Battlestar Galactica - KO JE POSLEDNJI SAJLONAC ?

ender71

Ističe se
Poruka
2.469
Posto sam sinoc konacno stigao da pocnem da gledam 4. sezonu evo jedne teme o tome.
Dok se i poslednja sezona krece prema svom zavrsetku sajtovi posveceni BSG i zajednice fanova su napeti do iznemoglosti ocekujuci otkrivanje jedne od najbolje cuvanih tajni naucne fantastike danas.

Ko je 12. humanoidni sajlonac ?

Kapetan Adama, Apolo, Starbak, predsednica Roslin, Gaj Baltar, neki od manje vaznih likova, neki od likova koji se smatraju mrtvim kao sto su zena komandanta Taja ili Adamin sin Zek, neki lik koji se jos uvek nije pojavio.

Evo teme za raspravu o tome.
Kada se prikupe predlozi mozemo da otvprimo i glasanje.

Ukoliko neko nije u toku (u sta sumnjam)sa verovatno najboljom sf serijom svih vremena ovde je prilicno dobar izvor informacija
http://en.battlestarwiki.org/wiki/Battlestar_Wiki:News
 
Ti si poslednji neotkriveni Sajlonac.:whistling:
Pojavljuješ se kao Starbak, kada su te svi već otpisali...:sad2:

Ranije sam već, negde, rekao da sam na netu našao izjavu autora serije da nijedan od glavnih likova nije toster. Dakle, ni Adame, ni preCednica, ni Starbak...
Za Baltara je već rečeno da nije Sajlonac (setiti se epizode kada je sanjao da jeste i da se budi u tanku za ponovo rođenje)

U opšte se ne trudim da dokučim ko je poslednji neotkriveni. Scenaristi BSG su me već dovoljno razočarali da bih se time opterećivao. Oni ni sami ne znaju u kom pravcu vode seriju i kako će koja ep. izgledati.

Ne bih se složio da je BSG "najbolja ikad", upravo zbog mlitavog, nedovoljno definisanog, vođenja priče i lutanja scenarista koji nas zamlaćuju sporednim stvarima, samo da bi produžili seriju.

Produkcija jeste jedna od najboljih i serija u celini je u samom vrhu, ali teško da je najbolja.
 
Tako JA sam poslednji sajlonac. Buaahaaahaa !
Predajte se ! Svaki otpor je uzaludan ! ( Ups, izgleda da sam pomesao serije :-))

Dan, bas si se razocarao u Galaktiku ?
Ne bih se slozio sa tobom, meni je i dalje najjaca serija ili medju prvih pet po svakom kriterujumu.
A ako mozda i nisu bas sigurni kako ce koja epizoda izgledati retko koja da je bila dosadna mozda samo par u celoj seriji.

Sto se poslednjeg sajlonca tice, mislim da je to neko koga jos nismo videli u seriji ili videli vrlo kratko.
Ne bi me iznenadilo da to bude neki lik deteta.
Mozda klinac koga je Baltar izlecio.
 
Većina epozoda treće sezone je dosadna i nepotrebna. Pretvorili su tu sezonu u ljigavu sapunicu a ubacili su i neku klasnu borbu radnika i elite. Gde su sada ti elementi u seriji ako su bitni za nju? Nema ih, jer su 'mudri' scenaristi napisali te epizode samo da imaju šta da emituju.

Zar sajlonci mogu da budu bolesti i imaju povišenu temperaturu?
 
A meni je bas taj deo bio zanimljiv.
Stekao sam utisak da pokusavaju da prikazu izbeglicku flotu kao svet u malom gde ljudi pokusavaju po inerciji da se drze stavova,nacina misljenja i ponasanja na kakve su nauceni pre invazije Sajlonaca.
Iako je to neodrzivo zbog jer su uslovi u kojima zbeg opstaje drasticno drugaciji.
Tako da bi njihova drustvena dinamika neminovno morala da skrece ka diktaturi i vojnoj hijerarhiji.

A za klinca, sumnjivo mi sto se tako kao cudom oporavio.
 
Ne znam što se pravi tolika fama oko tog poslednjeg Sajlonca... sem ako taj/ta ne vuče konce svega što se desilo, u šta sumnjam, ne vidim ni što je to toliko važno. Ionako je razlika između Sajlonaca i ljudskih bića minimalna, posebno kad su u pitanju ovih 5. Ima toliko mnogo zanimljivijih misterija da se razreši... na pr. zašto su tih 5 Sajlonaca tako posebni i važni i kakve veze imaju sa Zemljom, šta je bilo sa Zemljom i 13. Plemenom, šta se to uopšte desilo na Kobolu pre nekoliko hiljada godina kad je 13. Pleme otišlo, kad je došlo do podele između onih 7 i ovih 5 modela, koja je veza između monoteističkog kolonijalnog Hrama od pre 4000 godine i 5 Sveštenika i ovih 5 Sajlonaca, koja je fora sa Operom na Kobolu i snom koji dele Kaprika, Atena i predsednica i šta taj san znači, zašto je Hera tako važna, da li Sajlonci mogu ili ne mogu da prave decu međusobno i koja je fora sa Kaprikinom trudnoćom, zašto bi 6 i Baltar kao trebalo da budu njeni spiritualni ili kakvi već "roditelji", šta se to u stvari desilo sa Starbak, šta znači ono proročanstvo Hibrida o Starbak, odakle uopšte Hibridi znaju sve to, šta je "Prostor između života i smrti" (Space Between Life and Death) i kako je povezan sa ovih 5 Sajlonaca, koja je fora sa ovim virtuelnim likovima (Baltarova virtuelna 6 i Baltar, Kaprikin virtuelni Baltar, onaj Leoben koga je videla Starbak, Eloša koju je videla predsednica, itd.)...
 
da li neko prati nove epizode i kakve su ako da??
preksutra ce peta, according to imdb...
jedva cekam da se zavrsi 4.5 sezona pa da nabavim i djuture odgledam.
Ima aktivna tema o BSG na Televiziji, http://forum.krstarica.com/threads/95830 ali bolje nemoj da citas poslednje strane, posto komentarisemo poslednje epizode, i sve je puno spoilera.

Uglavnom su dobre, ali ima par stvari koje mi se ne svidjaju. Zasad je veci deo radnje vezan za probleme u Kolonijalnoj floti (ne mogu da kazem nista specificnije da ne bi spojlirala) posto su otkrili sta je sa Zemljom, i tu se bas svasta desilo... Taj deo price je odlican. S druge strane, nije bilo mnogo otkrica vezanih za mitologiju serije, a ono malo sto je bilo nije me bas odusevilo (poslednji Sajlonac, na primer), ali mislim da se taj deo price poceti da se rasplice tek od sledece epizode. Moci cu da dam neki sud tek kad vidim kako su odgovorili na sva ta pitanja (Hera, znacaj Poslednjih 5, povratak Starbuck, istorija Kobola i Zemlje itd.).
 
Da li si sigurna? Da ne bude poslednja epizoda razvučena na tri "poslednje"?
Rekli su da će biti 10 ep. u završnom delu serije, tj. ove godine.
Nisam sigurna koliko ce trajati, rekli su da ce finale ici u dva dela (19. i .20. epizoda, treba valjda da se zovu "Daybreak" 1. i 2. deo), a drugi deo ce trajati barem kao dve epizode *to je ovo sto zovu "trosatno finale")...ali mozda i kao tri (eventualno "cetvorosatno" finale). Sto znaci, da ima prakticno materijala za jos 7 epizoda...ali moze dase desi da bude i 8.... A u svakom slucaju ce verzija na DVD-ju biti jos duza.

MR: Dave Howe said the final episode itself could be two or three or four hours. Can you clarify that?

RDM: [The finale] started as two hours. It was always meant to be two [hours long]. It was going to be episodes 21 and 22, in terms of production [for production purposes, Season 4 episodes were numbered 1 through 22, with the standalone movie “Razor” as the first two “episodes” of that 22 hours.]

Then we wrote it and prepped it and realized that it was much bigger than two [hours] and went to the network and studio and said, “Look, to do this justice, we probably need it to be longer than two. Would you be willing to do that?” And they had to crunch all their numbers and they loved it too, and they came back and they said, “Yeah, we’ll do three [hours for the finale].”

But we haven’t cut it together, it’s being cut together as we speak. We’re way long, as usual. I don’t know what that means -- if there’s a possibility it goes to four [hours], do we keep it at three? It’s hard to say until you see it. So I think he’s being honest when he says we don’t quite know yet because none of us know, even the director hasn’t seen it. We just know there’s a lot of footage right now.

MR: So at this point it’d be safe to say…

RDM: It’s 11 hours…

MR: Airing next year.

RDM: And the finale of the show is the last three of those 11 hours.

MR: And that could expand?

RDM: Theoretically.

MR: Maybe on DVD it could expand?

RDM: We do know that for DVD, there will be a longer cut. DVD is interested in a longer cut, there will definitely be a longer version of the finale for DVD. But how much longer…
http://featuresblogs.chicagotribune.com/entertainment_tv/2008/07/talking-battles.html

:confused:
 
Usledice i neki film verovatno
Usledice sigurno TV film The Plan, koji je rezirao Edward James Olmos, a scenario je napisala Jane Espenson. To je i poslednje sto su snimili vezano za BSG (sem onih vebizoda koje su isle pred 4.5) i ostace poslednje. Ali bez obzira na to, poslednja epizoda 4. sezone predstavljace kraj/razresenje price. The Plan, slicno kao Razor, obuhvata dogadjaje iz proslosti - konkretno, hronoloski obuhvata dogadjaje iz 1. i 2. sezone, ali sa tacke gledista Sajlonaca, i trebalo da bi da malo bolje objasni njihove postupke i planove. Vec odavno je otkriveno da glavne uloge u filmu imaju Dean Stockwell (Cavil), Aaron Douglas (Tyrol) i Michael Trucco (Anders), a pojavljuju se i svi ostali glumci koji igraju Sajlonce. A radnja je u najavi kao prica o
dva sajlonska agenta koji su se inflitrirali na Galaktiku odnosno medju prezivele na Kaprici - sto, s obzirom na to koji su glumci najavljeni kao centralni likovi u filmu, po svoj prilici znaci da se film najvise bavi "Bratom Cavilom" koji je na Galaktici izmedju ostalog bio psiholoski savetnik Tyrolu, i onim drugim "Bratom Cavilom" koji se bio infiltrirao u Andersov pokret otpora na Kaprici (2. sezona).

http://www.imdb.com/title/tt1286130/
http://www.scifi.com/scifiwire/index.php?id=62921
http://en.wikipedia.org/wiki/Battlestar_Galactica:_The_Plan

Ako mislis na bioskopske filmove, to se nikad ne bi desilo, ne samo zato sto ce prica biti gotova, vec i zato sto Glen Larson i dalje drzi prava na eventualne bioskopske filmove vezane za ime "Battlestar Galactica".
 

Back
Top