Dinkić udario i porez na slušanje muzike

Markowac

Iskusan
Banovan
Poruka
6.213
Sta li je sledeci genijalni potez demokrata? Porez na udisanje vazduha ? :mrgreen:

Istraživanje Nedeljnog Telegrafa: Ko sve naplaćuje puštanje muzike i kome taj novac ide
Vlasnici lokala širom Srbije iznenađeni su pojavom „muzičkih inspektora“ koji zahtevaju nadoknadu za emitovanje pesama sa radija, TV, CD-plejera

Tri takse na slušanje muzike

Vlasnik prodavnice od 50 m2 estradnim udruženjima godišnje mora da plati oko 30.000 dinara

Treba namiriti:
- Tekstopisce, kompozitore, aranžere (SOKOJ)
- Diskografske kuće (OFPS)
- Izvođače (PI)

Pre nešto više od godinu dana u Beogradu, u opštini Stari grad, otvorila sam prodavnicu kozmetičkih proizvoda. Nedavno je u nju došao čovek koji se predstavio kao inspektor i zatražio da vidi uređaj s kojeg puštam muziku u lokalu.

- Zbunjena, pokazala sam mu CD plejer, a on mi je rekao da je kontrolor Organizacije proizvođača fonograma Srbije (OFPS), i zatražio da na žiro račun ove organizacije uplatim određenu sumu za to što puštam muziku.
Ovako počinje priču M. M., naša čitateljka iz Beograda, jedna od mnogih sugrađana koji su se u poslednje vreme susreli sa „inspektorima za muziku“:
- Ostavio je vizitkartu i flajer, i objasnio mi da sam dužna da za to što u radnji puštam muziku ovoj organizaciji godišnje plaćam 10.500 dinara, odnosno 8.200 sa popustom od 30 odsto, ako uplatim u roku od sedam dana. Rekla sam mu da ne puštam radio, niti domaću muziku, već da svakodnevno vrtim jedan isti disk sa džez muzikom. Odgovorio je da oni štite prava i domaćih i svetskih diskografskih kuća, i da svejedno moram za jedan da platim isto kao da puštam 100 različitih diskova. Objasnio je da je to moja zakonska obaveza, da OFPS radi pri Ministarstvu ekonomije i regionalnog razvoja (što se kasnije ispostavilo kao netačno), i da ću ostvariti popust od 33,3 odsto ukoliko se dobrovoljno prijavim za plaćanje.

http://www.nedeljnitelegraf.co.yu/text4.html

Deo cenovnika OFPS
(objavljeno u Službenom glasniku)
Vrsta delatnosti Cena (godišnje u dinarima, bez PDV)
Kafići, barovi, restorani 17.000-48.000
Diskoteke (rade više od 10 dana mesečno) 62.500-187.500
Poslovni prostor 2.000-18.000
Kantine, prostorije za rekreaciju 5.000-25.000
Tržni centri, robne kuće 6.000-28.000
Frizerski saloni, saloni lepote 9.000-14.400
Avion, brod, autobus, voz 3.000-20.000
Stadioni, sportske hale 7.500-15.000
Fitnes i rekreativni centri 20.000-36.000
Plesne škole 25.000-58.000
Hotelske sobe 15.000-50.000
Sajmovi 6.000-25.000
Bazeni 5.000-35.000



-------------------------

dal da se smejes ili da places? :dash: :rotf: :sad2:
 
TREBA DA SE PLACA!

To nalaze Zakon o autorskim pravima.
Znas vec ono gdje pise " Svako javno emitovanje je zabranjeno" ili slicno tome. To postoji u svim normalnim drzavama na svijetu.
ако правиш журку кући , и то се рачуна у јавно емитовање,па чак и када музика не припада СОКОЈ-у и ГРАНД-у
 
TREBA DA SE PLACA!

To nalaze Zakon o autorskim pravima.
Znas vec ono gdje pise " Svako javno emitovanje je zabranjeno" ili slicno tome. To postoji u svim normalnim drzavama na svijetu.

Jesi li ti malouman ili priglup ? (ozbiljno pitanje)

U "normalnim drzavama" se placa taksa na muziku koja se pusta recimo u nocnom klubu ili u restoranu ? :rotf:

Toooooooooooo deeeeeemoNkratteeeeee, sisajte ovce kad vam je Bog dao :P hahahahaha :klap:


p.s. vec vidim da ce inspektor da popije tako nevidjen nokaut a kad pozove pandura ovoga ce da saceka metak :P i to ce biti kraj ovoj nevidjenoj gluposti....gde si nabavio ovu vest, da odma prosledim svetskim novinskim agencijama da vas (Srbiju) stave u isti kos sa onim divljim plemenima u Africi i njihovim suludim zakonima koji vladaju u plemenskim zajednicama a koje nasmeju ostatak sveta. BUAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAH :D
 
Poslednja izmena:
ако правиш журку кући , и то се рачуна у јавно емитовање,па чак и када музика не припада СОКОЈ-у и ГРАНД-у
ne to se ne racuna u javno emitovanje jer se muzika reprodukuje u kuci (stanu). A ako je buka tolika da smeta komsijama onda ce da te sankcionisu po pitanju javnog reda i mira.
 
Jesi li ti malouman ili priglup ? (ozbiljno pitanje)

U "normalnim drzavama" se placa taksa na muziku koja se pusta recimo u nocnom klubu ili u restoranu ? :rotf:

Toooooooooooo deeeeeemoNkratteeeeee, sisajte ovce kad vam je Bog dao :P hahahahaha :klap:


p.s. vec vidim da ce inspektor da popije tako nevidjen nokaut a kad pozove pandura ovoga ce da saceka metak :P i to ce biti kraj ovoj nevidjenoj gluposti....gde si nabavio ovu vest, da odma prosledim svetskim novinskim agencijama da vas (Srbiju) stave u isti kos sa onim divljim plemenima u Africi i njihovim suludim zakonima koji vladaju u plemenskim zajednicama a koje nasmeju ostatak sveta. BUAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAH :D


http://www.nedeljnitelegraf.co.yu/text4.html

:rotf: :rotf:
 
Sta li je sledeci genijalni potez demokrata? Porez na udisanje vazduha ? :mrgreen:

Istraživanje Nedeljnog Telegrafa: Ko sve naplaćuje puštanje muzike i kome taj novac ide
Vlasnici lokala širom Srbije iznenađeni su pojavom „muzičkih inspektora“ koji zahtevaju nadoknadu za emitovanje pesama sa radija, TV, CD-plejera

Tri takse na slušanje muzike

Vlasnik prodavnice od 50 m2 estradnim udruženjima godišnje mora da plati oko 30.000 dinara

Treba namiriti:
- Tekstopisce, kompozitore, aranžere (SOKOJ)
- Diskografske kuće (OFPS)
- Izvođače (PI)

Pre nešto više od godinu dana u Beogradu, u opštini Stari grad, otvorila sam prodavnicu kozmetičkih proizvoda. Nedavno je u nju došao čovek koji se predstavio kao inspektor i zatražio da vidi uređaj s kojeg puštam muziku u lokalu.

- Zbunjena, pokazala sam mu CD plejer, a on mi je rekao da je kontrolor Organizacije proizvođača fonograma Srbije (OFPS), i zatražio da na žiro račun ove organizacije uplatim određenu sumu za to što puštam muziku.
Ovako počinje priču M. M., naša čitateljka iz Beograda, jedna od mnogih sugrađana koji su se u poslednje vreme susreli sa „inspektorima za muziku“:
- Ostavio je vizitkartu i flajer, i objasnio mi da sam dužna da za to što u radnji puštam muziku ovoj organizaciji godišnje plaćam 10.500 dinara, odnosno 8.200 sa popustom od 30 odsto, ako uplatim u roku od sedam dana. Rekla sam mu da ne puštam radio, niti domaću muziku, već da svakodnevno vrtim jedan isti disk sa džez muzikom. Odgovorio je da oni štite prava i domaćih i svetskih diskografskih kuća, i da svejedno moram za jedan da platim isto kao da puštam 100 različitih diskova. Objasnio je da je to moja zakonska obaveza, da OFPS radi pri Ministarstvu ekonomije i regionalnog razvoja (što se kasnije ispostavilo kao netačno), i da ću ostvariti popust od 33,3 odsto ukoliko se dobrovoljno prijavim za plaćanje.

http://www.nedeljnitelegraf.co.yu/text4.html

Deo cenovnika OFPS
(objavljeno u Službenom glasniku)
Vrsta delatnosti Cena (godišnje u dinarima, bez PDV)
Kafići, barovi, restorani 17.000-48.000
Diskoteke (rade više od 10 dana mesečno) 62.500-187.500
Poslovni prostor 2.000-18.000
Kantine, prostorije za rekreaciju 5.000-25.000
Tržni centri, robne kuće 6.000-28.000
Frizerski saloni, saloni lepote 9.000-14.400
Avion, brod, autobus, voz 3.000-20.000
Stadioni, sportske hale 7.500-15.000
Fitnes i rekreativni centri 20.000-36.000
Plesne škole 25.000-58.000
Hotelske sobe 15.000-50.000
Sajmovi 6.000-25.000
Bazeni 5.000-35.000



-------------------------

dal da se smejes ili da places? :dash: :rotf: :sad2:

stani brate jel ovo neka aebancija:dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand:
 
nije bre satro stvarno naplacuju ovaj porez!

izaslo u sluzbenom glasniku sve i imaju inspektore u svim gradovima srbije :lol: :worth:

Ma naplate ti racku.......meni su za dvadeset godina privatnog posla, gde u svim lokalima tresti muzika, dosli dva puta, i oba puta sam ih izbacio napolje...( SOKOJ)......kako da ti naplate??.....pomocu trikova???

Iako se u svetu to placa, i niko ne dize frku.....kao sto se i pirati ne kupuju na kilograme kao u srbistanu......

Kada se neke prece i ozbiljnije stvari dovedu u red, platicu im muziku....do tada, mogu da me mrze.......
 
Krava glupa........odradio je frajer kao ovcu........:rotf::rotf::rotf:
Kontrolor.....ali shatro......:rotf::rotf::rotf:

пре неколико година на НБГу ишли ликови са као шатро легитимацијама Windows-Copyright од стана до стана и наплаћивали легализацију софтвера по 10-15 евра и људи као људи ајде није велика кинта а чули да постоји тако нешто давали паре а они као "легализацију" давали им регистарске кодове на једном папиру од свих виндовса од 98.пт.се обичан до XPa и то на обичном папиру А4.

ја видео један папир који платили родитељи од једног мог пријатеља и прсли смо од смеха:dash: :dash: :rotf: :rotf: :rotf:
 
Ma naplate ti racku.......meni su za dvadeset godina privatnog posla, gde u svim lokalima tresti muzika, dosli dva puta, i oba puta sam ih izbacio napolje...( SOKOJ)......kako da ti naplate??.....pomocu trikova???

Iako se u svetu to placa, i niko ne dize frku.....kao sto se i pirati ne kupuju na kilograme kao u srbistanu......

Kada se neke prece i ozbiljnije stvari dovedu u red, platicu im muziku....do tada, mogu da me mrze.......

:ok::ok::ok::ok:upravo tako,a i ovde su porezi u odnosu na sve a pogotovu zaradu enormni,samo-MARS NAPOLJE,pa nek te prijave nekom
 
Ma naplate ti racku.......meni su za dvadeset godina privatnog posla, gde u svim lokalima tresti muzika, dosli dva puta, i oba puta sam ih izbacio napolje...( SOKOJ)......kako da ti naplate??.....pomocu trikova???

Iako se u svetu to placa, i niko ne dize frku.....kao sto se i pirati ne kupuju na kilograme kao u srbistanu......

Kada se neke prece i ozbiljnije stvari dovedu u red, platicu im muziku....do tada, mogu da me mrze.......

Nemoj da valjas takve gluposti, neko ce da te cuje i pomisli da si mentalno retardiran. Ja ne znam gde si ti u svetu bio, ali da izjavis takvu glupost kako restorani, nocni klubovi, bazeni itd. placaju taksu na muziku koju pustaju :dash: .... zato :tajna: ... smejat ce ti se ljudi :whistling:
 
Ma naplate ti racku.......meni su za dvadeset godina privatnog posla, gde u svim lokalima tresti muzika, dosli dva puta, i oba puta sam ih izbacio napolje...( SOKOJ)......kako da ti naplate??.....pomocu trikova???

Iako se u svetu to placa, i niko ne dize frku.....kao sto se i pirati ne kupuju na kilograme kao u srbistanu......

Kada se neke prece i ozbiljnije stvari dovedu u red, platicu im muziku....do tada, mogu da me mrze.......

pa sad te tuze i sad moras da platis!
 

Back
Top