Velimir Ilić: Ne vredi idem ja u opoziciju!

1234

Domaćin
Banovan
Poruka
4.833
Pregovori su završeni idemo u opoziciju


Razočaran: Velimir Ilić


hronika1_2.jpg



Velimir Ilić, predsednik Nove Srbije, ističe u razgovoru za Danas da će po svemu sudeći njegova stranka, odnosno koalicija DSS-NS, u novom parlamentu biti u opoziciji. "Nije strašno. Bio sam opozicija i znam kako je to", poručuje Ilić.

Da li to znači da su pregovori Vaše koalicije sa SPS-om o formiranju vlade završeni bez dogovora?
- Bez obzira na to što iz Socijalističke partije Srbije, Partije ujedinjenih penzionera i Jedinstvene Srbije nije stiglo obaveštenje o zvaničnom prekidu pregovora sa narodnjačkim blokom i Srpskom radikalnom strankom, jasno nam je da su pregovori završeni i da je Ivica Dačić paralelno vodio nejavne pregovore sa Demokratskom strankom. Naravno, svako ima pravo da pregovara s kim hoće, da traži više nego što mu pripada, ali u svemu tome treba imati i malo dostojanstva, mere i časti.

Možda SPS-u niste ponudili dovoljno ministarskih mesta?
- Neću da govorim šta je narodnjačka koalicija sve nudila strankama okupljenim oko SPS-a. Pretpostavljam samo da je ponuda DS-a bila mnogo veća, jer sam i sam imao slične ponude. Radi se o nezajažljivim apetitima. Možda će DS na ovoj političkoj pijaci Dačiću ponuditi i premijersko mesto, ali mu pri tom neće ostaviti mnogo mogućnosti da odlučuje.

Mislite da će biti kao posle prošlih izbora, kada je Vojislav Koštunica izabran za premijera?
- Upravo tako. Tu situaciju imali smo u prošloj vladi, kada je Koštunici dato premijersko mesto, ali je sva moć odlučivanja bila u rukama ministara iz DS-a, tako da je na sednicama vlade često dolazilo do preglasavanja. Ponoviće se nešto slično i sa Dačićem. To ne treba nimalo da čudi, jer Srbijom vladaju deca komunizma, sinovi najbližih Brozovih saradnika.

Da li očekujete da potpisani koalicioni sporazum na nivou Beograda sada ostane na snazi?
- Uveren sam da će, ako ne odmah, onda nakon izvesnog vremena, biti raskinut i taj koalicioni sporazum SRS-a, narodnjaka i koalicije oko SPS-a. Pitanje je samo šta će biti povod za razvrgavanje ovog dogovora i u kom trenutku će se desiti. To mora biti bezbolno i za socijaliste, koji su tokom potpisivanja garantovali neraskidivost sporazuma čašću i poštenjem.

Razočarani ste socijalistima. S njima je Dragan Marković Palma, s kojim ste bili bliski.
- U politici je sve moguće, a možda je sve i dozvoljeno. I pored toga, nisam očekivao da će mi okrenuti leđa Verko Stevanović, Vuk Drašković, Sulejman Ugljanin i naročito moj prijatelj Marković Palma. Mnogi su se na političkoj sceni održali baš zahvaljujući meni. Sve je to, uostalom, ljudski i srpski.

Koliki rok trajanja dajete novoj vladi, u kojoj nećete biti?
- Želim im svu sreću u radu, ali verujem da u tom konglomeratu načinjenom od raznih ideologija nikome neće biti lako. Tu su Čanak, Dačić, Ljajić, Ugljanin... Treba pri tom znati da će ova nova vlada Srbije biti i internacionalni bućkuriš, budući da su na njenom sastavljanju angažovano radili Turska, Evropska unija i SAD. Ipak, šta je tu je, a meni kao predstavniku jedne opozicione stranke ostaje da čekam dolazak obećanog blagostanja, dolazak Fijata, završetak Koridora 10, otvaranje 200.000 novih radnih mesta, ali i prodaju poslednjih državnih preduzeća Aerodroma, EPS-a i JAT-a
 
Dačić će da napravi strašnu grešku ako uđe u koaliciju sa DS.

Ne mogu da verujem da pada na obećanja proverenih lažova!

A ne mogu da verujem ni da okorele "demokrate" podržavaju ovo.

Eee, moj Dačiću... na niske grane si spao!
A "demokrate" još niže, s obzirom šta su sve spremni da progutaju zarad vlasti i fotelja...

Eee, moji Srbi, šta smo doživeli, da nam vladu prave strani ambasadori i domaći izdajnici. :mad:
 
Poslednja izmena:
Razočaran: Velimir Ilić





Velimir Ilić, predsednik Nove Srbije, ističe u razgovoru za Danas da će po svemu sudeći njegova stranka, odnosno koalicija DSS-NS, u novom parlamentu biti u opoziciji.


Da li očekujete da potpisani koalicioni sporazum na nivou Beograda sada ostane na snazi?
- Uveren sam da će, ako ne odmah, onda nakon izvesnog vremena, biti raskinut i taj koalicioni sporazum SRS-a, narodnjaka i koalicije oko SPS-a. Pitanje je samo šta će biti povod za razvrgavanje ovog dogovora i u kom trenutku će se desiti.

Natera mi suze na oči:sad2:
A taman sam pomislio, čitajući forum, da će biti formirana patriJotska Vlada i da će Beograd konačno biti slobodan:mrgreen:
 
Pregovori su završeni idemo u opoziciju


Razočaran: Velimir Ilić




- Bez obzira na to što iz Socijalističke partije Srbije, Partije ujedinjenih penzionera i Jedinstvene Srbije nije stiglo obaveštenje o zvaničnom prekidu pregovora sa narodnjačkim blokom i Srpskom radikalnom strankom, jasno nam je da su pregovori završeni i da je Ivica Dačić paralelno vodio nejavne pregovore sa Demokratskom strankom. Naravno, svako ima pravo da pregovara s kim hoće, da traži više nego što mu pripada, ali u svemu tome treba imati i malo dostojanstva, mere i časti.


E stvarno je on merodavan da kritikuje nekog ko traži više nego što mu pripada.:rotf: Njih dvojca sa fenomenalnom podrškom od 11% tražili mesto premijera.:mrgreen:
 
Natera mi suze na oči:sad2:
A taman sam pomislio, čitajući forum, da će biti formirana patriJotska Vlada i da će Beograd konačno biti slobodan:mrgreen:

Најслађе се смеју они који се последњи смеју, а то сигурно неће бити антисрпски фашисти, такозвани демократи.
 
Natera mi suze na oči:sad2:
A taman sam pomislio, čitajući forum, da će biti formirana patriJotska Vlada i da će Beograd konačno biti slobodan:mrgreen:

I ja isto....:sad2: Evo placem celo jutro....:sad2:

A Rusi taman krenuli u ofanzivu....Da se sklopi patriJotska vlada....Smrc.....Vucic se spremio da dovede investitore u Bg...Lazni premijer mislio bice premijer ponovo.... I sta cemo sad?

:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
 
I ja isto....:sad2: Evo placem celo jutro....:sad2:

A Rusi taman krenuli u ofanzivu....Da se sklopi patriJotska vlada....Smrc.....Vucic se spremio da dovede investitore u Bg...Lazni premijer mislio bice premijer ponovo.... I sta cemo sad?

:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:

Сад ћете скинути гаће за турке, американце и еу. Запад није никад поштовао демократију, и увек је радио против Србије. Али нећете вечно, ни уз помоћ подлог запада. Почетак краја за вас.
 
Сад ћете скинути гаће за турке, американце и еу. Запад није никад поштовао демократију, и увек је радио против Србије. Али нећете вечно, ни уз помоћ подлог запада. Почетак краја за вас.

Što jes' jes, ko gubi ima pravo da se ljuti. Ništa strašno, proćiće..., za 4 godine :lol:
 
Сад ћете скинути гаће за турке, американце и еу. Запад није никад поштовао демократију, и увек је радио против Србије. Али нећете вечно, ни уз помоћ подлог запада. Почетак краја за вас.

Meni se ipak cini da je pocetak kraja za vas.:rotf::rotf::rotf:
 

Back
Top