je neko vreme hraniti kako je tek početak sezone.Inače najviše šarana hvataju na kulju u ovo vreme a polako ga prihranjuju sa kukuruzom.Možeš probati i na glistu ili crvića jer nema cverglana ( barem ga ja nisam upecao).
 
Poslednja izmena:
U petak popodne vodio sam ćerkicu malo na pecanje i to na ušću kanala u dunavac . Za 1 sat imala je 20 - tak bodorke i 15-tak babuške na žito.
 
Poslednja izmena:
Kolega mazaaki i ja sam bio u Ivanovi u nedelju, ali osim par štukica, koje vraćene u vodu, ništa, ali kako su mi lokalci rekli treba pecati nizvodno/levo od ušća kanala u dunavac, tamo je dubina 3-4m i može se očekivati nešto, babura, šaran, i sl.
Da li neko ide u/na Ponjavicu, jel se tamo peca, šta radi?
 
Kada si bio na pecanje u Ivanovu. Ja sam bio prošli vikend 24.10 i ništa samo par babuški. Mesto mi se svidja vodili su me drugari prvi put. Kako radi šaran pošto se razmišljam da ovaj petak zapalim tamo.
 
Probao sam na kukuruz,žito,crviće,glistu (uhvatio par cverglana). Pecali smo od rampe koja se zaključava jedno 800m spustili se autom sa bedema do kanala.

Da li imaš neki predlog.
 
Kada si bio na pecanje u Ivanovu. Ja sam bio prošli vikend 24.10 i ništa samo par babuški. Mesto mi se svidja vodili su me drugari prvi put. Kako radi šaran pošto se razmišljam da ovaj petak zapalim tamo.

Ja idem vrlo često, zadnji put sam bio 21.22.23.10 i riba je stvarno loše radila jer je voda mnogo opala i jako je bistra.Imao sam nekoloko šaran i 20 babuški, ali je to vrlo slabo.Na hranjenom mestu hvatam ih na kukuruz šećerac.babuška nije uzimala crve, glistu , žito , ali se javljala na ružu hleba i kulju ( kačamak).Mala ispravka da ne dodje do zabune: kanal je ona voda od mosta do rampe gade se uliva u rukavac Dunava ili kako ga zovemo dunavac, a on se prostire jpš nekih 3-4 kilm gde je spojen sa Dunavom. Predpostavljam da si pecao na njemu, ali od rampe nekih 1 kilometar nizvodno prema dunavu imaš jako lepih mesta ali su vrlo napadnuta . Preko puta tih mesta se čini kao da ima mali potok koji se uliva , a ustvari to je jedna barica koja dopunjuje vodu u tom potezu. mislim da još nije ušla dunavska bodorka , jako krupna jer je Dunav mali još je topao.cela predhodna nedelja je bila loša kako prijavljuju i meštani koji pecaju na tom delu Dunava.Očekujem još jedn talas dobre aktivnosti ribe. je obično pecam ispod opisanog mesta ali preko puta iz čamca. tu imam i splav. pozdrav.

 
Pecao sam baš preko puta tog malog potoka gde se uliva. Razmišljam se da krenem u petak noću iz Niša negde oko 00:00h da bih stigao tamo pre 03:00 da zauzmem mesto. Probaću i prvi put u životu da pecam i štuku. Poneću isto kukuruz šećerac,žito,crviće,hleb pa ću videti. Ne znam da li da kupim nekog kedera (čikova) pošto ću u petak biti u Beogradu. Ima li somova da ponesem nekog rovca. Ako ti nešto zatreba moj e-mail je nikola.26@nadlanu.com.

Pozdrav!!!!
 
bio sam ja u nedelju i ništa, sitna babuška, poneka i to je to, ali primetio sam da i se i ostali koji su bili u okolini nisu baš proslavili, jako slabo, verovatno loš dan.
Da li je još neko bio i da li je upecao šta?
 
Mozda puno trazim... A jel bi neko mogao da obelezi mesta u Ivanovu na nekoj mapi... google earth i sl. Ja sam bio tamo pre nekoliko godina. Secam se da se ide uz neki kanal, recimo oko kilometar, onda se popne na nasip i predje se u neku sumicu... tu ima 4-5 mesta, ali je i velika navala pa je gadno ako se ode tamo a sve zauzeto. Cesto sam sretao i ljude koji kampuju tamo. Pojma nemam gde su ova mesta sto ste kacili slike a tako bih rado posetio neko od njih... :)
 

Back
Top